Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Mayıs 2020 06:36   

Adalet gereği 18 Mart'ta atananlar ek atamaya başvurabilmeli mi?
Mağdur olan 18 Mart'ta atananların mağduriyetinin giderilmesi için isteyenlerin tekrar ek atamaya başvurabilmesi

Bu ankete 7 günde, 48 kişi oy kullandı ve 26/05/2020 06:36 tarihinde sona erdi.

19 Mayıs 2020 10:00

küçük.hayri
Aday Memur

İlk atamanın avantajı göreve erken başlamaktır bu avantaj kaybolursa tabii ki telafi edilmelidir.Kararnameler gönderilip geçmişe yönelik haklar iade edilmeli ya da tekrar tercih hakkı sunulmalıdır.

Hem 2.5 ay işsiz güçsüz bekleyeceksin hem de hiçbir şey olmamış gibi göreve başlayacaksın. Bu adalet midir?

Madem adalettir ek atamadakiler de göreve başlamadan önce 2.5 ay beklesinler bakalım neler oluyor.

Bu anket sadece bu kadar yapılan bütün tartışmaları yeniden alevlendirir. Kimseye de bir fayda getirmez.

19 Mayıs 2020 10:37

sultan6161
Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
19 Mayıs 2020 12:22

iTosun
Aday Memur

Sultan6161 sen ne şekilde hak yiyeceğine karar verdin mi?

a) ek atama ile düşük puanla daha başarılı olanların tercihini gasp ederek

b) açıktan atama ile tüm adayların hakkına girerek

her yer d...k kaynıyor :D

19 Mayıs 2020 12:23

bunnyacolyte
Aday Memur

İlk atamanın avantajı göreve erken başlamaktır bu avantaj kaybolursa tabii ki telafi edilmelidir.Kararnameler gönderilip geçmişe yönelik haklar iade edilmeli ya da tekrar tercih hakkı sunulmalıdır.

Hem 2.5 ay işsiz güçsüz bekleyeceksin hem de hiçbir şey olmamış gibi göreve başlayacaksın. Bu adalet midir?

Madem adalettir ek atamadakiler de göreve başlamadan önce 2.5 ay beklesinler bakalım neler oluyor.

Bu anket sadece bu kadar yapılan bütün tartışmaları yeniden alevlendirir. Kimseye de bir fayda getirmez.

küçük.hayri, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam "ben yandım onlar da yansın" düşüncesi yüzünden bu hallerde değil miyiz zaten, lütfen biraz toplumun iyiliğini düşünelim.

19 Mayıs 2020 12:24

iTosun
Aday Memur

Bu arada arkadaşlar son gelişmeden sonra ilk atananlara tercih hakkı da konuşuluyormuş.

Bilgilerinize...

19 Mayıs 2020 12:30

Kostenci
Aday Memur

Sultan6161 sen ne şekilde hak yiyeceğine karar verdin mi?

a) ek atama ile düşük puanla daha başarılı olanların tercihini gasp ederek

b) açıktan atama ile tüm adayların hakkına girerek

her yer d...k kaynıyor :D

iTosun, 1 hafta önce - Alıntıya git

iyi de açıktan atama Kasım'da yapılacakmış ki koşulları net değil süre kısıtlamasından söz ediyorlar.

19 Mayıs 2020 12:43

riooo
Kapalı
19 Mayıs 2020 12:46

riooo
Kapalı

Bu arada arkadaşlar son gelişmeden sonra ilk atananlara tercih hakkı da konuşuluyormuş.

Bilgilerinize...

iTosun, 1 hafta önce - Alıntıya git
19 Mayıs 2020 13:49

sultan6161
Memur
19 Mayıs 2020 13:58

sistemlink
Memur

Bir de içinde isteyenler seçeneği var:))oldu olacak istediğiniz yerı de yazın meb uğraşmasın.allah aşkına hiç böyle birşey olabilir mi azıcık mantık.ya hepsi iptal olur ya olmaz.

19 Mayıs 2020 14:08

Burakd85
Kapalı

Ah inşallah böyle bir şey olur ya ek atamadakilerin salya sümük ağlamaları bı görmek istiyorum nasıl böyle bir şey yaparsınız diye. Son sınıflarda ek atamaya inşallah dahil olur zaten olacak gibilerde hep birlikte tekrar tercih yaparız

19 Mayıs 2020 14:25

Rocky6556
Aday Memur

Ah inşallah böyle bir şey olur ya ek atamadakilerin salya sümük ağlamaları bı görmek istiyorum nasıl böyle bir şey yaparsınız diye. Son sınıflarda ek atamaya inşallah dahil olur zaten olacak gibilerde hep birlikte tekrar tercih yaparız

Burakd85, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ağlayacak olan biz değiliz normalde şubat ataması diye geçen atamaya hâlâ başlayamadın ağlama sesin buraya kadar geliyor :D

19 Mayıs 2020 14:30

Burakd85
Kapalı

Ağlayacak olan biz değiliz normalde şubat ataması diye geçen atamaya hâlâ başlayamadın ağlama sesin buraya kadar geliyor :D

Rocky6556, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kardeşim sesin gelmiyor ben ilk atamayla ilçe merkezine atandım yüksek puanla yukseklerdeyim. Sen alcaklardasin belki yerin dibindesindir. Sesin gelmiyor duyamıyorum. Düşük puan aldın otur sesini yüksek puanlar konuşurken sana laf düşmez. Sust

19 Mayıs 2020 14:35

Rocky6556
Aday Memur

Kardeşim sesin gelmiyor ben ilk atamayla ilçe merkezine atandım yüksek puanla yukseklerdeyim. Sen alcaklardasin belki yerin dibindesindir. Sesin gelmiyor duyamıyorum. Düşük puan aldın otur sesini yüksek puanlar konuşurken sana laf düşmez. Sust

Ben sana yüksek puan alamazsın demedim, adam olamazsın dedim.

19 Mayıs 2020 14:38

Burakd85
Kapalı

Ben sana yüksek puan alamazsın demedim, adam olamazsın dedim.

Rocky6556, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kudurma tamam tamam ben tercih yapmayacağim zaten ek atama da şans verseler de 1 kişi eksildi bak korkma tamam hadi yine iyisin

19 Mayıs 2020 14:39

Rocky6556
Aday Memur

Kudurma tamam tamam ben tercih yapmayacağim zaten ek atama da şans verseler de 1 kişi eksildi bak korkma tamam hadi yine iyisin

Aaa saçmalama knk gel hakkımı sana veriyorum ben ek atamada atanmayacagim kul hakkına felan girerim olmaz şimdi ilk atananlara ayıp olur beyler topluca tercih yapmayalım.

19 Mayıs 2020 14:55

ÇağatayD
Şube Müdürü
Yazık gerçekten şu halinize bakın. Sizler aynı öğretmen olup aynı ortamda çalışacaksınız. Bu devletin bu halde olmasının başlanıca nedeni sizlersiniz.
19 Mayıs 2020 15:11

BesyoKMU
Aday Memur

Öğretmen tartışması mı, lisede Berke için kavga eden kızlar mı? Okurken ben utandım arkadaşlar.

19 Mayıs 2020 15:26

iTosun
Aday Memur

Öğretmen tartışması mı, lisede Berke için kavga eden kızlar mı? Okurken ben utandım arkadaşlar.

BesyoKMU, 1 hafta önce - Alıntıya git

katılıyorum.

şu forumun seviyesini düşüren rioo, sultan6161, rocky6556, mercan37, selimpusat34, memurolm rumuzlu zatlar.

bazıları muhtemelen aynı kişinin fake hesapları.

bunlar nasıl öğretmen olacak yazık!

19 Mayıs 2020 15:26

Rocky6556
Aday Memur

En başından beri hepimiz aynı mücadeleyi verdik atama için. Ilk 20 bin atama çıkınca bunun 20 binle sınırlı olmayacağını ek atamanında geleceğini biliyorduk. Neden şimdi ek atamacilara kin ve nefret var? Siz böyle yaparsanız bizden iyilik mi bekliyorsunuz? Her forumda fikrini dile getiren "ek atamacı" insanları ediliyorsunuz.

Toplam 90 mesaj

ANKET
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 15 ilde uygulanan giriş çıkış yasağı uygulamasının kaldırılmasını ister misiniz?