Editörler :
21 Mayıs 2020 11:24   

Psikiyatrik Muayene Tanısı

Merhaba,hayatım boyunca hiç psikiyatriye gitmedim herhangi bir ilaç kullanmadım. Fakat enabiza girdiğimde 2018 yılında acile gittiğim gün psikiyatrik muayene tanısı yazmışlar recete rapor vs hic bir bilgi yok sadece 1 adet cauphe isimli iğne yapmişlar. Araştırdigimda alerji iğnesi olarak çıkıyor. Ek olarak yaklaşık 2 sene önce nöroloji tansiyon için dideral verdi bana fakat kullanmadım bu ilaç antidepresanmış.Bu durumlar sorun yaratırmı ?

22 Mayıs 2020 07:59

Hamsikol
Aday Memur

Kimsenin bir fikri yokmu ya

22 Mayıs 2020 08:53

yilmazzz5
Aday Memur

Kimsenin bir fikri yokmu ya

Hamsikol, 1 hafta önce - Alıntıya git
Son 2 yılın psikiyatri açısından temiz olması gerekir. diye ibare var yönetmelikte.Bazı istisnalar hariç. Ama yine de doktorun insiyatifine kalmış. Dideral kırmızı ya da yeşil reçete de var mı ona bakmak lazım? Ama bana sorarsan kafayı takma hastaneden hastaneye değişir. Bazı doktor umursamaz bazı doktor umursar. Ya da psikiyatriden geçersin başka bir sıkıntın çıkar bilemezsin. Ve herkesin kafasında bir sağlık sorunu var forumda gördüysen. Özellikle psikiyatriden çok soru soruluyor. Hepsi elenirse oooo o . Polis alımı olmaz. En iyisi kafaya takmamak nasipse geçeriz zaten.
22 Mayıs 2020 09:35

Hamsikol
Aday Memur

Hocam cevabın için teşekkür ederim. Bana bu tanıyı koyan acil doktoru herhangi bi paikiyatrist değil. Neden koyduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Zaten vücutta kasılma şikayetiyle gittim acile iğne yapıp yolladılar. Bir kaç gün önce farkettim bu tanıyı.Acil doktorunun koyduğu bu tanı sorun yaratırmı yinede

22 Mayıs 2020 09:48

Hamsikol
Aday Memur
Son 2 yılın psikiyatri açısından temiz olması gerekir. diye ibare var yönetmelikte.Bazı istisnalar hariç. Ama yine de doktorun insiyatifine kalmış. Dideral kırmızı ya da yeşil reçete de var mı ona bakmak lazım? Ama bana sorarsan kafayı takma hastaneden hastaneye değişir. Bazı doktor umursamaz bazı doktor umursar. Ya da psikiyatriden geçersin başka bir sıkıntın çıkar bilemezsin. Ve herkesin kafasında bir sağlık sorunu var forumda gördüysen. Özellikle psikiyatriden çok soru soruluyor. Hepsi elenirse oooo o . Polis alımı olmaz. En iyisi kafaya takmamak nasipse geçeriz zaten.
yilmazzz5, 1 hafta önce - Alıntıya git

Dideral normal recete ile satilan bir ilaç hocam

22 Mayıs 2020 09:53

yilmazzz5
Aday Memur

Hocam cevabın için teşekkür ederim. Bana bu tanıyı koyan acil doktoru herhangi bi paikiyatrist değil. Neden koyduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Zaten vücutta kasılma şikayetiyle gittim acile iğne yapıp yolladılar. Bir kaç gün önce farkettim bu tanıyı.Acil doktorunun koyduğu bu tanı sorun yaratırmı yinede

Hamsikol, 1 hafta önce - Alıntıya git
Hocam ben de diyorum ki burda kimse doktor değil. ama anlatmanıza göre bence bişey olmaz. ama bence diyorum. Genel sağlık taramasında ne olur bilemem. Umutlandırmak istemem. Herkesin öyle böyle bir sağlık sorunu ya da yanlış yazılmış tanısı var. Forumda birisi bişey olmaz demiş birisi olur demiş. Bence foruma fazla umut bağlamadan Genel Sağlık Taramasını bekleyelim. zaten sizi direkt elemezler itiraz süreci de var. Emniyet kolay kolay adam elemez.
23 Mayıs 2020 15:11

Merve Dinçer
Aday Memur
Cauphe dediğiniz ilaç piyasada avil olarak anılan bir alerji ignesidir. Birçok durumda kullanılır. Çocuklara dahi kullanabilen bir ilaç. Dideral ise ritm düzenleyici bir kalp ilacıdır. Kesinlikle antidepresan grubuna girmez. Hafif taşikardi yani kalp atım ini hızlandıran durumlarda kullanılabilir.
25 Mayıs 2020 12:01

Hamsikol
Aday Memur
Cauphe dediğiniz ilaç piyasada avil olarak anılan bir alerji ignesidir. Birçok durumda kullanılır. Çocuklara dahi kullanabilen bir ilaç. Dideral ise ritm düzenleyici bir kalp ilacıdır. Kesinlikle antidepresan grubuna girmez. Hafif taşikardi yani kalp atım ini hızlandıran durumlarda kullanılabilir.
Merve Dinçer, 1 hafta önce - Alıntıya git

Evet doğru söylüyorsunuz bende daha detaylı arastirinca bu bilgilere ulaştim. Umarim genel saglikta sorun yasamadan gecerim bu konulardan

26 Mayıs 2020 12:40

Hamsikol
Aday Memur

Yaptığınız yorumun hiçbir amacı hedefi yok.Bir bilginiz görüşünüz var ise yazın yoksa boş muhabbete gerek yok. Teşekkürler

26 Mayıs 2020 12:52

Tarafsız Memur
Yasaklı

Yaptığınız yorumun hiçbir amacı hedefi yok.Bir bilginiz görüşünüz var ise yazın yoksa boş muhabbete gerek yok. Teşekkürler

Hamsikol, 5 gün önce - Alıntıya git

Amacı şu: Bir vatandaş olarak akli dengesi yerinde olmayan bir polisin bana faydasından çok zararı olur, hem kendisi hem toplum için tehlikelidir.

26 Mayıs 2020 16:11

Hamsikol
Aday Memur

Amacı şu: Bir vatandaş olarak akli dengesi yerinde olmayan bir polisin bana faydasından çok zararı olur, hem kendisi hem toplum için tehlikelidir.

Tarafsız Memur, 5 gün önce - Alıntıya git

Bu yorumu benim gönderime yazdığınız için üzerime alıyorum, yanıt olaraksa akli melekelerim yerinde siz gönül rahatlığıyla evinizde oturabilirsiniz.Zaten akli dengesi yerinde olmayan kişiler polis olamıyor yönetmelik açık ve net okuyabilirsiniz.

Toplam 10 mesaj

ANKET
İdari izinlerin ve esnek çalışmanın 1 Haziran itibariyle sona erdirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?