Editörler : afulutas
12 Mayıs 2020 00:36   

Kurumlar arası geçiş hk.

Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

3 yıllık sözleşmeli İKM'yim. Formasyon yaptım. Kurumlar arası geçiş hakkım var mı? Kadro mu gelmesi gerekli acaba?

12 Mayıs 2020 15:03

cevherdudayev1
Aday Memur

öğretmenliğe kurumlar arası geçişmi varmış iyi araştır eskiden vardı ama şimdi yok

13 Mayıs 2020 16:42

Demirbüken06
Kapalı

hiçbir yere geçemezsin

14 Mayıs 2020 02:52

kayafatih
Memur

Kpss ile öğretmenliğe veyahut aile sosyal vs b grubu gibi açıktan atandığı zaman muvafakat verilir gidersin yok Kpss ile gitme MEB e yaz biyerkere yaz kurumumuzda öğretmen açığını varmı diye boş kadro olsa bile muvafakat çok zor

14 Mayıs 2020 10:01

Psik.Danışman05
Aday Memur

Arkadaşlar sözleşmeli zabıt katibiyim pdr mezunuyum (eğitim fakültesi) kurumlar arası nakil talebinde bulunabilir miyim

14 Mayıs 2020 12:10

Demirbüken06
Kapalı

Arkadaşlar sözleşmeli zabıt katibiyim pdr mezunuyum (eğitim fakültesi) kurumlar arası nakil talebinde bulunabilir miyim

Psik.Danışman05, 2 ay önce - Alıntıya git

arkadaşım adliyeye giriş var çıkış yok ben çok araştırdım en 2008 yılında bir mübaşir emniyete geçmiş o da kim bilir kimleri araya koydu boşa heveslenmeyin

14 Mayıs 2020 15:43

cevherdudayev1
Aday Memur

memuriyetten öğretmenliğe geçiş diye bişey yok hangi kurumda olursanız olun eskiden vardı yanılmıyorsam 2012 deki değişiklikle geçişler kaldırıldı

18 Mayıs 2020 00:42

entegre1987
Memur
21 Mayıs 2020 04:00

gardiyann14
Aday Memur

Ben geçiş yaptım ama adamını bularak değil mahkemeyle ve 10 yıl sürdü

28 Mayıs 2020 14:44

Pmedicc
Aday Memur

Ben geçiş yaptım ama adamını bularak değil mahkemeyle ve 10 yıl sürdü

gardiyann14, 2 ay önce - Alıntıya git

merhaba. hangi yolları izlediniz acaba? bende sağlık bakanlığına geçiş düşünüyorum fakat sözleşmeliyim. bu konuyla alakalı hiç bilgiye ulasamadım yardımcı olur musunyz?

01 Haziran 2020 00:27

gardiyann14
Aday Memur

Arkadaşlar geçeceğiniz kurumun sizi üst yazı ile bakanlığınızdan istemesi gerek

% 99 bizim bakanlıkta vermeyecek ve bunu size tebliğ edecekler ondan sonra da mahkeme süreci başlıyor

En yakın bölge idare mahkemesine dava açıyorsunuz.İdare mahkemesinden gelen karara göre üst mahkemeye Danıştaya itiraz etme hakkı oluyor tarafların

Not:

Gideceğiniz kadro üst kadro ise eliniz kuvvetli ve bu yasayla önü açılmış ama yatay veya alt kadro ise birazdaha sancılı oluyor

Ben kendi kurumumdan örnek vermem gerekirse bir arkadaşım mahkemeye gerek kalmadan başka bir kuruma üst kadro geçmişti.

Ama formasyon tezli tezsiz yüksek lisans bunlar ne derece etkili olur bilmiyorum. Bizim kurumlarda çoğu arkadaşımız bir geçiş ihtimalini aklının bir ucundan geçirmiştir.

01 Haziran 2020 00:30

gardiyann14
Aday Memur

merhaba. hangi yolları izlediniz acaba? bende sağlık bakanlığına geçiş düşünüyorum fakat sözleşmeliyim. bu konuyla alakalı hiç bilgiye ulasamadım yardımcı olur musunyz?

Pmedicc, 2 ay önce - Alıntıya git

Sözleşmelide durum biraz karışık

Bildiğim kadarıyla istifa etmeniz gerek yatay geçiş yapamıyorsunuz

Bunun içinde sınav İle geçiş yapmanız gerek

01 Haziran 2020 00:33

gardiyann14
Aday Memur

Sözleşmelide KPSS dem puan alıp atanıp istifa etmeniz gerek

01 Haziran 2020 01:35

matheusus
Memur

Sözleşmeli çalışan başka kuruma kurumlar arası geçiş yapamaz. KPSS sınavı ile tekrar atanır.Eğer sözleşmeli çalışan KPSS ile atanırsa istifa ederek gider.

Kadrolu memur yatay ve alt kadroya geçmesi imkansıza yakındır. Ben teknisyen olarak çalışıyorum teknisyen olarak başka kuruma geçemedim. Ancak KPSS sınavına Mühendis olarak girerek EGM ye atandım. Bakanlık tarafından Muvafakat verildi şuan atanma evrağımın gelmesini bekliyorum.

Sınavsız olarak atanmada Ünvan değişikliğine tabii kadrolara geçiş 2006 yılında kaldırıldı üst kadro olarak 68/B den yararlanarak yönetici kadrolarına kurumlar arası geçiş yapabilirsiniz. Öğretmenlik ise yanılmıyorsam 2010 gibi sınavsız atanma kaldırıldı. İlk defa atanıyormuş gibi sınava girmeniz gerekir.

Ceza İnfaz Kurumlarında öğretmen kadrosu bulunmaktadır ünvan değişikliği sınavı ile atanılabilir ancak sözleşmeli olarak çalışanlar görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına giremezler ve Her ne kadar aynı bakanlığa bağlı olsak ta ceza infaz kurumunda çalışanlar CTE kadrolarına Adliyelerde çalışanlarda Adliye kadrolarında ünvan yada görevde yükselme yapabilirler.

01 Haziran 2020 09:40

Demirbüken06
Kapalı

Sözleşmelide durum biraz karışık

Bildiğim kadarıyla istifa etmeniz gerek yatay geçiş yapamıyorsunuz

Bunun içinde sınav İle geçiş yapmanız gerek

gardiyann14, 1 ay önce - Alıntıya git

sözleşmeli torpili de olsa geçemez imkansız kadrolular bile geçemedi

Toplam 14 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;