Editörler : muhtesem32
18 Mayıs 2020 02:23   

Aöf yaz okulu ders sayisi kamuoyu olusturuyoruz
Arkadaslar; YÖK'ün Covid-19 dolayisiyla öğrenci merkezli hareket edilmesi kararina dayanarak tek seferlik Yaz okulu ders sayisi artirimi yapilmasi icin Aös destege yorumda belirttiğim talep yazisini atarmisiniz?

Bu ankete 7 günde, 14 kişi oy kullandı ve 25/05/2020 02:23 tarihinde sona erdi.

18 Mayıs 2020 02:27

Bekiraydemir
Aday Memur

Sn. Anadolu Üniversitesi AÖF yetkilileri

Son dönemdeki Covid-19 salgını nedeniyle karantina süreçlerinde psikolojik olarak yipranan,işsiz kalan,süresiz izne çıkartılan,

iş yükü artmasi nedeniyle yorucu süreçler yasayan ve kronik rahatsizliğı olan,covid suphesiyle hastanede yatan,hastanede yoğun bakıma alinan aile buyukleriyle ilgilenen, vb. sebeplerden dolayı psikolojik olarak yıpranmış öğrencilerimizin sayısı oldukça fazladır.

Ve bu öğrenciler sinavlara gereken ilgiyi mecburen gösterememistir.

Öğrencileriniz adina,

Yükseköğretim Kurulumuzun

11.05.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında,

Yükseköğretim Kurulu olarak bütün bu süreçlerde vurgu yaptığımız dikkate alınması gereken iki hususun, sınavların şeffaf ve denetlenebilir olması ile öğrencilerin bedeni ve ruhi sağlıklarını

dikkate alan, yani öğrenci merkezli olması gerektiğidir.

İstinaden;

Öğrencilerinizin yarım dönem hayallerini ertelememesi geç mezun olmamasi,

Yasanan olaganustu surecte kaybedilen zamanin telafisi adina,

Yaz okulunda ?bir seferlik? 10 ders açılmasını talep ediyoruz.

İlgili birime iletilmesini sağlarmisiniz.

Saygılarımızla...

https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru-sor

Arkadaslar dilekcemizi buraya yollayalim kategori olarakta Yaz okulu kategorisine yollayalim.

18 Mayıs 2020 03:37

Mr.Muzip
Aday Memur

Sürecin zorlu ve sıkıntılı olduğu ortada. 3 ders sınavlarının da internet tabanlı ortamlarda yapılması makul ve mantıklı olacaktır.

Lakin yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılamama ihtimali çok yüksek ise yaz okulu açılmamalıdır. Yada sınavlar yüz yüze olacak şekilde bölümlere göre farklı tarihler belirlenerek sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenerek icra edilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Süreç yönetimi ve uygulamalar konusunda tecrübesi tartışılmaz olan anadolu üniversitesinin eğitim kalitesini düşürmeden ve öğrenciyi de mağdur etmeden gerekeni yapacağına inanıyorum.

18 Mayıs 2020 08:54

balarest
Genel Müdür
Herkes online olacağını düşünerek böyle talepte geliyor. 10 ders yüz yüze sınavda nasıl verilecek. Dutgusalbolarak istemekte haklisiniz. Ancak resmiyette haksiz
18 Mayıs 2020 17:17

harita94
Genel Müdür

Ben dönemde 8 ders alıyorum.8 dersin sınavınıyapan 10 dersin sınavını da yapabilir

23 Mayıs 2020 01:42

tegmenmy
Daire Başkanı

Sürecin zorlu ve sıkıntılı olduğu ortada. 3 ders sınavlarının da internet tabanlı ortamlarda yapılması makul ve mantıklı olacaktır.

Lakin yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılamama ihtimali çok yüksek ise yaz okulu açılmamalıdır. Yada sınavlar yüz yüze olacak şekilde bölümlere göre farklı tarihler belirlenerek sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenerek icra edilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Süreç yönetimi ve uygulamalar konusunda tecrübesi tartışılmaz olan anadolu üniversitesinin eğitim kalitesini düşürmeden ve öğrenciyi de mağdur etmeden gerekeni yapacağına inanıyorum.

Mr.Muzip, 2 hafta önce - Alıntıya git

kardeşim yazını AÖS desteke bildirdim .Bir de 3 ders sınavı demişsin .Artık 3 ders sınavı yok geçtiğimiz yaz son kez uygulandı.Artık yaz okulu var .Ama dediğin gibi 45 kredilik ders alma hakkı tanıyorsa 45 kredilik yaz okulu müracatı da neden olmasın bu da 10 -11 ders alınabilir demek oluyor.Zor ama deneyelim belki 5 ten 6 7 ye çıkarırlar bu bile olumlu bir gelişme olur. Ben 2. üniversite olarak tarih okuyorum . erken mezuniyet yaşayacağım gelecek yıla ...Bu yıl güz 11 bahar 10 yaz okulu 5 diyerek en yoğun yıla girmiştim . güz 11 dersi de verdim . Online vizlerde çok iyi geçti bu 10 dersi de verdim .Allah c.c. zarar ziyan olmazsa bu 10 dersi de geçtim gibi . Yaz okul 5 ders alırsam 10 dersim kalıyor ve 3. yılda bitiyor ama dediğin gibi yaz okulu ders sayısının artması cidden mükemmel olur. bu nedenle de bende desteğe yazdım inşallah diyelim ,başarılar dilerim .

Toplam 5 mesaj