Editörler : Pangaea
18 Mayıs 2020 19:36

Eğitim öğretim bu yıl sona erdi atananlar ne olacak?

yorumlari bekliyoruz

kaya522
Aday Memur
18 Mayıs 2020 19:42

Ne olacak çöp olacak :S :S

elt1
Aday Memur
18 Mayıs 2020 19:44

Burada hayatında hiç dayak yememiş tipler var, tedbirsizliklerinden belli ediyorlar kendilerini

Nuran55
Aday Memur
18 Mayıs 2020 19:47

Halimiz yaman kardeşim

ayaziso
Aday Memur
18 Mayıs 2020 19:51

18 Mart'ta atananların kararnameleri Haziran başı gönderilir ve özlük hakları/maaşları başlar. Fiilen göreve Eylül'de başlarlar.

Arnava
Şef
18 Mayıs 2020 19:52

Hamza Hoca bizim için çalışma başlatıldığını söylemişti. Çalışmanın eylül ayı için yapılacak hali yok. Bize eylülden önce bir çare bulacaklarını umuyorum.

kaya522
Aday Memur
18 Mayıs 2020 19:54

Bana mı dediniz? @elt1

Turhan06
Daire Başkanı
18 Mayıs 2020 20:14

O nasıl bi yorum
kaya522, 4 yıl önce

Ne olacak çöp olacak :S :S

son.kişot45
Aday Memur
18 Mayıs 2020 20:51

Galiba yeni döneme kaldı

riooo
Kapalı
18 Mayıs 2020 20:53

bir şey olmayacak. Eylül'de başlayacağız.

özkan73
Aday Memur
18 Mayıs 2020 21:09

16 Mart'ta okulları kapatan MEB 18 Mart'ta kağıt üzerinde atama yapıyor madem baslatmicaktin neden atandın diye insanlara tebliğ yaptın kararname vermiyecektin sonuçlar açıklanınca virüs geçerse özlük haklarınizi vereceğiz diye bir açıklama gelebilirdi

Her zaman olduğu gibi burda da plansız programsız hereket eden bakanlık sonuçları çekense öğretmen adayları oluyo r çaycı Hüseyin öldü ye çevirdiler atamayı güzelce izlemeye devam edelim ne demişler .. kaçılmazsa zevk almayı bilmek lazım.

riooo
Kapalı
18 Mayıs 2020 21:17

durumun bu raddeye geleceğini kimse bilemezdi ama. "Niye atadılar o zaman?" kadar saçma bir soru olamaz. atanmasaydık, şuan yerimiz belli olmasaydık kafayı yerdik.

özkan73, 4 yıl önce

16 Mart'ta okulları kapatan MEB 18 Mart'ta kağıt üzerinde atama yapıyor madem baslatmicaktin neden atandın diye insanlara tebliğ yaptın kararname vermiyecektin sonuçlar açıklanınca virüs geçerse özlük haklarınizi vereceğiz diye bir açıklama gelebilirdi

Her zaman olduğu gibi burda da plansız programsız hereket eden bakanlık sonuçları çekense öğretmen adayları oluyo r çaycı Hüseyin öldü ye çevirdiler atamayı güzelce izlemeye devam edelim ne demişler .. kaçılmazsa zevk almayı bilmek lazım.

crtr81
Aday Memur
18 Mayıs 2020 21:22

18 martta atanan bi öğretmenim. Sinava temmuzda girdik. şubat ataması dediler martin sonuna dogru atadilar tamam dedik. şimdi bu olay cikti okullar eylülde açılicak dediler. Peki bizim haklarımiz ne olucak. Lütfen olumsuz yorum yazacak arkadaşlar burada boşuna kalabalık etmesin. Hala umutluyum haziranda kararnamelerimizin gönderileceği için. Çünkü bu bizim HAKKİMİZ. millet hala fesatlık pesinde. bütün planlanmasini bu 20. bin öğretmen marta göre yapmışti. işimden ayrıldım şuan maddi olarak o kadar zor durumdayim ki. İş nasil bulucam peki ben eylüle kadar? eylülde açıldı okul gittik ev kirasi eşya para o bu şu.. bunlari param olmadan nasil yapicam kimse bunu göremiyor mu? Sabır diye diye sabır taşı olduk. Artik haklarımiz yenmesin gerçekten sabrımız son raddeye geldi. Umudu mu kaybetmeyeceğim, hala haziranda kararnamelerimizin yollanacağına olan inancım tam. sizde sesinizi duyurun her yerden saygideğer hocalarım.

ayaziso
Aday Memur
18 Mayıs 2020 21:22

Şu anda yapılabilecek 2 şey var:

1- Kararnameler gönderilir bu öğretmenlerin özlük hakları başlatılır.

2- Ek atamaya tekrar başvuru hakkı verilir.

2. opsiyon aslında daha adil.

özkan73
Aday Memur
18 Mayıs 2020 21:33

18 Mart'ta atandım ama stresten son 1 haftadır mide ilacı kullanıyorum midem çok kötü geceleri uyuyamıyorum atanmadan önce ozel okulda çalışıyordum şu an her şeyim mahvoldu 2 aydır ev üzerime geliyor dert sahibi oldum ne diyim,maske dağıtımından idari işlere kadar tüm işleri yapabilirim yeter ki evde kalmayım annemin emekli maaşı hiç bir şeye yetmiyor çok zor durumdayım kimse sesimizi duymuyor ev sahibine 2 aydır kira veremedim ve dahası ..

Banka dan kredi çektim o da onaylanmadı..

küçük.hayri
Aday Memur
18 Mayıs 2020 21:35

Muhtemelen Ziya hocanın hazırladığı senaryolardan biri devreye girecek. Bugün yarın bunlar konuşulup açıklama yapılır.Okulların kapanma kararını kendisi almıyor çünkü madem bu karar çıktı ona göre de bir senaryosu vardır 18 Mart öğretmenleri için. Muhtemelen elektronik başvuru alınır gibi geliyor ama benim kafama takılan soru şu olur neden bu kadar beklediler.

4DMC5
Kapalı
18 Mayıs 2020 21:51

Maalesef Eylüle kaldi galiba

AnkaFizik
Aday Memur
18 Mayıs 2020 21:56

MEB'in 18 martta atanan öğretmenlere karşı umursamazlığı nereden kaynaklanıyor anlayamadım. Sanki içimizde, kararnameyi gönderecek olanların sevmediği birileri var. Mevcut öğretmenlerin, girmedikleri ek derslerin ücretlerine kadar ödemeyi düşünen MEB'in, 18 Martta atananlara karşı, "çalışmadan maaş mı almak istiyorsunuz" diyecek kadar hakkaniyetsiz olmalarını, bu camia hiçbir zaman unutmayacaktır. Bunu unutturmak istiyorlarsa, en geç Haziran başında kararnameleri göndermeleri gerekir.

crtr81, 4 yıl önce

18 martta atanan bi öğretmenim. Sinava temmuzda girdik. şubat ataması dediler martin sonuna dogru atadilar tamam dedik. şimdi bu olay cikti okullar eylülde açılicak dediler. Peki bizim haklarımiz ne olucak. Lütfen olumsuz yorum yazacak arkadaşlar burada boşuna kalabalık etmesin. Hala umutluyum haziranda kararnamelerimizin gönderileceği için. Çünkü bu bizim HAKKİMİZ. millet hala fesatlık pesinde. bütün planlanmasini bu 20. bin öğretmen marta göre yapmışti. işimden ayrıldım şuan maddi olarak o kadar zor durumdayim ki. İş nasil bulucam peki ben eylüle kadar? eylülde açıldı okul gittik ev kirasi eşya para o bu şu.. bunlari param olmadan nasil yapicam kimse bunu göremiyor mu? Sabır diye diye sabır taşı olduk. Artik haklarımiz yenmesin gerçekten sabrımız son raddeye geldi. Umudu mu kaybetmeyeceğim, hala haziranda kararnamelerimizin yollanacağına olan inancım tam. sizde sesinizi duyurun her yerden saygideğer hocalarım.

küçük.hayri
Aday Memur
18 Mayıs 2020 22:50

Şubat ataması oldu Mart ataması, Mart ataması Haziran geldi hala tamamlanmadı. Daha şimdiden 3 ay beklemekle gitti zaten. Ah ah.

ogrtmny
Aday Memur
18 Mayıs 2020 23:28

Dönemin en şanssız atananlarıyız. Yok mu sendikadan vs tanıdığı olan sesimizi onlar aracılığıyla duyursak bi de. Yok inat ettiler bizi görmüyorlar. Ben Eylül'de başlayacaksam eğer yeniden tercih hakkı istiyorum. Bizi yeterince mağdur ettiler. Hakkımızı versinler artık!

riooo
Kapalı
19 Mayıs 2020 01:34

bir de ketçap mayonez değil mi?

ayaziso, 4 yıl önce

Şu anda yapılabilecek 2 şey var:

1- Kararnameler gönderilir bu öğretmenlerin özlük hakları başlatılır.

2- Ek atamaya tekrar başvuru hakkı verilir.

2. opsiyon aslında daha adil.

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi