Editörler : afulutas
22 Mayıs 2020 09:48   

Sözleşmeli Zabıt Katibinden bu şartlar altında devletimiz ne bekler?

Evet. Bizler sözleşmeli olarak atanan zabıt katipleriyiz. Kadro istiyoruz. Çünkü Özlük hakları noktasında aynı işi yaptığımız kadrolu arkadaşlarla aynı özlük haklarını istiyoruz. Şöyle baktığınızda aslında çok zor ve çok fazla bir şey istemiyoruz. Ama bugün geldiğimiz noktada hükümetin bizleri kadroya alması zor görünüyor. Yada öyle bir niyeti yok diyelim.

Tamam! hükümet sözleşmelileri kadroya almasın.

Tamam! bizim izinlerimiz devretmesin.

Tamam! tayin hakkımız olmasın. Problem değil. Bu, bu ülkedeki adalet duygusunun gelişmesiyle alakalıdır. Yan yana çalıştırdığı personeline adaletli davranamayan devletin problemidir. Varsın adaletli olunmasın. Hakkımız yensin onuda geçtim.

Peki hükümetin "kadroya alınca yatacak endişesiyle" kadroya almayarak hayalini kurduğu ve inşa etmek istediği yeni personel rejiminde performans vs. artırma çabası var değil mi?

Bu durumda HÜKÜMET, görevinde zaten yükselebileceği bir tek yer YİM varken ve üstüne üstlük bu şansı da olmayan sözleşmeli zabıt katibinden ne yükselmesi ne performansı ne motivasyonu ne verimi bekliyor. Yani sonuç olarak hükümet bu politikayla sözleşmeli personelden bu devlete ne vermesini amaçlıyor. Standart olarak önündeki işini yap, duruşmadan çık vs. al maaşını öylemi? Anlayış bumudur sadece?

Personel rejiminde kaliteyi bu şekilde yakalayamız diye düşünüyorum.

Fikrime katılan olur katılmayan olur. Saçma sapan laflar ederek "beğenmiyorsan istifa et kardeşim yerinde olmak isteyen bir sürü insan var" saçmasını söyleyen olur. Onlara değil bu yazdıklarım bizleri gerçekten anlayabilenleredir. Allah devletimize zeval vermesin.

Saygılar!

25 Mayıs 2020 11:59

MÜBAŞİR ADAM
Aday Memur

Ben kadroluyum daha 1 gün yatmış değilim hak ararken başkalarına çamur atmamak lazım

27 Mayıs 2020 09:04

xalym
Memur

Ben kadroluyum daha 1 gün yatmış değilim hak ararken başkalarına çamur atmamak lazım

MÜBAŞİR ADAM, 2 ay önce - Alıntıya git

Tüm bu yazdıklarımdan bunu çıkarabileceğini gerçekten düşünemedim kardeşim. Özür dilerim. Benim orada bahsettiğim şey "kadroya geçince yatıyorlar" diyenlere bir sitemdi zaten. Yani aynı taraftayız.

01 Haziran 2020 23:30

Dr.Root
Memur

Bu gün açıklanan müdürler kararnamesinde 2020 içerisinde gys olacağı belirtilmiş. Eğer kadro gelmezse süre şartını taşıyan bir çok sözleşmeli arkadaş bu sınava giremeyecektir.

02 Haziran 2020 08:54

xalym
Memur

Bu gün açıklanan müdürler kararnamesinde 2020 içerisinde gys olacağı belirtilmiş. Eğer kadro gelmezse süre şartını taşıyan bir çok sözleşmeli arkadaş bu sınava giremeyecektir.

Dr.Root, 1 ay önce - Alıntıya git

Evet aynen öyle!

Haksızlık diz boyu ama bu ayıpta devletimizin artık ne yapalım elden birşey gelmez. Büyükler öyle uygun görmüşler.

Ama herşeyin en uygununu bilen var! Çok Şükür!

02 Haziran 2020 23:15

CBS
Memur
Şahsen sözleşmeli arkadaşlarımızın kadro girmesini gönülden destekliyorum. Ayrıca Müdürlük sınavında onlarla da yarışmak bizleri onure edecektir. Ben şahsen umutluyum, bir düzenleme ile sözleşmeli arkadaşlarımızı da sınava sokacakları umudunu taşıyorum.
03 Haziran 2020 09:33

xalym
Memur
Şahsen sözleşmeli arkadaşlarımızın kadro girmesini gönülden destekliyorum. Ayrıca Müdürlük sınavında onlarla da yarışmak bizleri onure edecektir. Ben şahsen umutluyum, bir düzenleme ile sözleşmeli arkadaşlarımızı da sınava sokacakları umudunu taşıyorum.
CBS, 1 ay önce - Alıntıya git

Umarım öyle olur arkadaşım. Zira bu iş gerçekten çığırından çıktı. Hükümet başta olmak üzere sendiklardan tutunda medyasına kadar herkes bu duruma karşı ilgisiz. Halbuki büyük bir ayıp var ortada. Durum öyle bir hal aldıki bana göre artık "KADRO" seçim malzemesi bile deği!

10 Haziran 2020 08:47

xalym
Memur

Duymayanlar için!

Adalet Bakanlığı'na bağlı çalışan tüm sözleşmeli ve kadrolu arkadaşlarımızın dikkatine!

Sözleşmelilerin kadroya alınması için tüm gücümüzle

YARIN!

Saat: 20:00'da

#AdaletBakanlığıKadroya

Hashtagı ile Twitter'a yükleniyoruz.

Herkesten destek bekliyoruz!

10 Haziran 2020 08:51

xalym
Memur

Düzeltme: Bugün (10.06.2020)

16 Haziran 2020 09:36

xalym
Memur

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınav tarihini 5 Eylül olarak açıkladı. Birlikte görev yaptığımız mesai arkadaşlarımız tatlı bir telaş içinde sınava hazırlık kitabı satın alıyor. Online ders sitelerine üye oluyorlar. GYS ile ilgili dökümanlar ediniyorlar. Bunlar güzel şeyler. Umarım hayırlı olur her biri için.

Ama bütün bu olan bitenlere biz sözleşmeli personel "kedinin ciğere baktığı gibi" bakmaktan başka bir şey yapamıyoruz.

Yazıktır!

Ayıptır!

Günahtır!

Süre şartı uyupta normal şartlarda sınava girme hakkı olacak sözleşmeli arkadaşlarım!

Hepinizin GYS ye girmek için başvuruda bulunmasını istiyor ve tavsiye ediyorum.

Komisyon haliyle reddedecek. Ederse etsin.

Bizim mağduriyetimizin belgesi olacak o karar. Ne olacak öyle olunca demeyin. Farkındalığın nereden başlayacağını kimse bilemez. Derdimize nereden şifa geleceğini bilemeyiz. Tepki tepkidir.

16 Haziran 2020 13:40

ziya bilgin
Aday Memur

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınav tarihini 5 Eylül olarak açıkladı. Birlikte görev yaptığımız mesai arkadaşlarımız tatlı bir telaş içinde sınava hazırlık kitabı satın alıyor. Online ders sitelerine üye oluyorlar. GYS ile ilgili dökümanlar ediniyorlar. Bunlar güzel şeyler. Umarım hayırlı olur her biri için.

Ama bütün bu olan bitenlere biz sözleşmeli personel "kedinin ciğere baktığı gibi" bakmaktan başka bir şey yapamıyoruz.

Yazıktır!

Ayıptır!

Günahtır!

Süre şartı uyupta normal şartlarda sınava girme hakkı olacak sözleşmeli arkadaşlarım!

Hepinizin GYS ye girmek için başvuruda bulunmasını istiyor ve tavsiye ediyorum.

Komisyon haliyle reddedecek. Ederse etsin.

Bizim mağduriyetimizin belgesi olacak o karar. Ne olacak öyle olunca demeyin. Farkındalığın nereden başlayacağını kimse bilemez. Derdimize nereden şifa geleceğini bilemeyiz. Tepki tepkidir.

xalym, 4 hafta önce - Alıntıya git
Zabıt katibi memuru görevde yükselme sınavına girebilir mi
16 Haziran 2020 13:54

aslindagece
Aday Memur
Zabıt katibi memuru görevde yükselme sınavına girebilir mi
ziya bilgin, 4 hafta önce - Alıntıya git
Kadroluysa girebilir ama 7 yıldır kadro verilmedi diye biliyorum
Toplam 11 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;