Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Mayıs 2020 02:50   

Arttırımlı puan hakkında bir soru (konuya hakim tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim)

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra tam artırımlı ek puan almaya başlamışken eşim norm fazlası olarak aynı ilçede başka bir okula geçmek zorunda kaldı.Ek puanı alma hakkını kaybeder mi?

17 Mayıs 2020 03:53

peripella55
Aday Memur

Evet kaybeder hangi okulda zh bitirmişsen sadece o okuldan alabilirsin başka bir okula geçince artırımlı puan kesiliyor.

17 Mayıs 2020 15:35

Muhalifff
Aday Memur

Bence kaybetmez. Eşdeğer okulsa devam eder diye tahmin ediyorum. Ben zorunlu hizmet olan okuldan zorunlu hizmet başka okula geçtim aynı ilçede. 1 yıl sonra hizmetim bitti, arttırımlı puan almaya başladım.

17 Mayıs 2020 15:55

sınıfçı uğur
Aday Memur

Okul değişikliği dolayısıyla ek puan alamaz.

17 Mayıs 2020 16:01

enesmarmara
Memur
Eşdeger okula bile gitse puan alamaz Hocam.
17 Mayıs 2020 17:00

omerr87
Aday Memur

Bu puan sonradan eklenmiyorsa mebbisde almıyor görünüyor.İlçe milli eğitime gidip sordum yönetmeliği oku,mebbis ne veriyorsa odur cevabını aldım :) Okullar eşdeğer aynı mahallede,isteğe bağlı bir değişim olmadığı için mantıken alması gerekir diye düşünüyorum ama yorumlara bakılırsa sanırım mümkün değil.Cevaplar için teşekkürler

17 Mayıs 2020 17:52

dürüst biri lazım

zorunlu hizmetini bitirmeden okul değiştirseydi bi ihtimal alabilirdi.ama zorunlu hizmet bittikten sonra okul değişirse alamaz.

17 Mayıs 2020 21:17

Burakreq
Aday Memur
Merhabalar norm fazlası atamadan dolayı mahkeme kararları var ve hocalar haklı bulunup artırımlı puan almasına karar verilmiş sendikanız varsa danışabilirsiniz. https://www.memurlar.net/haber/803674/baska-bir-zorunlu-hizmet-bolgesinde-calismaya-devam-eden-ogretmenler-artirimli-hizmet-puanindan-faydalanabilirler-mi.html
17 Mayıs 2020 21:46

omerr87
Aday Memur

zorunlu hizmetini bitirmeden okul değiştirseydi bi ihtimal alabilirdi.ama zorunlu hizmet bittikten sonra okul değişirse alamaz.

dürüst biri lazım, 2 hafta önce - Alıntıya git

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra norm fazlası oldu ne yazık ki :)

17 Mayıs 2020 21:47

dürüst biri lazım

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra norm fazlası oldu ne yazık ki :)

omerr87, 2 hafta önce - Alıntıya git

o zaman üstüne bi bardak buzzz gibi su içecek:)

17 Mayıs 2020 21:47

omerr87
Aday Memur
Merhabalar norm fazlası atamadan dolayı mahkeme kararları var ve hocalar haklı bulunup artırımlı puan almasına karar verilmiş sendikanız varsa danışabilirsiniz. https://www.memurlar.net/haber/803674/baska-bir-zorunlu-hizmet-bolgesinde-calismaya-devam-eden-ogretmenler-artirimli-hizmet-puanindan-faydalanabilirler-mi.html
Burakreq, 2 hafta önce - Alıntıya git

Çok teşekkürler sendika yok ama bunu araştırıp gerekirse sendikalı oluruz :)

17 Mayıs 2020 21:54

omerr87
Aday Memur

o zaman üstüne bi bardak buzzz gibi su içecek:)

dürüst biri lazım, 2 hafta önce - Alıntıya git

Örnek mahkeme kararı varsa o puanı ekletirim :) Buz gibi su yine içilir hava sıcak :)))

17 Mayıs 2020 22:05

dürüst biri lazım

Örnek mahkeme kararı varsa o puanı ekletirim :) Buz gibi su yine içilir hava sıcak :)))

omerr87, 2 hafta önce - Alıntıya git

:)evet kapı gibi mahkeme kararı varsa bence buzz gibi su değil şöyle içinde şapkalı plaj şemsiyeli bir portakal suyu için bence:))

Toplam 12 mesaj

ANKET
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 15 ilde uygulanan giriş çıkış yasağı uygulamasının kaldırılmasını ister misiniz?