Editörler : asaygincihan27
23 Mayıs 2020 21:11

Bardm
Aday Memur

Anlamamakta ısrarcı olana hiçbir şey anlatılamaz. Siz hevesliyseniz toplantı da yapın. Müdürünüz resmiyet dışı bir iş verdiğinde iyi niyetlidir diyip onu da yapın. Sorgulamayın. Sorgulayana, haklarını bilene, savunana da mani olmayın. Devlet kurumunda işler böyle yürür. Niyet, rica, minnet üzerine değil.

castis, 2 gün önce - Alıntıya git
devlet kurumlarında işler nasıl yürür soyliyim ek getirisi varsa yaparım yoksa yapmam şu zoom üzerinden toplantıya katılma ya da eba üzerinden canlı ders anlatmaya ek ders verilseydi şuan gözlerin bozulana kadar zoomdaydin senin zihniyetin belli ki bu yazık
23 Mayıs 2020 21:28

castis
Aday Memur
devlet kurumlarında işler nasıl yürür soyliyim ek getirisi varsa yaparım yoksa yapmam şu zoom üzerinden toplantıya katılma ya da eba üzerinden canlı ders anlatmaya ek ders verilseydi şuan gözlerin bozulana kadar zoomdaydin senin zihniyetin belli ki bu yazık
Bardm, 2 gün önce - Alıntıya git

Hiçbir dayanağı yok şu konuşma şeklinizin. Haklı çıkmak için iftiraya başvurmanız çok çirkin. Ben kanun, yönetmelik diyorum siz ekders diyorsunuz. Ek dersinizin hepsini okula bagışladığınızdan da eminim. Sonuçta para için yapmıyoruz bu işi. Karşınızdaki siz derken senli benli olamazsınız. Ne yazık ki öğretmensiniz daha üslubunuzu bile bilmiyorsunuz yazık size olsun.

23 Mayıs 2020 21:34

pinar_sadness
Şef
zoom üzerinden sayisiz toplantıya katıldım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım sizin dediginiz gibi olsaydı dünya üzerinde şuan 300 milyon indirme sayısı olmazdı bu bahanenin arkasına sığınıp güvenlik açığı var ben şunu yapmam falan yakışmaz bize kurum amirimiz sonuçta belki idealisttir belki aferin peşinde değildir
bir gün başınız derde girerse görürüm idealist müdürü. bence de devam edin iyi niyetle verilen resmiyet dışında görevleri yapmaya. kimisi acı şekilde öğrenir. resmi kurumda iyi niyet kötü niyet değil yasa kanun yönetmelik geçerlidir. bu arada 300 milyon kişi girmiş birşey olmamış yaklaşımı da iyiymiş. ben resmi kurumda resmiyette yeri olmayan uygulamalar yapılmaz diyorum bana zoom savunuyorsunuz
23 Mayıs 2020 21:36

Bardm
Aday Memur

Hiçbir dayanağı yok şu konuşma şeklinizin. Haklı çıkmak için iftiraya başvurmanız çok çirkin. Ben kanun, yönetmelik diyorum siz ekders diyorsunuz. Ek dersinizin hepsini okula bagışladığınızdan da eminim. Sonuçta para için yapmıyoruz bu işi. Karşınızdaki siz derken senli benli olamazsınız. Ne yazık ki öğretmensiniz daha üslubunuzu bile bilmiyorsunuz yazık size olsun.

castis, 2 gün önce - Alıntıya git
çok komik ya fikirlerimiz savaşsın istiyordum ama görüyorum ki bana niye siz demedin diyorsun :))
23 Mayıs 2020 21:38

pinar_sadness
Şef
müdür resmi yazı çıkarıyor mu herkes zoom yükleyecek toplantı zoom üzerinden yapılacak diye. çıkarıyorsa tamam ama sözle bildiriyorsa veya WhatsApp üzerinden yazıyorsa müdüre söyleyin resmi yazıda zoom belirtin diye görün idealist müdürü. bir de sürekli ek ders vurgusu yapıyorsunuz. kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş. benim paramı müdür değil devlet veriyor. devlet emretsin herşeyi yaparım. yazsın yönetmeliğe zoom yüklerim. ama okul müdürüne şirin görünmek için resmi olmayan işlere girmem.
23 Mayıs 2020 21:55

Bardm
Aday Memur
müdür resmi yazı çıkarıyor mu herkes zoom yükleyecek toplantı zoom üzerinden yapılacak diye. çıkarıyorsa tamam ama sözle bildiriyorsa veya WhatsApp üzerinden yazıyorsa müdüre söyleyin resmi yazıda zoom belirtin diye görün idealist müdürü. bir de sürekli ek ders vurgusu yapıyorsunuz. kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş. benim paramı müdür değil devlet veriyor. devlet emretsin herşeyi yaparım. yazsın yönetmeliğe zoom yüklerim. ama okul müdürüne şirin görünmek için resmi olmayan işlere girmem.
pinar_sadness, 2 gün önce - Alıntıya git
müdürünüze Allah sabır versin
23 Mayıs 2020 22:06

pinar_sadness
Şef
müdürünüze Allah sabır versin
cevap gelmedi. resmi yazıda zoom programı üzerinden kurul toplantısı yapılacak yazıyor mu. yoksa bildirim WhatsApp üzerinden mi geliyor
23 Mayıs 2020 22:08

Bardm
Aday Memur
cevap gelmedi. resmi yazıda zoom programı üzerinden kurul toplantısı yapılacak yazıyor mu. yoksa bildirim WhatsApp üzerinden mi geliyor
ben işimi resmiyete göre değil öğrencilere nasıl faydalı olurum diye yapıyorum resmiyet demişken tek çizgili ütülü pantolonla okula gidiyor musunuz resmiyet onu diyor çünkü
23 Mayıs 2020 22:15

pinar_sadness
Şef
sizin iyi niyetli birisi olduğunuzu anlıyorum ama lütfen sözlerimi dikkate alın. resmiyette olmayan bir uygulama sonucu oluşacak problemlerde çok başınız ağrır. iyi niyeti faydayı dikkate alan olmaz. çok soruşturmaya şahit oldum. hepsi de iyi niyetli öğretmenlerdi. okul resmi kurum müdürler yönetmeliklere uygun işleyiş sorumlusu insanlar. böyle bir ortamda müdür resmiyet dışı bir uygulama istiyorsa yönetmelikte olmayan bir uygulama istiyorsa sorun vardır diyorum. kişisel beklentiler vardır diyorum. ufacık bir talihsizlik çok sorun çıkarabilir mesleki yaşantımızda dikkatli olalım diyorum sadece.
23 Mayıs 2020 22:22

Bardm
Aday Memur
sizin iyi niyetli birisi olduğunuzu anlıyorum ama lütfen sözlerimi dikkate alın. resmiyette olmayan bir uygulama sonucu oluşacak problemlerde çok başınız ağrır. iyi niyeti faydayı dikkate alan olmaz. çok soruşturmaya şahit oldum. hepsi de iyi niyetli öğretmenlerdi. okul resmi kurum müdürler yönetmeliklere uygun işleyiş sorumlusu insanlar. böyle bir ortamda müdür resmiyet dışı bir uygulama istiyorsa yönetmelikte olmayan bir uygulama istiyorsa sorun vardır diyorum. kişisel beklentiler vardır diyorum. ufacık bir talihsizlik çok sorun çıkarabilir mesleki yaşantımızda dikkatli olalım diyorum sadece.
maalesef cevap gelmedi :)
Toplam 30 mesaj