Editörler : asaygincihan27
21 Mayıs 2020 03:39   

Öğretmen kurul toplantısında video ile kayıt

öğretmen kurul toplantısı yapıyoruz zoom üzerinden. müdürümüz toplantıyı görüntülü ve sesli kayıt altına alıyor. sizin toplantılarınızda kayıt altına alınıyor mu?

21 Mayıs 2020 03:41

ogretmenimben34
Aday Memur

arkadaşlar yapıyoruz yada yapmıyoruz diye görüş yazarsanız sevinirim.

21 Mayıs 2020 09:55

pinar_sadness
Şef

Ben zoom programı yüklemek istemiyorum. Yasal zorunluluk varsa resmi yazı yollayın dedim sorun bitti. Azıcık sesiniz çıksın. korkmayın idareciden. Garip gelecek ama onlar da insan. Bizim okulda kimse zoom vs kullanmıyor. Kimse diyemez de zoom yükleyin diye.

21 Mayıs 2020 14:44

kim o?
Aday Memur

veli toplantısı duymuştum ama öğretmen kurul toplantısını ilk defa duyuyorum iyice saçmalamaya başladı bazı müdürler.

21 Mayıs 2020 18:12

nickbulamiyom
Aday Memur

Kayıt altına alma sebebi neymiş? Bildiğim kadarıyla sizin onayınız olmadan kayıt altına alması yasal değil

21 Mayıs 2020 21:35

skramz
Aday Memur

bizde olmadı toplantı falan

22 Mayıs 2020 00:10

beyzadeee
Memur

Ben zoom programı yüklemek istemiyorum. Yasal zorunluluk varsa resmi yazı yollayın dedim sorun bitti. Azıcık sesiniz çıksın. korkmayın idareciden. Garip gelecek ama onlar da insan. Bizim okulda kimse zoom vs kullanmıyor. Kimse diyemez de zoom yükleyin diye.

pinar_sadness, 1 hafta önce - Alıntıya git
ellerinden öperim kral..
22 Mayıs 2020 11:34

friedhelm
Şube Müdürü
Bizde oluyor bu toplantılar.Baştan zoom üzerinden herkes katılacak dendi.Sonra YouTube üzerinden canlı yayın sistemine geçildi.Böylesi daha iyi oldu.İsteyen katılır isteyen katılmaz.Zoom üzerinden ben de hoş bulmuyorum.Ama idareciler mesaj atarken diyor ki sınıf rehber öğretmenin, zümre başkanı vs. herkes katılacak.Katılım zorunlu yoklama alınacak deniyor.YouTube üzerinden de bayağı bir katılım sağlanıyor.Ama neden toplantıya katılım zoom baskısıyla sağlanmaya çalışılıyor? Takıldığımız husus bu.
22 Mayıs 2020 11:58

fabregas34
Daire Başkanı

Kisinin acik izni olmadan verilerini kaydetmek kisisel verileri koruma kanununa gore suctur. Programi kurarken kabul ettiginiz metinde, kaydetme hakki vermissiniz zaten zoom a. O ayri bir konu. Burada mudurun size toplantiyi kaydederek, biyometrik verilerinizin kayit altina alindigi bilgisini vermesi ve toplantiyi kaydetmekteki amacini size aciklayarak acik onayinizi almasi gerekiyordu.

Kisisel verileri koruma kuruluna ihlal bildirimi yaparsaniz, hem sorumlular hakkinda islem yapilir, hem de bu basvuru ile birlikte ileride olusabilecek sıkıntılardan kendinizi koruma imkaniniz olur. Ayrica zoom programinin sorumlusu olan sirkete basvuru yaparak, hangi verilerinizin kayit edildigini ogrenme ve bunlarin silinmesini talep etme hakkiniz var.

Sikayetinizi kvkk.gov.tr uzerinden yapabilirsiniz.

23 Mayıs 2020 09:36

majesteleri7
Şef
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
23 Mayıs 2020 11:50

fabregas34
Daire Başkanı

Vay anam vay Öğretmenler forumu değil avukatlar forumu maşallah haklar hukuklar davalar yasal yollar kişisel verilerin kopyalanması resmi yazıların gönderilmesi sorumlular işlem.tüh tüh tüh mesele ne okul idaresi arkadaşlar öğretmenler kurulu toplantısı yapacağız sizler de oturduğunuz yerden katılabilir misiniz demiş bunu da %100 ihtimal meb istediği ve kanıt olması için kayıt altına almış.aynen bi siz öğretmensiniz onlar değil orası farklı bi cephe düşman cephesi itilaf devletleri.

majesteleri7, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ne oldu canim? Herkesi kendin gibi haktan hukuktan habersiz, onune her koyulani aynen kabul eden, emir telakki edip yapan kisiler mi sandin? Haklari bilmek seni rahatsiz mi etti? Kiskandin mi yoksa? Kiskanma canim sadece biraz oku yeter. Biraz derken normal bir insanin 1 kerede okuyup anladigini dusunursek, senin herseyi 9-10 defa okuman lazim. Ama vazgecme. Takildigin yerde sor, destek atarim sana.

23 Mayıs 2020 16:19

majesteleri7
Şef

Sen çok güzel bi insansın

23 Mayıs 2020 17:50

pinar_sadness
Şef

Sen çok güzel bi insansın

majesteleri7, 1 hafta önce - Alıntıya git
MEB resmi yazı ile zoom üzerinden toplantı yapın bunu da kaydedin dedi öyle mi. Zoom üzerinden toplantı yapın diyemez resmiyeti yok. kanıt olsun diye kaydedin diyemez resmiyette yeri yok. hepimiz biliyoruz ki aferin peşinde koşan idarecilerin işi olabilir. Tabi kendilerine göre öğretmen varsa okullarında resmi yazı ile zoom üzerinden toplantı yapılacak diyebilirler. katılmayan öğretmene ne diyecekler peki neden zoom yüklemedin soruşturması mı açacaklar
23 Mayıs 2020 17:54

pinar_sadness
Şef
öğretmen meslektaşlarım. zoom vs yüklemek için baskı yapan idareciye resmi yazı sorun. korkmayın resmi kurumlarda resmi yazı geçerlidir. yoksa bir bakmışsınız kendilerini patron öğretmeni işçi görmeye başlayan idareciler ortaya çıkıyor.
23 Mayıs 2020 19:31

Bardm
Aday Memur
öğretmen meslektaşlarım. zoom vs yüklemek için baskı yapan idareciye resmi yazı sorun. korkmayın resmi kurumlarda resmi yazı geçerlidir. yoksa bir bakmışsınız kendilerini patron öğretmeni işçi görmeye başlayan idareciler ortaya çıkıyor.
kayıt altına alınca noluyo anlamadım istihbarat örgütleri sizin ev halinizi mi bulmak istiyo alsin kaydı gitsin napiyorsa yapsın herşeye bi muhalefet bi kulp bulma çabası müdür benim pijamalı halimi kayıt altına alacaksa hiç yok demem
23 Mayıs 2020 19:41

pinar_sadness
Şef

Müdürünüz yönetmelikte olmayan bir uygulama yapıyor amacı kayıt altına alıp öğretmenler üzerinden yukarıdan aferin almak. Sizin de kardeşim bu zoom programı üzerinden toplantı resmi değil güvenlik açıkları var diye sormak yerine gelip müdürü savunuyorsunuz ya çok şaşırıyorum. Çok basit yönetmelikte yok. Resmiyette yok. Resmi olmayan bir uygulama yapılamaz. Anlaması zor değil aslında ama.

23 Mayıs 2020 20:23

Bardm
Aday Memur

Müdürünüz yönetmelikte olmayan bir uygulama yapıyor amacı kayıt altına alıp öğretmenler üzerinden yukarıdan aferin almak. Sizin de kardeşim bu zoom programı üzerinden toplantı resmi değil güvenlik açıkları var diye sormak yerine gelip müdürü savunuyorsunuz ya çok şaşırıyorum. Çok basit yönetmelikte yok. Resmiyette yok. Resmi olmayan bir uygulama yapılamaz. Anlaması zor değil aslında ama.

anladım güzel de anlattın amma velakin müdürü de dinlemek lazım sizin sanırım müdürle ayrı bi olayınız var kişisel husumetlerinizi kişisel çözün ya size dyk vermemiştir ya da ek ders parasal bi sorun bence
23 Mayıs 2020 20:33

pinar_sadness
Şef

Hayır ben matematik öğretmeniyim. Dyk en çok bende sorun da yok kişisel olarak anlatayım ama. Zoom vs programların inanılmaz güvenlik açıkları vardır. Mesela zoom programı üzerinden öğrencilere ders anlatan bir öğretmen haberi olmadan kendisini çok tehlikeye atar. Siz zoom programı ile toplantıya katılın ama güvenlik açıkları nedeniyle sorunlar yaşarsanız arkanızda kimse durmaz suçu size atarlar gerekli güvenlik tedbirlerini almamışsın derler . Okul müdürlerine bu yüzden kızıyorum öğretmenlerini korumaları gerekirken aferin alacağız diye tehlikeye atıyorlar.

23 Mayıs 2020 20:40

pinar_sadness
Şef
3 yıl müdür yardımcılığı yaptım. çok soruşturmaya şahit oldum. gelen muhakik yapılan davranışlar yönetmeliğe kanuna dayanıyor mu ona bakar. yönetmelikte yeri olmayan bir eylem ceza ile sonuçlanır. iyi niyetin lafı bile geçmez.
23 Mayıs 2020 20:48

Bardm
Aday Memur
zoom üzerinden sayisiz toplantıya katıldım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım sizin dediginiz gibi olsaydı dünya üzerinde şuan 300 milyon indirme sayısı olmazdı bu bahanenin arkasına sığınıp güvenlik açığı var ben şunu yapmam falan yakışmaz bize kurum amirimiz sonuçta belki idealisttir belki aferin peşinde değildir
23 Mayıs 2020 21:09

castis
Aday Memur
zoom üzerinden sayisiz toplantıya katıldım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım sizin dediginiz gibi olsaydı dünya üzerinde şuan 300 milyon indirme sayısı olmazdı bu bahanenin arkasına sığınıp güvenlik açığı var ben şunu yapmam falan yakışmaz bize kurum amirimiz sonuçta belki idealisttir belki aferin peşinde değildir
Bardm, 1 hafta önce - Alıntıya git

Anlamamakta ısrarcı olana hiçbir şey anlatılamaz. Siz hevesliyseniz toplantı da yapın. Müdürünüz resmiyet dışı bir iş verdiğinde iyi niyetlidir diyip onu da yapın. Sorgulamayın. Sorgulayana, haklarını bilene, savunana da mani olmayın. Devlet kurumunda işler böyle yürür. Niyet, rica, minnet üzerine değil.

Toplam 43 mesaj

ANKET
İdari izinlerin ve esnek çalışmanın 1 Haziran itibariyle sona erdirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?