Editörler : Lanet
18 Mayıs 2020 18:28

Tarım ve Orman Bakanlığı tayin hakkında

Tarım ve Orman Bakanlığının 2. Hizmet

bölgesindeki bir ilde Ziraat Mühendisi olarak çalışmaktayım. Bakanlığın PBYS

(Personel Bilgi ve Yönetim Sistemi) ve SGK?nın HİTAP hizmet dökümünde toplam

hizmet süremin 23 yılı geçmesinden dolayı 27317 sayılı Resmi Gazete?de

yayınlanan ?? Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Taşra Teşkilatı Personelinin Yer

Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik?? ?in 14. Maddesinin 1. Fıkrasının

Ç bendinde bahsedilen ?? 23 yıl ve daha fazla

hizmeti bulunan personelin yer değişikliği talebi, norm kadronun uygun olması

kaydıyla bir defaya mahsus olmak üzere yerine getirilir.?? İfadesinden yararlanarak

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü emrine tayin istedim.

Ancak bakanlığımız tayin talebimi

bana gönderilen cevabi yazıda "Taşra Teşkilatının Yer Değiştirme Suretiyle Atamalarına

İlişkin Yönetmeliğin 14.ç maddesi 1 fıkrasına göre yapılacak

atamalarda fiilen 23 yıl görev yapma şartı aranmaktadır" gerekçe

göstererek reddetti. Ancak SGK?nın HİTAP hizmet dökümünde ve Tarım ve Orman

Bakanlığının PBYS (Personel Bilgi ve Yönetim Sistemi)?de Toplam Hizmet Sürem Milli Eğitim Bakanlığında

kadrolu öğretmen olarak 5 yıl çalıştığım süreler ile beraber 23 yıldan fazla görülmektedir.

İlgili Atama Yönetmeliğinde belirtilen yeterli hizmet sürem dolmasına

rağmen Tarım ve Orman Bakanlığı tayin talebimi reddetmesinin sebebini neye

dayandırdığını anlamış değilim. Acaba benim bilmediğim başka bir engel durum mu

var? Yada gerekçe tam olarak neye dayandırılmış ve bundan sonra hangi yolu

izleyebilirim yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkürler iyi çalışmalar.

bassistburak
Kapalı
21 Mayıs 2020 03:14

23 sene kamu hizmeti değil de bakanlıkhizmeti arıyorlar diye biliyorum.

askipinade
Aday Memur
30 Mayıs 2020 02:52

O halde yönetmelikte Bakanlık hizmet biriminde 23 yıl çalışmış olması şartı neden yok?

askipinade
Aday Memur
30 Mayıs 2020 03:08

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kadrolu öğretmen olarak çalışıp öğretmenlik sırasında aynı görev yerimde aynı okulda askerliğimi yedek subay öğretmen olarak devam etmeme rağmen Atama yönetmeliğinde belirtilen fiilen 23 yıl çalışmış olma şartına yedek subay öğretmen olarak yapmam neden dahil edilmiyor.Askerlik süresi dahil edilmiyorsa öğretmenlik süresi hangi gerekçe ile dahil ediliyor.Sonuçta her iki durumda da kamu hizmeti. Veya gerekçe sadece Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışma şartı aranıyorsa ilgili atama yönetmeliğin ilgili fıkrasında belirtilen 23 yıl çalışma şartına Bakanlığımız hizmet biriminde 23 yıl fiilen çalışma şartı ibaresi neden yer almıyorr? gerekçe neye göre yapılıyor? Bilgisi olan varsa paylaşılırsa sevinirim.Teşekkürler.

mctn99
Aday Memur
07 Haziran 2020 17:48

Hocam bende bakanlıkta çalışıyorum bu 23 yıl çalışma durumundan tayin olan ve olamayan arkadaşlar var, olan kişi 23 yılın tamamını bakanlıkta çalışmış ve nokta atışı tayini yaptılar, 23 yılhizmet süresi olup tayini olmayan arkadaşlar daaynı sizin gibi 23 yılın tamamını bakanlıkta değil ilk 5-7 senesini öğretmenlikte geçiren kişiler.

vet62
Aday Memur
21 Temmuz 2020 15:20

hocam eş durumu tayinde son 2 yılda 360 gün prim nasıl oluyor.

xzqwerty
Memur
22 Ağustos 2020 14:51

Tarım ekonomisi bölümünü okuyacağım diğer ziraat mühendislerin den bi farkım oluyor mu genel olarak kaç puanla kadrolu mühendis ünvanıyla atanılıyo tarım ve Orman bakanlığı damı çalışılıyo devlette ziraat mühendisi olmak prestijli midir ek gelirlerle birlikte nekadar maaş alıyo çalışma şartları nasıl emir komuta zinri var mı varsa üst tarafta mı alt tarafta mk görevi ne ilçe tarım ve Orman müdürü nasıl olunuyor? Lütfen bilgi verin

adnvethek
Aday Memur
16 Mayıs 2021 05:07

2018 yılında Nizipten Ağrı ya hizmet puanı toplamak için tayin istedim. O dönem tercihler 15 haziranda yapılıyordu. Tayin olduğum yere en geç 31 ağustosta göreve başlamam gerekiyordu. ben 2 ağustosta burda göreve başladım.Bu tayin tercihleri 20 Mayıs 2021 de yapılacak ve göreve son başlama tarihini 31 temmuz baz alıyorlar. Yani 1ay geriye çektikleri için benim burda 3 yılımın dolmasına 2 gün kala son göreve başlama tarihi bitiyor. Ben tercih yapabilecek miyim yaptıktan sonra tayinim iptal edilir mi acaba? Bakanlıktan net bilgialamadım

20 Mayıs 2021 17:01

Merhaba bu tayinler kadrolular için mi yeni gördüm böyle bir yazıyı
adnvethek, 3 yıl önce

2018 yılında Nizipten Ağrı ya hizmet puanı toplamak için tayin istedim. O dönem tercihler 15 haziranda yapılıyordu. Tayin olduğum yere en geç 31 ağustosta göreve başlamam gerekiyordu. ben 2 ağustosta burda göreve başladım.Bu tayin tercihleri 20 Mayıs 2021 de yapılacak ve göreve son başlama tarihini 31 temmuz baz alıyorlar. Yani 1ay geriye çektikleri için benim burda 3 yılımın dolmasına 2 gün kala son göreve başlama tarihi bitiyor. Ben tercih yapabilecek miyim yaptıktan sonra tayinim iptal edilir mi acaba? Bakanlıktan net bilgialamadım

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi