Editörler : Kayıhan2020
17 Mayıs 2020 12:29   

İKM silah ruhsat işlemleri

İnfaz koruma memurlarının silah ruhsat işlemleri askıya alınmıştı. Bu durumda bi değişiklik var mı bilgisi olan yazabilir mi.?

20 Mayıs 2020 22:39

bllysm
Aday Memur
En son bir ay once bakanliga yazdigim dilekceye cevaben telefonla aramislardi yonetmelik hazir yururluluk beklemektedir diyordu ama bir ayda degismisdir yururluge girmismidir bilgim yok
21 Mayıs 2020 12:16

serocan21
Aday Memur
Silah en çok bu zamanda infaz koruma memuruna lazımken geldiğimiz durum itibariyle ciddi sorunlara sebep olabilir..
23 Mayıs 2020 09:16

Bkttyf
Aday Memur
Arkadaşlar kesin bir bilgisi olan mı varmı ne zaman düzelecek bu saçmalık acaba
07 Mart 2021 18:01

ulukaan1453
Aday Memur

yönetmeliğin ne aşamada olduğu ile en son bilgisi olan var mı ?

07 Mart 2021 23:43

manisali_87
Aday Memur

yönetmeliğin ne aşamada olduğu ile en son bilgisi olan var mı ?

ulukaan1453, 5 ay önce - Alıntıya git
Bende bekliyorumda bizim kurumlardann hiçbir şey olmaz
07 Mart 2021 23:55

ulukaan1453
Aday Memur
Bende bekliyorumda bizim kurumlardann hiçbir şey olmaz
manisali_87, 5 ay önce - Alıntıya git
Benim sağlık raporunun süresinin geçmesine 1.5 ay kaldı
08 Mart 2021 11:02

asliiiiioz
Aday Memur

Cok güzel ozetlemis Nuri pakdilll...

06 Haziran 2021 22:42

Arslanakn
Kapalı

İlgi : 21.05.2021 tarih ve .... CİMER başvurunuz.

Silah ruhsatı verilmesi hususunda Emniyet Genel Müdürlüğümüze intikal eden İlgi?de kayıtlı

CİMER başvurunuz incelenmiştir.

İnfaz koruma başmemurları ve koruma memurlarına silah ruhsat düzenlenmesine ilişkin 91/1779

sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'in 8/1-c-10 maddesi kapsamında

silah ruhsat verilmesi düzenlenmesi bulunmakta iken Danıştay Onbeşinci Dairesinin 8-1/c maddesinin

tamamını eksik düzenlemeden dolayı iptal edilmiş, 25.03.2019 tarihinde Danıştay Dava Daireleri

tarafından bu iptal kararı onanmıştır.

91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'te görevde

bulunan infaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı verilmesi ile ilgili Yönetmelik çalışması

tamamlanmış olup Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Makamınca onanması

ve Resmi Gazetede yayınlanması halinde bu unvanda bulunan kişilere talepleri halinde silah ruhsatı

düzenlenebilecektir.

Bilgilerini rica ederim.

07 Haziran 2021 08:35

y_ekurt
Aday Memur

İlgi : 21.05.2021 tarih ve .... CİMER başvurunuz.

Silah ruhsatı verilmesi hususunda Emniyet Genel Müdürlüğümüze intikal eden İlgi?de kayıtlı

CİMER başvurunuz incelenmiştir.

İnfaz koruma başmemurları ve koruma memurlarına silah ruhsat düzenlenmesine ilişkin 91/1779

sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'in 8/1-c-10 maddesi kapsamında

silah ruhsat verilmesi düzenlenmesi bulunmakta iken Danıştay Onbeşinci Dairesinin 8-1/c maddesinin

tamamını eksik düzenlemeden dolayı iptal edilmiş, 25.03.2019 tarihinde Danıştay Dava Daireleri

tarafından bu iptal kararı onanmıştır.

91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'te görevde

bulunan infaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı verilmesi ile ilgili Yönetmelik çalışması

tamamlanmış olup Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Makamınca onanması

ve Resmi Gazetede yayınlanması halinde bu unvanda bulunan kişilere talepleri halinde silah ruhsatı

düzenlenebilecektir.

Bilgilerini rica ederim.

Arslanakn, 2 ay önce - Alıntıya git
Var olan herhangi bir hakkın elimizden alınmaması önemli. Bir an önce imzalanır da hayata geçer inşallah...
07 Haziran 2021 09:41

Canaslan66
Aday Memur

Aynı cevabı bana da verdiler inşallah kısa zamanda düzelir

08 Haziran 2021 16:01

coruh.25
Aday Memur

Arkadaşlar şükür izolasyondayız silahı ne yapacaksınız.

17 Haziran 2021 16:46

ulukaan1453
Aday Memur
Bir gelişme yok galiba
18 Haziran 2021 08:44

Canaslan66
Aday Memur

Ayın 22 sinde birşeyler olacak diye bir duyum aldık inşallah doğrudur

18 Haziran 2021 10:29

sabrikartal
Aday Memur

Benim bir duyumum yok ama bir tahminim var. Allah vermesin bir ikm dışarda öldürülür, o zaman medyaya düşer, sonra yillardir verilmeyen bu silahların sorumlusu aranir, emniyet valilige, valilik yasamaya atar topu, sonra 2 gün geçince elimize tutuştururlar silahları. Zira uzman çavuş arkadaşların silah sorunu da buna benzer bir şekilde çozulmustu. Bunu yazarken ben de irite oldum yanlis anlamayin, ama şu an devletimizin çalışma şekli buna evriliyor. Tüm ikm arkadaşlarıma sağlıklı günler dilerim.

18 Haziran 2021 12:49

ulukaan1453
Aday Memur

Ayın 22 sinde birşeyler olacak diye bir duyum aldık inşallah doğrudur

Canaslan66, 2 ay önce - Alıntıya git
Nasıl bir duyum?
18 Haziran 2021 13:22

y_ekurt
Aday Memur

Benim bir duyumum yok ama bir tahminim var. Allah vermesin bir ikm dışarda öldürülür, o zaman medyaya düşer, sonra yillardir verilmeyen bu silahların sorumlusu aranir, emniyet valilige, valilik yasamaya atar topu, sonra 2 gün geçince elimize tutuştururlar silahları. Zira uzman çavuş arkadaşların silah sorunu da buna benzer bir şekilde çozulmustu. Bunu yazarken ben de irite oldum yanlis anlamayin, ama şu an devletimizin çalışma şekli buna evriliyor. Tüm ikm arkadaşlarıma sağlıklı günler dilerim.

sabrikartal, 2 ay önce - Alıntıya git
Çok doğru bir tespit yapmışsınız. Allah tüm şehitlerimizin yakınlarına sabır versin
18 Haziran 2021 19:39

yolyorgunu70
Şef

sabrikartal, 2 ay önce - Alıntıya git

Ermenek li sehit uzm. Cvs. Mehmet kizilca Sehit edilmesiyle uzman cavuslara derhal silah dagitmislardi. Allah rahmet eylesin sehidimize..

19 Haziran 2021 22:57

UğUR_BoRA
Genel Müdür

ya krallar silah işi bu sene hallolur ama gel gelelim iyileştirme zammı noldu sesimizi duyuralım da üçyüz beşyüz zam kapalım öğretmenler bir senedir yatıyor hepimizden fazla ağlıyor arkadaş uygun bi üslüpla iletelim mesajımızı devlet büyüklerine

20 Haziran 2021 22:36

kingphoneix999
Aday Memur
Değerli meslektaşlarım öncelikle biz kimiz ? Asker polis ile kıyaslamayın diyen arkadaşlarımız var ancak 2000 li yıllarda Sendika hakkımız elimizde alınmış ve sebeo olarak kamu düzenini ve güvenlik işi yaptığımız düşünülerek Sendikalaşmanın sakıncalı olacağı meslekler grubunda yer almışız.. Sendika yasağı olan vali kaymakam yök hakim savcı cumhurbaşkanlığı bağlı memurlar mit personeli ve Asker polisler... bizlerin ortak paydasında yer alan Asker ve Polislerimizin Tsk 926 sayılı personel kanunu 2559 sayılı polis vazife salahiyet kanunu gibi direk Mesleklerine bağlı teşkilat kanunları var.. Bizler ise 5275 sayılı kanunda 2 3 satır ile tanıtılmışız. Hiç bir netlik yok kurumsallaşma yok. Aynı kampüs içinde 2 cezaevi farklı yönetiliyor. Kesin net hükümler ile yazılmış bir teşkilat kanunu ile doğudan batıya kuzeyden güneye tek tip bir yönetim oluşacaktır... Bu meslek güzel ve güzel yerlere gelmesini dört gözle bekliyeceğiz...
21 Haziran 2021 11:22

benelli01
Aday Memur

Arkadaşlar, "91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'te görevde bulunan infaz koruma memurlarına silah taşıma ruhsatı verilmesi ile ilgili Yönetmelik çalışması tamamlanmış olup Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderilmiştir." deniliyor.. yönetmeliğin içeriğinde İdare Memurları ve Kurum Müdürlerinin dahil edilip edilmediğini bilen var mı?

Toplam 24 mesaj

ANKET
Türkiye'nin yangınla mücadelesini nasıl buluyorsunuz?