Editörler : hopaliSafak Vaktii
22 Mayıs 2020 15:24   

18 mart resmi açıklama geldi 22 Haziran'da kararname gönderiliyor

Evet arkadaşlar artık bitti sıkıntılar size söylemiştim Haziran'da bitecek eylüle kalmayacaz diye ve kalmadık Haziran 22 hayırlı olsun hepimize bazılarına çok sağlam kapak oldu :)))))

22 Mayıs 2020 15:29

iTosun
Aday Memur

Hayırlı olsun hepimize :)))))

Duuur hocam ben onlara kapağın kralını yapacam.

Ahahaahahahahha

:)))))))))))))))))))))))))))

22 Mayıs 2020 15:30

cansizsin
Memur

Hayırlı olsun hepimize:)

22 Mayıs 2020 15:34

Topalahmet
Aday Memur

Ne kapağı? İkinci atama ile arada iki ay var sadece. 2 ay için mi yüksek puanlı arkadaşlar tercih verdi? Yazık oldu, buna da şükür tabii ki.

22 Mayıs 2020 15:40

iTosun
Aday Memur

2016 ve 2017'lilere de tayin hakkı verildi.

Başvuru tarihini geriye de almadılar son sınıflar başvurabiliyor.

Bize Eylül'de beraber başlayacağız diyenler ilahi adalet işte kötü niyetlerinin eseri istemedikleri ne varsa başlarına geldi.

Özlük haklarımız ve maaşlar 22 Haziran'dan sonra sözleşmeyi imzalayınca başlar.

15 Temmuz'da 1 ay+3 haftalık maaşı alırız.

;)

22 Mayıs 2020 15:42

Burakd85
Kapalı

Tek tesellim eylüle kalmadigimiz yoksa 3 ayizi göz göre göre yediler. Bak haziranın 22 sine daha 1 ay var daha erkende zolurdu bu sorun ama nerden ne kadar kopartirsak ordan kar gözüyle baktılar bize kimse kusura bakmasin

22 Mayıs 2020 15:47

sefa-24
Daire Başkanı

Tek tesellim eylüle kalmadigimiz yoksa 3 ayizi göz göre göre yediler. Bak haziranın 22 sine daha 1 ay var daha erkende zolurdu bu sorun ama nerden ne kadar kopartirsak ordan kar gözüyle baktılar bize kimse kusura bakmasin

Burakd85, 6 gün önce - Alıntıya git

Haklısınız evet. Zaten tek mutluluk sebebimiz bizi tahrik edip anlamsiz şekilde acımızla mutlu olmayı isteyen bazı olmaz olası meslektaşlara karşı zafer kazandığımız hissi. Sendika da ilerde adımıza dava açacak 18 Martın baz alınması için. Evet en az 2 ayimiza mal oldu ama buna da şükür

22 Mayıs 2020 16:09

brkckl
Şef

Güzel haber ama şu duyuru ve haberlerin içeriğinin ayrıntısıyla ve talimatlarıyla yazılmamasına acayip sinir oluyorum. Yazan tek şey şu "1- 18 Mart 2020 tarihinde atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnameleri 22 Haziran 2020 Pazartesi günü atandıkları illere gönderilecektir.". Tamam bunu anladık da, peki sonra?

"Biz kararnameleri gönderdik tamam ama artık Eylül'e imzalarsınız" da denilebilir ardından. Şu anda sadece belirsiz bir tık azaldı.

22 Mayıs 2020 16:12

ultrakeci
Aday Memur

Üstadım mevzuat gereği kararnameler gönderilince aynı şehire atandıysan ertesi gün, farklı şehire atandıysan 15 gün içinde başlıyorsun. Belirsiz olan bir durum yok.

Herkese HAYIRLI OLSUN bu arada :)

22 Mayıs 2020 16:14

sinanberber63
Aday Memur

Hakketik. Hayırlı olsun cümlemize :)

22 Mayıs 2020 16:15

Topalahmet
Aday Memur

19 haziranda ücretlilerin çıkışı yapılıyor. Hemen akabinde kararname gönderiliyor değil mi!

22 Mayıs 2020 16:17

brkckl
Şef

Üstadım mevzuat gereği kararnameler gönderilince aynı şehire atandıysan ertesi gün, farklı şehire atandıysan 15 gün içinde başlıyorsun. Belirsiz olan bir durum yok.

Herkese HAYIRLI OLSUN bu arada :)

ultrakeci, 6 gün önce - Alıntıya git

Hocam evet, doğru ama şehirler arası seyahat yasağı bir değişiklik olmazsa 3 Haziran'a kadar devam ediyor. Yani uzayıp uzamayacağı da malum değil şu anlık. Gidebilirsek ve evraklarda kolaylık sağlanırsa imzalayabileceğiz.

22 Mayıs 2020 16:24

civanomert
Memur

Hayırlı olsun arkadaşlar :)

Balıkesir'e atanan arkadaşlar varsa görüşmek üzere...

22 Mayıs 2020 17:09

pnrakm
Memur

Kararname bekleyen herkese hayırlı olsun bu haberi fazlasıyla hak ettiniz... :)

22 Mayıs 2020 17:09

son.atama
Memur

Herkese hayırlı olsun. İnşallah kazasız belasız gider görevimize başlarız.

İller arası seyahati sorun etmeyin hocam atama belgenizle atandığınız il e rahatlıkla gidip başlayabilirsiniz. Hiç kimse sizi durdurmaz veya engel olmaz. Bu yasal olarak hakkımız. Rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

22 Mayıs 2020 17:21

T1903
Şef

Gözünüz aydın arkadaşlar hayırlısı olsun

22 Mayıs 2020 17:21

brkckl
Şef

Herkese hayırlı olsun. İnşallah kazasız belasız gider görevimize başlarız.

İller arası seyahati sorun etmeyin hocam atama belgenizle atandığınız il e rahatlıkla gidip başlayabilirsiniz. Hiç kimse sizi durdurmaz veya engel olmaz. Bu yasal olarak hakkımız. Rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

son.atama, 6 gün önce - Alıntıya git

Umarım hocam. Hatta imza kısmını da dijital yapsalar tadından yenmezdi. Artık böyle ilkel yöntemlere gerek yok.

Çünkü koskocaman şirketler bile docusign üzerinden imza attırıyorlar artık, hani yıl olmuş 2020. Sürecin tamamı bile aslında 2 günde yani 20 Mart'ta bile halledilebilecek bir süreçti ama işte durum ortada...

22 Mayıs 2020 18:27

Mrtkydn17
Memur

Posta yoluyla kararnamaleri alma gibi bir durum olamaz mı? Daha önce olmuştu diye hatırlıyorum.

22 Mayıs 2020 18:57

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı

Umarım hocam. Hatta imza kısmını da dijital yapsalar tadından yenmezdi. Artık böyle ilkel yöntemlere gerek yok.

Çünkü koskocaman şirketler bile docusign üzerinden imza attırıyorlar artık, hani yıl olmuş 2020. Sürecin tamamı bile aslında 2 günde yani 20 Mart'ta bile halledilebilecek bir süreçti ama işte durum ortada...

brkckl, 6 gün önce - Alıntıya git

İlkel derken ?

Sözleşme imzalarken bırakın öğretmeni, sözleşmeyi imzalayan il/ilçe milli eğitim müdürünün dahi e-imza yetkisi yok. İmzalar ıslak olmak zorunda. Bunun ilkellikle bir ilgisi yoktur, online bir şekilde uzaktan göreve başlama gibi bir durum söz konusu olmaz hiçbir şekilde.

22 Mayıs 2020 19:09

brkckl
Şef

İlkel derken ?

Sözleşme imzalarken bırakın öğretmeni, sözleşmeyi imzalayan il/ilçe milli eğitim müdürünün dahi e-imza yetkisi yok. İmzalar ıslak olmak zorunda. Bunun ilkellikle bir ilgisi yoktur, online bir şekilde uzaktan göreve başlama gibi bir durum söz konusu olmaz hiçbir şekilde.

a_durmaz, 6 gün önce - Alıntıya git

Onlara bu yetkiyi verecek olan ben değilim. Verebileceklerin vermesi gerekir. "Yetki" bakkaldan alınan bir şey olmadığına göre... Herkes kendi eliyle bir kez imzasını çizer ve docusign'da olduğu gibi dijital olarak telefondan bile tüm evrakları imzalayabilirsiniz. Her şeyin kolayı var.

İnternette sitelere üye olurken ve program kurarken "kabul et" ve next next dediğiniz anlaşmalarda bile imza atmış gibi şartları kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumda kurallara uymayan bir şey yapıp ceza aldığınızda "ama ben buna imza atmadım" demeyi deneyin. Bakalım size ne diyecekler.

22 Mayıs 2020 19:21

AnkaFizik
Aday Memur

Çok doğru.

Toplam 40 mesaj

ANKET
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 15 ilde uygulanan giriş çıkış yasağı uygulamasının kaldırılmasını ister misiniz?