Editörler : asaygincihan27
19 Mayıs 2020 11:27   

Adrese Dayalı Okula İtiraz Hk.

İyi Günler,

Yakın zamanda bulunduğum şehirden başka bir şehre taşındım. Taşındığım yere düz ayak yürüme mesafesinde hem de işe giderken yolumun üzerinde olan ve aynı zamanda evime en yakın mesafede bir okul var (yürüme 380 metre). Fakat adrese dayalı kayıt sisteminden kontrol ettiğimde yine evime çok uzak olmayan ama diğer okula göre uzak olan (yürüme 530 metre) fakat evime ters güzergahta ve kışın sıkıntı çıkarak kadar epey yokuş bir yerde olan başka bir okulda kayıt çıkmakta. Her açıdan ilk bahsettiğim okulun olmaması çok mantıksız fakat yine de nedense oraya vermişler.

Farklı bir adres göstermek gibi bir eylemde bulunmak istemiyorum. Acaba bunun başka bir yolu var mı mesela okula ya da milli eğitime bir dilekçe vermek ya da bunun gibi bir yol. Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

19 Mayıs 2020 21:26

fatih ç.
Şube Müdürü

Bizim okuldan bi hoca çocukları kaydettirirken idareyle görüştüğünden falan bahsediyordu. Yakındaki okulun m.yard. almak istememiş, o da almama gibib bi hakkı olmadığını söyleyip müdürüne şikayet etmiş vs. Sonunda kaydettirmişti.

Yani demek ki sisteme müdahale oluyor gibi anladım ben bu olaydan. Hoca ısrar etmese m.yard. okula almayacaktı çocuğu, başka okula gidecekti. Ama dediğim gibi, sistem hakkında bilgim yok. Vaktiniz varsa gidip görüşün mem ve müdür ile zararı yok.

Toplam 1 mesaj

ANKET
İdari izinlerin ve esnek çalışmanın 1 Haziran itibariyle sona erdirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?