Editörler : supporters.
13 Mayıs 2020 17:36

Forex te yatırım yapmak istiyorum

Merhabalar herkese. Ben bir ev hanımıyım. Butün gün evin işleriyle uğraşıyorum. İki ay önce forex ile ilgili bir reklam okuduğumdan beri yatırım yapmayı düşünüyorum. Bu yüzden sürekli piyasayı takip ediyorum. Ancak daha hiçbir firmayla görüşmedim. Siz hangi firmayı güvenilir olarak tarif edebilirsiniz?

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
14 Mayıs 2020 14:40

Venn Markets, AMarkets ve Gann Markets şirketler arasında hangisi daha iyi?

mr messi
Genel Müdür
14 Mayıs 2020 19:45

Yakın çevremde forex oynayanlar olmuştu daha önce. Benimde yüzeysel bilgim var biraz.Yabancı şirketler daha cazip sanırım, denetleyici kurumların var olup olmaması, şirketin büyüklüğü oynayanların yorumları vs önemli bir kriter tabi. Bahsettiğiniz şirketlerden amarketsdaha önce dikkatimi çekmişti. Bende oynamayı düşünüyorum ama pek sermayem yok açıkçası.Birkaç ay mantığını kavrayıp azbuçuk tecrübe edinmeyi düşünüyorum.

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
15 Mayıs 2020 14:58

Ben de birkaç aydır başlamayı düşünüyorum. Siz AMarkets hakkında bir şey duydunuz mu? para çekerken sıkıntı yaşanır mı?

mr messi, 4 yıl önce

Yakın çevremde forex oynayanlar olmuştu daha önce. Benimde yüzeysel bilgim var biraz.Yabancı şirketler daha cazip sanırım, denetleyici kurumların var olup olmaması, şirketin büyüklüğü oynayanların yorumları vs önemli bir kriter tabi. Bahsettiğiniz şirketlerden amarketsdaha önce dikkatimi çekmişti. Bende oynamayı düşünüyorum ama pek sermayem yok açıkçası.Birkaç ay mantığını kavrayıp azbuçuk tecrübe edinmeyi düşünüyorum.

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
15 Mayıs 2020 15:00

daha önce hiçbir firmada çalışmadım. ancak forex hakkında birçok sitelerden öğrendim

Zeliha Ahmet Bulut, 4 yıl önce

Ben de birkaç aydır başlamayı düşünüyorum. Siz AMarkets hakkında bir şey duydunuz mu? para çekerken sıkıntı yaşanır mı?

mr messi
Genel Müdür
16 Mayıs 2020 04:10

Çok detaylı bir bilgiye sahip değilim ama amarkets güvenilir şirketler arasında.Bu konuda benim en çok dikkatimi çeken şirket ismi yanlış hatırlamıyorsam fx gibi birşeydi.Çünkü 4 ayrı denetliyici kurum tarafından lisansı var.Mesele sadece güvenilirlik olsa yabancı şirket aramaya gerek yok zaten, Türkiyede spk tarafından garanti altında olan birçok şirket var.Ama kaldıraç miktarı, spread oranları vs gibi birçok faktör var. Bende işin başındayım zaten en temel şeylerin bile birçoğunu bilmiyorum.

engin1037484
Aday Memur
16 Mayıs 2020 23:28

Forex şirketinde çalışmış ve eski bankacı biri olarak uzak durun..... döviz brimlerinden emtia ürünlerine kdr birçok ikili ürünün fiyatına" oynadığınız "tehlikeli bir "oyundur".... birsa gibi bir şirketin hissesini takip etmeye benzemez :) dolar euro paritesine düşüş için bant açarsınız, dolar o an! Düşer euro çıkar ve yatırımınız saniyeler içinde erir...... Yani dolar aldık 6.80 den dolar 6.50 olduğunda zararda mıyız ? Hayır.. neden ? Satılmadığı sürece zarar denmez 6.81 de satarsınız kar edersiniz... fekat dolar düşer için 100 tl lik yatırım yaptınız dolar o an ! dolar 0.0001 yukarı giddrse paranız yok olur yani anlık olarak hesabınızdan gider ve geri gelmez.... Kaldıraçlı işlemlerdir tehlikelidir......

mr messi
Genel Müdür
17 Mayıs 2020 07:28

Engin hocam benim bildiğim aşağı veya yukarı farketmiyor, önemli olan hangi yönde ne kadar yükselip düştüğü. Kaldıraç miktarı yüksek tutulursa risk tabiki artar. Siz dolar euro paritesinden bahsetmişsiniz o konuda bilgim yok,ikili işlem dediğinizde bu oluyor galiba ve orda durum öyle olabilir, sanırım hareketlilik hampetrol de daha yüksek ve bu yüzden ham petrol tercih ediliyor ama şirketlere oynamak bana daha öngörülebilir gibi geliyor. Grafiklerden anlayan analizi iyi olan insanlar kazanabilir diye düşünüyorum ama çokda iddialı değilim ne derece doğru bilmiyorum.

mr messi
Genel Müdür
17 Mayıs 2020 07:33

Tabi gündemi takip etmek en önemlisi, hatta anlık bir açıklamaya dayanaraktan hızlı müdahale etmek gerekebilir.

engin1037484
Aday Memur
17 Mayıs 2020 07:55

Mr messi, bahsettiğim parite evet bazen açıklamak gerekiyor diye daha düz ; ikili işlem diye yazdım..düşüş örneği bir örnekti çıkarkende aynı şekilde yeter ki hareket yönünde pozisyon açmış ol... çıkarken çıkışa düşerken düşüşe.... ama bu fx, bir dolar euro mısır soya almak gibi değildir bu ürünlerin rakamına işlem yapmaktır... Fx piyasasında insanlarin en başta yanıldığı konu şu; kaldıraç var 1tl ye 10 tl şeklinde kazanıcam sanıyor ve bankadaki hesabındaki gibi ya da borsadaki gibi amaaan düşerse beklerim yükselince 10 katı x ile kazanırım... sizde biliyosunuz fx te kayıp anlık gerçekleşir ve geri gelmez... ondan o örneği verdim insanların "ilk" bunu bilmeli bence bu piyasaya girmeden önce.....Çok iyi borsacı olup fx te 1 günde yatırımını eriten müşterilerim oldu zamanında ... tabi 2014 ten bahsediyoruz o zaman kaldıraç 100 dü, şimdi düşmüş , firmaların kendi işlem masası vardı ! Buçok riskliydi müşteri için fln..Yinede bankadan dolar euro al sat yapan içn , borsada orta uzun vade al sat yapanlar için çok tehlikeli bence..... Ör: dolar tl paritesi yapildi ve dediniz ki dolar düşer.. işlemi açtınız ve o an ! dolar çıkıyorsa siz kaybediyorsunuz ve bu kayıp hesabınızdan anlık gerçekleşiyor yani dolar düşüşe geçtiğinde ( sizin doğru işleminizde) kaybınız yerine gelmiyor....Diğer örnek : abi petrol al petrol çakıldı elbet çıkacak o gün sen x 10 kazanırsın zengin olursun.. Petrolü aldık çıkar diye işlem yaptık , o gün o an daha da düştü atıyorum 2,3 dolar.. 2 sa sonra çıktı 50 dolar, ooo parayı vurdunn.. vurmadın o düştüğü an senin paran uçtu güle güle.......fx rakamlara anlık işlem yapmaktır ( örneği siz biliyorsunuzdur, sadece okuyup bilgi edinenler görsün diye verdim bilginize )

mr messi
Genel Müdür
17 Mayıs 2020 08:36

Anladım, bende temkinliyim zaten bu konuda, henüz yeterince öğrenme imkanım olmadı, açıkcası bu işi öğrenirsem yüzde 70 80 kazanırım gibi bir düşüncem olmadı, hatta öngörülmesi biraz zor anlık iniş ve çıkışları düşününce ve spread oranlarından dolayı şansımın yüzde 50 den az olduğunuda düşündüm.Ama bırak yüzde 50 yi, uzun vadede kazanan yüzde 30 bile yok galiba. Oysa yüzde 30 benim için gayet umut verici bir rakam.Bu iş bu kadar kolay olsaydı, nice para sahibi zeki insanlar var ama 500 bin yatırdım 10 trilyon yaptım diyeni duymadık.Ancak ultrazenginler manipülasyon yoluyla kesin olarak kazanıyorsa kazanıyordur. Ha birde sabır lazım, kafa yormak lazım vs psikolojik mücadele etmek gerekiyor. Bir müddet yavaş yavaş kendimi geliştirip demo hesaptan deneme yapmayı düşünüyorum ona göre düşüncem daha net şekillenecek artık.

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
18 Mayıs 2020 12:20

yorumunuz için teşekkür ederim.yöresel firmaların kaldıraç oranları ve minimum fonlama şartları bana uygun gelmedi. dolayısıyla yurtdışı firmaları arıyorum.

mr messi, 4 yıl önce

Çok detaylı bir bilgiye sahip değilim ama amarkets güvenilir şirketler arasında.Bu konuda benim en çok dikkatimi çeken şirket ismi yanlış hatırlamıyorsam fx gibi birşeydi.Çünkü 4 ayrı denetliyici kurum tarafından lisansı var.Mesele sadece güvenilirlik olsa yabancı şirket aramaya gerek yok zaten, Türkiyede spk tarafından garanti altında olan birçok şirket var.Ama kaldıraç miktarı, spread oranları vs gibi birçok faktör var. Bende işin başındayım zaten en temel şeylerin bile birçoğunu bilmiyorum.

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
18 Mayıs 2020 12:34

Engin Bey. aslında bu konular hakkında pek ibilgim yok ancak forex ile ilgili 1. öğrendiğim şey başkaların tahminlere güvenmemektir. Acaba siz hangi banka tarafından dolandırıldınız. ben de o banka ile görüşmeyeyim

engin1037484, 4 yıl önce

Mr messi, bahsettiğim parite evet bazen açıklamak gerekiyor diye daha düz ; ikili işlem diye yazdım..düşüş örneği bir örnekti çıkarkende aynı şekilde yeter ki hareket yönünde pozisyon açmış ol... çıkarken çıkışa düşerken düşüşe.... ama bu fx, bir dolar euro mısır soya almak gibi değildir bu ürünlerin rakamına işlem yapmaktır... Fx piyasasında insanlarin en başta yanıldığı konu şu; kaldıraç var 1tl ye 10 tl şeklinde kazanıcam sanıyor ve bankadaki hesabındaki gibi ya da borsadaki gibi amaaan düşerse beklerim yükselince 10 katı x ile kazanırım... sizde biliyosunuz fx te kayıp anlık gerçekleşir ve geri gelmez... ondan o örneği verdim insanların "ilk" bunu bilmeli bence bu piyasaya girmeden önce.....Çok iyi borsacı olup fx te 1 günde yatırımını eriten müşterilerim oldu zamanında ... tabi 2014 ten bahsediyoruz o zaman kaldıraç 100 dü, şimdi düşmüş , firmaların kendi işlem masası vardı ! Buçok riskliydi müşteri için fln..Yinede bankadan dolar euro al sat yapan içn , borsada orta uzun vade al sat yapanlar için çok tehlikeli bence..... Ör: dolar tl paritesi yapildi ve dediniz ki dolar düşer.. işlemi açtınız ve o an ! dolar çıkıyorsa siz kaybediyorsunuz ve bu kayıp hesabınızdan anlık gerçekleşiyor yani dolar düşüşe geçtiğinde ( sizin doğru işleminizde) kaybınız yerine gelmiyor....Diğer örnek : abi petrol al petrol çakıldı elbet çıkacak o gün sen x 10 kazanırsın zengin olursun.. Petrolü aldık çıkar diye işlem yaptık , o gün o an daha da düştü atıyorum 2,3 dolar.. 2 sa sonra çıktı 50 dolar, ooo parayı vurdunn.. vurmadın o düştüğü an senin paran uçtu güle güle.......fx rakamlara anlık işlem yapmaktır ( örneği siz biliyorsunuzdur, sadece okuyup bilgi edinenler görsün diye verdim bilginize )

atanberk
Aday Memur
18 Mayıs 2020 17:52

Venn Markets ile sakın çalışmayın. Benim arkadaşım parasını kaybetti orada. Onun hakkında zaten herhangi bir bilgi bulamazsınız . AMarkets ve Gann Markets iyi sanırım. Herhangi bir şikayet duymadım

Venn Markets, AMarkets ve Gann Markets şirketler arasında hangisi daha iyi?

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
18 Mayıs 2020 18:04

venn markets dolandırıcı bir firma mı ?

atanberk, 4 yıl önce

Venn Markets ile sakın çalışmayın. Benim arkadaşım parasını kaybetti orada. Onun hakkında zaten herhangi bir bilgi bulamazsınız . AMarkets ve Gann Markets iyi sanırım. Herhangi bir şikayet duymadım

atanberk
Aday Memur
19 Mayıs 2020 17:35

yani şaffaf bir kurum değil bence. her neyse bir araştırma yapın. ayrıca bir aracı kurum seçerken spread oranlarına da dikkat etmeli. facebook telegramda da kurumlar hakkında fazla bilgi mevcut

venn markets dolandırıcı bir firma mı ?

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
19 Mayıs 2020 19:01

teşekkür ederim yorum için. muhakkak bir araştırma yaparım. forum üyeler sayesinde forex hakkında çok şeyler öğrenmiş oldum

atanberk, 4 yıl önce

yani şaffaf bir kurum değil bence. her neyse bir araştırma yapın. ayrıca bir aracı kurum seçerken spread oranlarına da dikkat etmeli. facebook telegramda da kurumlar hakkında fazla bilgi mevcut

Ugrsl
Aday Memur
22 Mayıs 2020 01:17

Sakın haaaa forex borsa yatırım bilmem neyyy sakıııın... Yapmayın arkadaşlar.. Çoooook pişman olursunuz çoooook... Araştırmayın sormayın yanından geçmeyin.. Bildiğiniz kumar bu.. Öyle bir masa ki çok iyi bilen kumarbazlar önce biraz yedirebilir sonra evinizi bile alır.. Aman diyim sakın girmeyin bu pisliğe

atanberk
Aday Memur
22 Mayıs 2020 15:56

forexte kaybettiysek bizim hatamız. bu iş özenli bir araştırma, inceleme ve büyük bir sabır ister

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
22 Mayıs 2020 18:25

bu konu hakkında çok araştırma yaptım. acemiler ve kazanabilenenlere de sordum aslında. %100 kazanamayız dediler. bence çok öğrenmem lazım profesyonel olmak için. Her işte aynı diye düşünüyorum.

Ugrsl, 4 yıl önce
Sakın haaaa forex borsa yatırım bilmem neyyy sakıııın... Yapmayın arkadaşlar.. Çoooook pişman olursunuz çoooook... Araştırmayın sormayın yanından geçmeyin.. Bildiğiniz kumar bu.. Öyle bir masa ki çok iyi bilen kumarbazlar önce biraz yedirebilir sonra evinizi bile alır.. Aman diyim sakın girmeyin bu pisliğe

atanberk
Aday Memur
26 Mayıs 2020 19:55

buna katılıyorum. her neyse başlamadan önce okumamız gerekir. ayrıca bu işlerde kimse garanti vermiyor. eğer sabırlı bir insan değilseniz başlamayın bence

bu konu hakkında çok araştırma yaptım. acemiler ve kazanabilenenlere de sordum aslında. %100 kazanamayız dediler. bence çok öğrenmem lazım profesyonel olmak için. Her işte aynı diye düşünüyorum.

Toplam 108 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi