Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Mayıs 2020 21:36

LGS de sınıflar 20 kişi olabilir.

Ülkemiz böylesi kritik bir dönemden geçerken neden yanlışa gidiliyor? Sınavda öğrenciler 1 er aralıklı oturması gerekirken niye tıkış tıkış sınava zorlanıyor. Gözetmene daha az ücret ödemek için mi? Ya da gözetmen bulamayız diye mi? Bursluluk sınavı da ertelemedi hala 1 milyon kişi de ona girecek 6 Haziranda. Bunların arasında bir de özel güvenlik sınavları yapılıyor 6 haziran da yine. Acelesi mı var bunların? Ertele Eylülde yap. Sağlık Bakanlığı düzeltmeye, milli eğitim bakanlığı bozmaya mı çalışıyor?

nemrutdağı
Genel Müdür
11 Mayıs 2020 22:34

20 kişilik Lgs sınav salonlarının sayısı 9 veya 12 kişi olmalıdır. Bunu sosyal mesafeye uygun hazırlamak daha doğru olacaktır. Gelecek yılın okul , sınıf mevcutları şimdiden planlanıyor mu? Tüm ilköğretim okullarının sınıf mevcutları okul öğrenci kayıtları ve sayıları dengeli dağılımı yapılacak mı? Sabahçı öğlenci veya ikili eğitim tekrar salgın tedbirleri için düşünülürse iyi olmayacak mı ? Neden bunlar konuşulmuyor ?

asaygin
Müsteşar
11 Mayıs 2020 23:42

Salonların 20 kişi olacağını nereden duydunuz arkadaşlar?

Muhalifff
Aday Memur
11 Mayıs 2020 23:54

Bugün ilçeler okullardan sayı istedi. Düzenleme sınıflar 20 kişi olacak şekilde planlanıyor maalesef. 6 Haziranda bursluluk ertelenmedi. Millî eğitimin hicbir şey umrunda değil. Sağlık bakanının kazanımlarını milli eğitim bakanı bozmaya çalışıyor. Buraya yazıyorum ki iş işten geçmeden tepki ile vazgeçerler belki diye ama kimsenin umrunda da değil gibi.

asaygin, 4 yıl önce

Salonların 20 kişi olacağını nereden duydunuz arkadaşlar?

Mr.Muzip
Kapalı
12 Mayıs 2020 00:29

Hocam, uygulamada eşitlik ve aynı sınıf düzeni için sınıflara 20 kişilik sıra konulup, ögretmen masasından itibaren yine 1 den 20 ye sıralanır bunda sıkıntı yok. Tek numaralı sıralara öğrenci oturacak denirse her sınıfta 10 kişi olur. Ön yargılı olmayalım bence. Hatta fiziki şartlar uygunsa bence 8 kişi olmalı en fazla.

Muhalifff
Aday Memur
12 Mayıs 2020 00:55

20 kişi olacak sınıfta işte onu gündeme getirmeye çalışıyorum. İnşallah âkil insanlar vardır meb de ve bu yanlışa düşmezler.

Mr.Muzip, 4 yıl önce

Hocam, uygulamada eşitlik ve aynı sınıf düzeni için sınıflara 20 kişilik sıra konulup, ögretmen masasından itibaren yine 1 den 20 ye sıralanır bunda sıkıntı yok. Tek numaralı sıralara öğrenci oturacak denirse her sınıfta 10 kişi olur. Ön yargılı olmayalım bence. Hatta fiziki şartlar uygunsa bence 8 kişi olmalı en fazla.

asaygin
Müsteşar
12 Mayıs 2020 01:12

Resmi bir açıklama olmadan, kesinleşmiş bir durum gibi yazmanız doğru değil. Mutlaka normal sınavlarda olduğu sayıda öğrenci olmayacaktır salonda.

Muhalifff, 4 yıl önce

Bugün ilçeler okullardan sayı istedi. Düzenleme sınıflar 20 kişi olacak şekilde planlanıyor maalesef. 6 Haziranda bursluluk ertelenmedi. Millî eğitimin hicbir şey umrunda değil. Sağlık bakanının kazanımlarını milli eğitim bakanı bozmaya çalışıyor. Buraya yazıyorum ki iş işten geçmeden tepki ile vazgeçerler belki diye ama kimsenin umrunda da değil gibi.

Mr.Muzip
Kapalı
12 Mayıs 2020 01:15

Hocam benim anlatmaya çalıştığım; sizden sınıflar 20 kişiye göre ayarlasın denilmesi, o sınıfa 20 kişi gireceği anlamı taşımaz/ bunu gerektirmez. Pek çok ihtimal masada konuşulmuştur ama bir sınıfta 20 kişinin olması gibi bir ihtimalin konuşulmadığına eminim.

Muhalifff, 4 yıl önce

20 kişi olacak sınıfta işte onu gündeme getirmeye çalışıyorum. İnşallah âkil insanlar vardır meb de ve bu yanlışa düşmezler.

Muhalifff
Aday Memur
12 Mayıs 2020 02:37

Bizim okulun 8.sınıfları 10 ar kişi olduğunda binaya sığmıyor. Bu yüzden plan yapalım istedik. ilçe gerek olmadığını 20 kişi olacağını söyledi. İş işten geçmeden gündem yapmaya çalışıyorum. Sanmıyorum ile yürümüyor bu işler. Sınava 35 gün kaldı planlamalar bir an evvel bitmeli ki kitapçıklar basılsın, hazırlıklar tamamlansın. 6 Haziranda yapılacak, şuan hicbir aciliyeti olmayan ve de milyon kusur öğrencinin gireceği bursluluk sınavını ertelemeyen, okulları sürekli 1 Haziranda açalım diye açıklama yapan bir Bakanın sınıflarda 20 kişi oldurmasına mı şaşırıyorsunuz?

asaygin, 4 yıl önce

Resmi bir açıklama olmadan, kesinleşmiş bir durum gibi yazmanız doğru değil. Mutlaka normal sınavlarda olduğu sayıda öğrenci olmayacaktır salonda.

Muhalifff
Aday Memur
12 Mayıs 2020 02:41

Memurlar.net ten ricam iş işten geçmeden bunu gündeme getirmesi. şakası yok bu işin. Her sınıfta 10 kişi gayet olması gereken bir durum. Ama hazırlıklar 20 kişilik sınıflara yönelik. Lütfen gündeme getirin. Bursluluk sınavı da eylül e ertelensin hicbir aciliyeti yok.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi