Editörler : Pangaea
19 Mayıs 2020 01:40

KPSS GK-GY için deneme tavsiyesi

konuları bitirdim sayılır , zaten sınava 3 ay gibi kısa bir zaman kaldı bu sürede de ful deneme çözüp 90+ alabilirim inşallah , tavsiye edeceğiniz kesin çözülmesi gereken denemeler hangileri arkadaşlar ?

harita94
Genel Müdür
19 Mayıs 2020 01:42

Piyada bulunan paketler halindeki denemelerdeen zorlayıcı olanı yediiklim geldi bana.hemen her yayını çözmüş biri olarak yediiklim tavsiye ederim.diğer denemelerden 10-15 net düşük geliyordu bana

mehmet.1996
Kapalı
19 Mayıs 2020 01:43

Pegem-Uzman Kariyer-Yediiklim-Yeni Trend-Benim Hocam bu yayınlar iyidir.

denixex
Memur
19 Mayıs 2020 18:15

teşekkürler hocam

harita94, 4 yıl önce

Piyada bulunan paketler halindeki denemelerdeen zorlayıcı olanı yediiklim geldi bana.hemen her yayını çözmüş biri olarak yediiklim tavsiye ederim.diğer denemelerden 10-15 net düşük geliyordu bana

denixex
Memur
19 Mayıs 2020 18:16

sağolun hocam

mehmet.1996, 4 yıl önce
Pegem-Uzman Kariyer-Yediiklim-Yeni Trend-Benim Hocam bu yayınlar iyidir.

erdem1212
Aday Memur
20 Mayıs 2020 00:14

piyasadaki tüm denemeleri çözün

denixex
Memur
20 Mayıs 2020 02:09

hocam peki sizce deneme çözmek mi yoksa konuların üzerinden birkez daha geçmek mi daha mantıklı olur ? acaba diyorum bütün konuların üzerinden 1 daha mı geçsem iyice pekişmesi için ama sürede 3 ay kaldı bilemiyorum

erdem1212, 4 yıl önce

piyasadaki tüm denemeleri çözün

erdem1212
Aday Memur
20 Mayıs 2020 12:21

3.ay kalmadı 3 ay 15 gün var az tekrar bol soru Ramazan yetgin hocamızın söylediği.

denixex, 4 yıl önce

hocam peki sizce deneme çözmek mi yoksa konuların üzerinden birkez daha geçmek mi daha mantıklı olur ? acaba diyorum bütün konuların üzerinden 1 daha mı geçsem iyice pekişmesi için ama sürede 3 ay kaldı bilemiyorum

Memur.olacak
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 13:12

Ben şu an ortalama 85 netteym ramazn sonrası hemen genel bi tekrar yapacağım soru bankası bitireceğim.. genel tekrar olmadan sdc deneme ile öğrenilen bilgiler yüzeysel kalıyor..ramazann başndan beri hergün deneme çözdm ve değişen tek şey deneme çözme hızım oldu konularda skıntısı olan tekrarları ihmal etmesn

Geci
Genel Müdür
20 Mayıs 2020 13:19

Zorlayıcı denemeler çöz tabii, sonuçta yapamadığım ve bilgi gerektiren soruları öğrenme imkanı sağlar ama ben bazı yayınları gereksiz zorlama telaşı içinde görüyorum. "En zor ben sorayım" kafasıyla hareket ediyorlar sanki. Yediiklim TG denemeleri 95-100 doğru arası çıkartıyorum mesela, sonra bambaşka bir deneme çözüyorum 80 doğruyu ite kaka ancak yakalayabiliyorum.

Hani şimdiye kadarki en net bilgi isteyen KPSS, 2014 yılında yapılandı ama oradaki tarih bölümünde bile kapsamlı yayınlarda bulunabilen 3-4 soru ancak vardı. Ama bazı denemelerde 27 tarih sorusunun 10-12 tanesi hiçbir yayında görmediğim, duymadığım şeyler.

Bunların hepsini ÖSYM tabii ki sorabilir, sonuçta o bilgiler müfredatta var ancak hiçbir zaman o kadar ağırlıkta sormuyor.

Bu yüzden özellikle şu sıralar düşük de çıksa denemeler, moral bozmamak gerekiyor. Çünkü 2014 sonrası, yayınlar "önce biz sorduk" demek için detay bilgilerle dolduruyor denemeleri.

atanıyo muyuzzz
Aday Memur
22 Mayıs 2020 06:11

Yargı altın deneme çok mu kolay?

Baho21
Şef
22 Mayıs 2020 06:51

yediiklim tavsiyemdir. Türkçe zorluyor matematik soruları güzel...zorluyor baya

denixex
Memur
25 Mayıs 2020 15:47

up

Tumas0
Aday Memur
25 Mayıs 2020 22:47

Merhaba. Öncelikle kolay gelsin herkese başarılar.

Hocam bence devletin geldigi şu süreçte ve herkesin aylardır ders çalıştığını düşünürsek yayın ya da deneme seçme şansımız kalmadı. Piyasadaki tüm kaynakları öyle ya da böyle elden geçirmek zorundayız.

Ben etrafımdaki herkese söylediğim gibi buradan size de söyleyeyim. Pegem soru bankaları ve denemelerini 2-3-4 defa çözün hocam. Diğer yayınların hepsi bir yana pegem bir yana. Neredeyse 2-3 yayın hariç piyasanın hepsini elden geçirdim. Sınava en ama en yakın olan kaynak pegem(size olimpiyat sorusu gibi soru soran ve sınavda çıkma ihtimali dahi olmayan sorularla uğrayıp boş yere kendinizi yormayın)

Şimdi hangi kaynak diye soran arkadaşlsrda haklı olarak önünü görmek istiyor ancak öyle ya da böyle hepsini alıp çözeceksiniz :)

Benimhocam-pegem-yediiklim-isem-yargı vsvs

Herkese kolay gelsin

mehmet.1996
Kapalı
25 Mayıs 2020 23:59

Hocam Karakutu matematik hakkında ne düşüyorsunuz çok hata var deniyor ben alıp almamakta kararsız kaldım.
Tumas0, 4 yıl önce

Hocam bence devletin geldigi şu süreçte ve herkesin aylardır ders çalıştığını düşünürsek yayın ya da deneme seçme şansımız kalmadı. Piyasadaki tüm kaynakları öyle ya da böyle elden geçirmek zorundayız.

Ben etrafımdaki herkese söylediğim gibi buradan size de söyleyeyim. Pegem soru bankaları ve denemelerini 2-3-4 defa çözün hocam. Diğer yayınların hepsi bir yana pegem bir yana. Neredeyse 2-3 yayın hariç piyasanın hepsini elden geçirdim. Sınava en ama en yakın olan kaynak pegem(size olimpiyat sorusu gibi soru soran ve sınavda çıkma ihtimali dahi olmayan sorularla uğrayıp boş yere kendinizi yormayın)

Şimdi hangi kaynak diye soran arkadaşlsrda haklı olarak önünü görmek istiyor ancak öyle ya da böyle hepsini alıp çözeceksiniz :)

Herkese kolay gelsin

denixex
Memur
26 Mayıs 2020 00:05

teşekkürler hocam

Tumas0, 4 yıl önce

Herkese kolay gelsin

Tumas0
Aday Memur
26 Mayıs 2020 16:54

Hocam biraz sizin temelinize bağlı. Ben alesten 87 almıştım matematikten zaten 25+ yapıyorum çok şükür. Pegemden konu anlatım çalıştım yediiklim-yargı-yeni trend soru bankaları ve isem- pegem 30lu denemesi var elimde. Bunların hepsi çözümlü. Hepsini de öneririm

Karakutuyu almadım daha ihtiyacım yok elinde olan bir arkadaş bilgi verirse bende öğrenirim :)

denixex
Memur
27 Mayıs 2020 01:20

dediğiniz yayınları alıp çözeceğim arkadaşlar toplamda 200 deneme falan ediyor :)

denixex
Memur
27 Mayıs 2020 01:42

hocam pegemin 5000 ve 3000 soruluk soru bankalarını alayım diyordum ama çözümsüz maalesef , onun yerine çözümlü denemelerini alayım diyorum, mat ve geoda çözüm olmayınca baya zaman kaybettirir gibi geliyor

Tumas0, 4 yıl önce

Herkese kolay gelsin

Tumas0
Aday Memur
27 Mayıs 2020 14:29

Hocam ben şu 5bin 3bin soru olan toplu soru bankalarını hiç sevmiyorum tüm dersler kitabı gibi ve bana biraz itici geliyor. Belki güzellerdir bir bilgim yok. Farklı yayın ve farklı soru tarzlarından hiçbir zaman zarar gelmez ama bir kaç yayın ve kişinin soruları gerçekten kpss ile çok alakasız. Kişisel tercihtir onlarda çözülebilir ama mesela benimhocamın bir tane hocası var adamın konuşmasını duyunca bile geriliyorum:) sorularıda çok absürt. onlardan bence uzak durmak en iyisi ama fazla stres yapan insanlar özellikle gidip öyle ayrıntı şeyleri ezberleyip kafalarını çorba ediyorlar.

Hangi soru bankası olursa olsun çözümlü olması 1. Önceliğiniz olsun ve temel yayın evlerini bitirmeden ayrıntılara geçmeyin. Onları da yukarıda yazdım zaten. Herkese kolay gelsin

denixex
Memur
27 Mayıs 2020 18:15

tamamdır hocam o zaman pegemin 5000 ve 3000 soru bankasını almayayım çünkü çözümsüzler onun yerine çözümlü denemeleri alayım hem zaman kazanırım böylece diye düşünüyorum

Benimhocam-pegem-yediiklim-isem-yargı bu yayınların bütün çözümlü denemelerini alıp 3 ayda çözüyorum hocam o zaman planım bu , aralarda eksik konularımıda çalışarak aradan çıkarırım

Tumas0, 4 yıl önce

Hocam ben şu 5bin 3bin soru olan toplu soru bankalarını hiç sevmiyorum tüm dersler kitabı gibi ve bana biraz itici geliyor. Belki güzellerdir bir bilgim yok. Farklı yayın ve farklı soru tarzlarından hiçbir zaman zarar gelmez ama bir kaç yayın ve kişinin soruları gerçekten kpss ile çok alakasız. Kişisel tercihtir onlarda çözülebilir ama mesela benimhocamın bir tane hocası var adamın konuşmasını duyunca bile geriliyorum:) sorularıda çok absürt. onlardan bence uzak durmak en iyisi ama fazla stres yapan insanlar özellikle gidip öyle ayrıntı şeyleri ezberleyip kafalarını çorba ediyorlar.

Hangi soru bankası olursa olsun çözümlü olması 1. Önceliğiniz olsun ve temel yayın evlerini bitirmeden ayrıntılara geçmeyin. Onları da yukarıda yazdım zaten. Herkese kolay gelsin

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi