Editörler : crops35
16 Mayıs 2020 02:33

Mezun olmadığı halde lisans kpssye giren biri, önlisans kpssye girebilir mi?

selamlar arkadaslar

suanda önlisans bölümünden mezun olacagım insalllah sınava kadar

aynı zamnda lisans bölümümden ders bıraktım ve mezun olmadım ama 2018 de kpss lisans a girdim ama ne tercih ne baska bişey hiç birsey yapmadım

2020 kpss de önlisansa girebiliyorum değil mi yani çünkü mezuniyet durumu olmadıgı için lisanstan? bilgisi olan var mı bu konuda ?

16 Mayıs 2020 02:34

bilgi sahibi olanlar özelden de burdan da yazabilir lütfen ramazan ramazan hayır duası alacaksınız çok çok

haleeeeeeeeeee11
Aday Memur
16 Mayıs 2020 02:39

ayy evet arkadaslar bu konuda bi arkadasm var yardımcı olur musunuz bana da özelden?

düzmümemur
Aday Memur
16 Mayıs 2020 15:43

özel olarak bununla ilgili hiçbir şey okumadım ama lisansı bitirmediğiniz sürece önlisans sınavına girebilirsiniz diye biliyorum.

ssinemm.
Kapalı
17 Mayıs 2020 05:01

hocam benim bildiğim mezuniyet durumuna göre sınava giriliyor. lisansta dersiniz varsa zaten mezun olmamışsiniz. o yüzden onlisansa girebiliyorsunuz

huseyin630
Memur
18 Mayıs 2020 03:21

lisanstan sinava girdiyseniz artik onlisanstan giremezsiniz

ssinemm.
Kapalı
18 Mayıs 2020 04:39

hocam ama lisans mezuniyeti yok arkadaşın. girse bile tercihlerde nitelik koduna uyum sağlayamaz mezun olmadığı için

huseyin630, 4 yıl önce
lisanstan sinava girdiyseniz artik onlisanstan giremezsiniz

cepgoz
Aday Memur
19 Mayıs 2020 17:57

İki sinava girer yalnız tercihini mezuniyet olduğu diplomadan yapar

24 Mayıs 2020 21:18

Giremezsin. Üst öğrenim kpss girdiğin zaman bir daha alt öğrenim koşsa giremiyorsun. Mezun ol ya da ilelebet önlisans mezunu kal farketmez.

Baysbawr
Aday Memur
24 Mayıs 2020 22:05

Kardeşim kesinlikle girebilirsin, en ufak şüphen olmasın. Senin konum şeffaf, ösym'den de sorabilirdin. Böyle çetrefilli konularda bilmeyen insanlar da farklı konulara ait bilgileriyle yorum yapar(kimseye değil lafım). Oda arkadaşım lisans 4. sınıfta kpss lisansa girdi ve kötü puan alınca mezun olmamak için ders bıraktı. Sonrasında önlisans paramedik okudu ve önlisans kpss'ye girdi, 2019 yılı alımında da atandı. 1 ay önce lisanstan kalan dersini de verdi. Üst öğrenimde de mezun olduğu için maaşı da arttı.

Inception35
Memur
25 Mayıs 2020 13:14

nokta:)

NilüferKayıkçı
Aday Memur
26 Şubat 2021 05:23

Hocam merhaba girebildiniz mi? Tercih yapabildiniz mi? Aynı durum bende de var.

besiktasmemur19, 4 yıl önce

bilgi sahibi olanlar özelden de burdan da yazabilir lütfen ramazan ramazan hayır duası alacaksınız çok çok

NilüferKayıkçı
Aday Memur
26 Şubat 2021 08:45

Hocam girip atanabildiniz mi? Acil dönebilir misiniz?

besiktasmemur19, 4 yıl önce

NilüferKayıkçı
Aday Memur
26 Şubat 2021 09:58

Tecrübe edinen arkadaşlar var mı?? Varsa yazabilir misiniz?

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi