Editörler : hopaliSafak Vaktii
22 Mayıs 2020 22:13   

Seminer

Haziranda seminer olacak mı arkadaşlar?

22 Mayıs 2020 22:37

BuAşkFazlaSana
Memur

Gönlüm yok diyor ama var gibi gibi

22 Mayıs 2020 23:06

ozdes
Şef

Bu sorunun yanıtını bende merak ediyorum. Duyumu olan var mı acaba?

23 Mayıs 2020 00:15

Deniz Kum Güneş
Şef

uzaktan olacak

23 Mayıs 2020 00:23

Funtun
Aday Memur

Neye göre uzaktan olacak diyorsunuz? Gercekten bi açıklama yapılmalı artık. 8/12ler için sınavlara yönelik, en azından psikolojileri için telafi olacak deniyordu??? Snvlarda gorev alacak yeterli öğretmen yok her ilde, nasıl olacak? Gerçekten her anlamda çok zor ve yorucu bir dönem bu :(

23 Mayıs 2020 00:42

Deniz Kum Güneş
Şef

Neye göre uzaktan olacak diyorsunuz? Gercekten bi açıklama yapılmalı artık. 8/12ler için sınavlara yönelik, en azından psikolojileri için telafi olacak deniyordu??? Snvlarda gorev alacak yeterli öğretmen yok her ilde, nasıl olacak? Gerçekten her anlamda çok zor ve yorucu bir dönem bu :(

Funtun, 2 hafta önce - Alıntıya git

dün rüyamda gördüm

23 Mayıs 2020 03:36

Funtun
Aday Memur

"Zekice" bir cevap! Teşekkürler. Fakat şu an aradığımız şaka değil, gerçek bir cevap. Bazı illerde 1 Haziran itibariyle okulunuzda olun çağrısı yapılmış. Sanıyorum ve umuyorum ki önümüzdeki hafta yetkili merciilerce, bunun izin, uçak/otobüs bileti alması vb var herkesin rahatı yerinde değil.

23 Mayıs 2020 03:37

Funtun
Aday Memur

*yetkili merciilerce bir açıklama yapılacaktır.

23 Mayıs 2020 08:19

etem13
Aday Memur

Funtun, 2 hafta önce - Alıntıya git
Resen görev verecekler sınavlarda..
23 Mayıs 2020 12:01

hopali
Editor

Resmi Açıklama Olmadı Ama İhtimali Yüksek Olan 22-26 Haziran Arası Uzaktan Seminer Olabilme Şeklinde. Diğer İhtimaller Olmaması veya Az İhtimal Yüz Yüze. Ama Yüz Yüze Sanmıyorum.

Bakanımız Fen Lisesi Öğrencileriyle Görüşmesinde Öğretmenlerimizi İçin Yeni Eğitim Öğretim Yılını Şekillendirme ve Planlama Adına Rehberler ve Sunumlar Hazırlandığını Söyledi. Bunlar Öğretmenlere Sunulacak. Olursa Haziran Semineri veya Eylül Semineri Olabilir. Eylülde Telafi Düşüncesiyle Okulların Erken Başlama İhtimaline Karşı Haziran Seminerinde Verilebilir. Ya da Yaz Tatilinde Almamız İstenebilir. Yakında Açıklanır Bekleyiz Göreceğiz...

23 Mayıs 2020 18:50

brera-2
Müsteşar Yardımcısı

Öğretmenlerin idari izni 1 Haziran da bitiyor. Okullarda eğitim öğretim olmadığından dolayı sosyal mesafenin uygulanabileceğini düşünürlerse bütün öğretmenler 1 Haziran-28 Haziran arası okulda olacaktır. Şahsi fikrim eğitim öğretim olmadığı için , aynı zamanda salgın kontrol altında olduğu için idari iznin uzatılacağını düşünmüyorum.Tatil olarak da verilemez çünkü öğretmenlerin yaz tatili 2 aydan uzun olamaz.Bu yüzden 1 Haziran da okullarda olacağımızı düşünüyorum.

23 Mayıs 2020 18:54

ilkmat24
Aday Memur

Öğretmenlerin idari izni 1 Haziran da bitiyor. Okullarda eğitim öğretim olmadığından dolayı sosyal mesafenin uygulanabileceğini düşünürlerse bütün öğretmenler 1 Haziran-28 Haziran arası okulda olacaktır. Şahsi fikrim eğitim öğretim olmadığı için , aynı zamanda salgın kontrol altında olduğu için idari iznin uzatılacağını düşünmüyorum.Tatil olarak da verilemez çünkü öğretmenlerin yaz tatili 2 aydan uzun olamaz.Bu yüzden 1 Haziran da okullarda olacağımızı düşünüyorum.

brera-2, 2 hafta önce - Alıntıya git
1 Haziranda okula gidip ne yapacaksın
23 Mayıs 2020 18:58

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
1 Haziranda okula gidip ne yapacaksın
ilkmat24, 2 hafta önce - Alıntıya git

Benim bir şey yapmam sorun değil. Mevzuat bu...

23 Mayıs 2020 19:10

ilkmat24
Aday Memur

Benim bir şey yapmam sorun değil. Mevzuat bu...

öğrenciler evde olacağı için uzaktan eğitim yapılıyor. O yüzden öğretmenleri okula çağırmazlar. Son hafta ne olur orasını bilemem
23 Mayıs 2020 20:53

Ahmet Kaleli
Memur

iller arası seyahat yasağı açılmadan öğretmenler okula gitmez

23 Mayıs 2020 21:54

BuAşkFazlaSana
Memur

Bakan 19 hazirana kadar uzaktan eğitim devam edecek demişken öğretmenler 1 haziranda okula gidip napacaklar acaba. 19 hazirana kadar idari izin uzatılacaktır. Sonrasında da 1 hafta uzaktan seminer yapılabilir.

23 Mayıs 2020 22:36

castis
Aday Memur

Eğitim öğretim döneminin bittiğinden haberdar değilsiniz galiba. Boşa yapılmadı bu aciklama. Sizin dediğiniz gibi 1 Haziran'da okula gitsek, seminer dönemi 1 ay süremez. Ki 19 hazirana kadar uzaktan eğitim var. sonrasinda bir hafta seminer falan deseniz anlayacağım. Eğitim yok, seminer de yok ne yapılacağını düşünüyorsunuz okulda çok merak ettim?

23 Mayıs 2020 23:02

brera-2
Müsteşar Yardımcısı

Eğitim öğretim döneminin bittiğinden haberdar değilsiniz galiba. Boşa yapılmadı bu aciklama. Sizin dediğiniz gibi 1 Haziran'da okula gitsek, seminer dönemi 1 ay süremez. Ki 19 hazirana kadar uzaktan eğitim var. sonrasinda bir hafta seminer falan deseniz anlayacağım. Eğitim yok, seminer de yok ne yapılacağını düşünüyorsunuz okulda çok merak ettim?

castis, 2 hafta önce - Alıntıya git
Eğitim öğretimle bu işin alakası yok. İdari izin uzatılmazsa ne olacak sanıyorsunuz? Önümüzdeki hafta açıklama yapılır idari izin uzatılırsa gidilmez. Şu anki duruma göre 1 Haziran da herkes okulda. Aksini idda etmek için söylemek istediğiniz bir kanun, yönetmelik,genelge var mı?
24 Mayıs 2020 01:59

ashil13
Daire Başkanı
Eğitim öğretimle bu işin alakası yok. İdari izin uzatılmazsa ne olacak sanıyorsunuz? Önümüzdeki hafta açıklama yapılır idari izin uzatılırsa gidilmez. Şu anki duruma göre 1 Haziran da herkes okulda. Aksini idda etmek için söylemek istediğiniz bir kanun, yönetmelik,genelge var mı?

Ne idari izni yahu? Hangi idari izin?

Eğer ortada bir izin varsa bir çok yerde sosyal yardım vs. için öğretmenler nasıl görevlendirildi?

24 Mayıs 2020 02:48

brera-2
Müsteşar Yardımcısı

Ne idari izni yahu? Hangi idari izin?

Eğer ortada bir izin varsa bir çok yerde sosyal yardım vs. için öğretmenler nasıl görevlendirildi?

ashil13, 2 hafta önce - Alıntıya git
24 Mayıs 2020 14:20

fatihhh20
Aday Memur

eğitim öğretim yılı bu sene bitti cumhurbaşkanı açıkladı 1 haziranda öğretmenler piknik yapmayami gidecek okula herkes memleketinde
Toplam 20 mesaj