Editörler :
18 Mayıs 2020 16:12   

Zabıt katibiyim merak ettiğiniz soruları sorun.
Her türlü sorunuzu cevaplamaya çalışırım.
18 Mayıs 2020 18:20

laedriwashere
Memur

Arkadaş mahkeme katibi sanırım, bende savcılık katibiyim bende merak edilenleri cevaplayabilirim.

18 Mayıs 2020 18:24

Adayadayı1604
Aday Memur

Arkadaş mahkeme katibi sanırım, bende savcılık katibiyim bende merak edilenleri cevaplayabilirim.

laedriwashere, 1 hafta önce - Alıntıya git

savcılıktayım hocam bende. arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla açtım konuyu.

18 Mayıs 2020 18:37

laedriwashere
Memur

savcılıktayım hocam bende. arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla açtım konuyu.

Adayadayı1604, 1 hafta önce - Alıntıya git

tamamdır o zaman :)

18 Mayıs 2020 19:51

Pnr2525
Aday Memur

Merhaba hocam bu yıl kazananlar basladı sanırım hepsi ilan ne zaman gelir Bi bilginiz varmı sizce yanar mı puanlarımız. Bide tahmini alım sayısı geçen yılı gecermi

18 Mayıs 2020 21:01

Emrahbozkurt1989
Aday Memur

Merhaba hocam bu yıl kazananlar basladı sanırım hepsi ilan ne zaman gelir Bi bilginiz varmı sizce yanar mı puanlarımız. Bide tahmini alım sayısı geçen yılı gecermi

Pnr2525, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ben de zabıt katibiyim. Emanet birimindeyim. Geçen sene temmuzdaydı alımlar. Bence bu sene de temmuz ayında olur alım. 2018 puanıyla alırlar ve yanmaz puanlar gibime geliyor

18 Mayıs 2020 21:08

laedriwashere
Memur

Ben 2018 puanıyla girenlerdenim. Her sene mutlaka alım olmuş, genelde mayıs ve ağustos ayları arasında çıkıyor ilan. Bu senede bu aylar arasında çıkar diye düşünüyorum.

18 Mayıs 2020 23:48

Pnr2525
Aday Memur

Tesekkür ederim ikinizede peki sıralama konusunda sıkıntı olurmu bu alımda basvuru yoğun mu olur az mı olur

19 Mayıs 2020 00:19

urlradar
Aday Memur

Ankara 190 kişi aldı 3600 kişi başvurdu. Hemen hemen bu oran tüm ülke genelinde aynı olur.

19 Mayıs 2020 00:25

laedriwashere
Memur

Tesekkür ederim ikinizede peki sıralama konusunda sıkıntı olurmu bu alımda basvuru yoğun mu olur az mı olur

Başvuru inanılmaz yoğun. Klavye sınavı için gittiğimde adliyenin önü çok uzun bir kuyruktu. Adliyenin büyüklüğüne göre alınan kişi sayısı değişiyor. Ama genel bir yorum yapmak gerekirse sınavlar hakkında, kpss puanından 75 alıp 120 net kelime yazarsanız çok yüksek ihtimalle ülkenin her yerinde sıralamaya girersiniz.

19 Mayıs 2020 11:08

urlradar
Aday Memur

büyük adliyelere başvurmadığın sürece bu netler iş yapar. örneğin izmir en düşük 127 ile kapattı. bu neti yazmak için evde 150 üstünde yazmak gerekir ki bu seviyede yazan biri profesyonel klavye kullanıcısıdır. salt yetenekle bu netleri çıkaracak çok az kişi vardır. rakiplerini bilir ona göre adım atarsan kazanma şansını da arttırırsın.

19 Mayıs 2020 13:52

stewart28
Aday Memur

2 sorum var

19 yaşındayım . sizin çalıştığınız adliyede 19 20 yaşında olanlar var mı ? yoksa bu yaşlara olumsuz mu bakıyorlar genelde ?

2. sorum 85 puanım var en az alım yapan yerlere başvursam şansımı arttırırmıyım yoksa daha da mı azaltırım ? örneğin 10 kişi alacak 200 kişi başvuruyor 100 kişi alacak 2000 kişi başvuruyor hangisi daha avantajlı sizce *

19 Mayıs 2020 15:09

laedriwashere
Memur

2 sorum var

19 yaşındayım . sizin çalıştığınız adliyede 19 20 yaşında olanlar var mı ? yoksa bu yaşlara olumsuz mu bakıyorlar genelde ?

2. sorum 85 puanım var en az alım yapan yerlere başvursam şansımı arttırırmıyım yoksa daha da mı azaltırım ? örneğin 10 kişi alacak 200 kişi başvuruyor 100 kişi alacak 2000 kişi başvuruyor hangisi daha avantajlı sizce *

stewart28, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bizim adliyenin klavye birincisi 18 yaşındaydı sanırım kazandığında. Küçük yaşta olanlara değilde üniversite okuyanlara bir ön yargı olduğu doğrudur. Takdir edersin ki kimse çekirdekten yetiştirdiği katibini veya herhangi bir personelini başka okulu bittikten sonra göndermek istemez. O yüzden üniversite okumak biraz dez avantaj olabiliyor.

Onun dışında az alan yere başvurup başvurmamanın bir avantaj veya dez avantaj olacağını sanmıyorum. Klavyen ve kpss puanın yeteri kadar iyiyse her yerde kendini gösterebilirsin. Ben mülakata girdiğimde klavyeme bakıp "gayet iyi yazmışsın tebrik ederim" demişti başsavcı vekili. Sorularda da başarılı olup kendini iyi ifade edersen büyük küçük adliye fark etmeden kazanabilirsin bu işi.

19 Mayıs 2020 15:52

stewart28
Aday Memur

Bizim adliyenin klavye birincisi 18 yaşındaydı sanırım kazandığında. Küçük yaşta olanlara değilde üniversite okuyanlara bir ön yargı olduğu doğrudur. Takdir edersin ki kimse çekirdekten yetiştirdiği katibini veya herhangi bir personelini başka okulu bittikten sonra göndermek istemez. O yüzden üniversite okumak biraz dez avantaj olabiliyor.

Onun dışında az alan yere başvurup başvurmamanın bir avantaj veya dez avantaj olacağını sanmıyorum. Klavyen ve kpss puanın yeteri kadar iyiyse her yerde kendini gösterebilirsin. Ben mülakata girdiğimde klavyeme bakıp "gayet iyi yazmışsın tebrik ederim" demişti başsavcı vekili. Sorularda da başarılı olup kendini iyi ifade edersen büyük küçük adliye fark etmeden kazanabilirsin bu işi.

Çok teşekkurler . Kolay gelsin

19 Mayıs 2020 16:14

laedriwashere
Memur

rica ederim sağolasın

19 Mayıs 2020 19:50

Cihatt49
Aday Memur
İkm yi yedeklerden kazandım 20 nisanda evrak teslimi yaptım komisyonu aradığımda 7 mayısta atama yazımın bakanlığa yazıldığını söylediler tahminen ne zaman göreve çağırırlar
19 Mayıs 2020 20:10

laedriwashere
Memur
İkm yi yedeklerden kazandım 20 nisanda evrak teslimi yaptım komisyonu aradığımda 7 mayısta atama yazımın bakanlığa yazıldığını söylediler tahminen ne zaman göreve çağırırlar
Cihatt49, 1 hafta önce - Alıntıya git

bizim 1.5 hafta sürdü gelmesi. en geç bayram dönüşü başlarsınız

19 Mayıs 2020 21:25

Cihatt49
Aday Memur

bizim 1.5 hafta sürdü gelmesi. en geç bayram dönüşü başlarsınız

Hocam maaşlar ne kadar şimdi temmuz zamından sonra ne kadar olur lise mezunu bekar
19 Mayıs 2020 23:10

Mt12
Aday Memur
hocam klavye yazamıyorum mübaşir alımı olur mu sizce ve puanım da 91 öneriniz var mı boşta kalmamam için? teşekürler...
20 Mayıs 2020 09:23

laedriwashere
Memur
Hocam maaşlar ne kadar şimdi temmuz zamından sonra ne kadar olur lise mezunu bekar
Cihatt49, 1 hafta önce - Alıntıya git

4.000 lira civarı olacak

20 Mayıs 2020 09:28

laedriwashere
Memur
hocam klavye yazamıyorum mübaşir alımı olur mu sizce ve puanım da 91 öneriniz var mı boşta kalmamam için? teşekürler...
Mt12, 1 hafta önce - Alıntıya git

Mübaşir alımı elbette olacak ama 91 puanla kesin kazanırsınız diyemem. Şansınızı artırmak için klavye çalışmaya başlayın. Ben 1.5 ayda sıfırdan 120 seviyelerine gelmiştim. Alıma henüz zaman varken ve şansınız yüksekken iyi değerlendirin derim.

Toplam 30 mesaj

ANKET
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 15 ilde uygulanan giriş çıkış yasağı uygulamasının kaldırılmasını ister misiniz?