Editörler : gubaz
16 Mayıs 2020 21:49   

Hangi şartlarda emekli olurum

25 hİZMET Yılını Doldurmayan CUMHURİYET SAVCISI

Kişiler İçin Emeklilik Durumu

Slm.lar.

5 SORUm var,

cevaplarsanız çok sevinirim.

Doğum 1974,

Benim memuriyet girişim 08/Eylül/1997.

14/03/2017 TARİHİNDE

ADLİ SORUŞTURMADAN AÇIĞA ALINDIM

EKİM 2019 TARİHİNDE

İHRAÇ OLDUM. fetö değil

SGK HİZMET DÖKÜMÜNDE 19 YIL 8 AY hizmet sürem var.

NORMAL ŞARTLARDA 57 YAŞ 2031 TARİHİNDE EMEKLİ OLABİLİYORDUM.

1. Sorum: Eksik kalan GÜNLERİMİ hangi yolla doldurabilirim?

İsteğe bağlı Bağkur,SSK gibi kurumlardan hangisi ile tamamlamam doğru olur?

Ya da farkı yok mudur?

2. sorum: Son 7 yıllık kısmın anlamı nedir? Yani, 2019 yılına kadar kesintisiz memuriyet var, Şimdi, hangi 7 yıldan ve buna bağlı 3,5 yıldan bahsediliyor?

Benim anlamadığım kısım burası.

Emekli sandığı ve SKG?lı prim günleri arasındaki boşluk mu?

Yoksa, iki süreç birbirine eklenip o duruma göre oluşan süreç üzerinden son 7 yıl mı?

3. Sorum: SSK VEYA BAĞKUR İLE 25 yılı geçmemin bir sakıncası var mı? Bu durum emeklilik maaşına ya da ikramiyesine etkisi nedir?

4.SORUM: 1997 yılında memur olduğum ve emekli sandiği primi yattığı için ben EYT'li mi oluyorum? EYT dedikleri memuriyeti kapsıyor mu?

5.Sorum: Benim bu eksik kalan kısmı hemen mi doldurmam iyi, yoksa beklemeli miyim?

LÜTFEN, ANLAYABİLECEĞİM BİR ŞEKİLDE CEVAPLAYINIZ. Çünkü, şu an içinde bulunduğum durumu anlayacak/ya da anlaşıması zor olan bazı hususların açıklamaları mevzuat cümleleri ile aynı, o kısımlarda cevap bulamadığım/anlayamadığım için buraya yazıyorum. Bana ışık tutacak açıklamalarınızı bekliyorum. İlginize tesekkür ederim.

21 Mayıs 2020 14:44

saenes74
Daire Başkanı

Memuriyetten önce askerlik ve /veya sureleri ile sigorta olup olmadığı versa hangi sigorta gibi bilgiler lazım.

Toplam 1 mesaj