Editörler : Pangaea

Bilinmezkii
Aday Memur
26 Mayıs 2020 10:47

iyi bayramlarlar sizede. buyuk ihtiml gelir puaniyla siralamasini soyleyenlere bakarsak 2017de 80 puan alanlarla bu sene 82 puan alanlarin siralamasi ayni bu sene 80 puanlilarda 700 800lerde siralamasi tamamen siralamaya bagli
Toprakçıl.mühendis, 4 yıl önce

Arkadaşlar herkese iyi bayramlar, tercih yaparken 2016 ve 2017 yılı puanlarına göre bu sene puanlar daha yüksek mi olur daha düşük mü tahminleri alabilirmiyim. mesela benim puanım 82 puanıma göre önceki senelerde 80 le kapatmış yerleri yazsam gelir mi? yoksa daha düşük puanla kapatmış yerleri mi yazayım

müyendisshan
Aday Memur
26 Mayıs 2020 12:02

2016 2017 puanına göre sıralamalar baya geriye kaydı ama o alımlarda memurlarda alınıyordu sıralamanızın önünde kaç memur var net olarak bilmek imkansız 82 puandan başlayarak geriye doğru bi sıralama yaparsanız size gelebilecek iyi yerleri de hepsini 80 derle yazarak kaybetmezsiniz

Arkadaşlar herkese iyi bayramlar, tercih yaparken 2016 ve 2017 yılı puanlarına göre bu sene puanlar daha yüksek mi olur daha düşük mü tahminleri alabilirmiyim. mesela benim puanım 82 puanıma göre önceki senelerde 80 le kapatmış yerleri yazsam gelir mi? yoksa daha düşük puanla kapatmış yerleri mi yazayım

gencziraatmuhendisi
Aday Memur
26 Mayıs 2020 14:33

Bende öyle düşünüyorum ama böyle duyunca tereddütte kaldım yani acaba hep mi bu durum söz konusu merak ettim

kardeşim çok detaylı bir bilgim yok ama bahsettiğin şartlar şuan en zorlu görev olan emniyet ve askerde bile o denli ağır değil. Sana bu konuda bilgi veren arkadaşın bir yanlışı olmalı o kadar ağır şartlarının olacağını düşünmüyorum. Kanuni olarak sana haftada belirli süre izin vermek zorunda zaten

Ekinoksis
Kapalı
26 Mayıs 2020 18:25

kamuda haftalık çalışma saati sınırı vardır geçerse fazla mesai alırsınız

nadirtopal
Aday Memur
26 Mayıs 2020 22:55

O kadar basit değil o iş :D Tarım ve Orman için öyle olabilir ama en basitinden Adalet Bakanlığında çalışan infaz koruma, cezaevi katibi felan fazla mesai ödemesi yoktur. Fazla mesai ödenmediği için yerine izin verilebilir denmiştir ancak o izni de almak meseledir. Komisyon kararıyla derlerki yılda 10 günden fazla fazla mesai izni verilmemesi uygun görülmüştür. Ama sen fazla mesai 30 gün yapmışsındır kullandırmazlar fazlasını. Bizzat yaşadığımdan biliyorum.

Ekinoksis, 4 yıl önce

kamuda haftalık çalışma saati sınırı vardır geçerse fazla mesai alırsınız

Kpiyade
Aday Memur
27 Mayıs 2020 22:40

Askerde subaylik egitimdeydim kursiyer aday olarak subay deilim egitimdeydim daha 10 gündür sadece tercihler ilgili Bakanlığı aradim bende bi bayan cikti net bisey soleyemecem dedi sizinle ilgili kanunda net belirtilmemis. dedi daire baskanina yonlendirdi o nada ulasamdim yarin tekrar aricam ulasabilirsem tercih Yapabiliormuyum tercih yapsam Sıkıntı Olurmu BilGisi Olan Varmi bilgi verebilecek Acaba

bilmüh0606
Aday Memur
27 Mayıs 2020 22:57

Arkadaşlar size bir sorum olacak. Şimdi ben bir kamu kurumunda bilgi işlemde sözleşmeli bilgisayar teknisyen olarak çalışıyorum. Ama bilgisayar müh. mezunuyum yanlış hatırlamıyorsam 4 tane alım var paunım 89.6 düşük ihtimal ama şansımı denemek isitiyorum. Bildiğim kadarıyla alt kadrodan üste geçişe yasal olarak izin veriliyor aynı kpss puanıyla bu atamada geçerli mi?

28 Mayıs 2020 01:18

hocam bu konu bir kaç yerde daha konuşuldu ama kimsenin net bir bilgisi yok. Bizimde net bir bilgimiz yok arayıp yetkili bir merciden cevap alırsanız daha iyi olur.

Kpiyade, 4 yıl önce

Askerde subaylik egitimdeydim kursiyer aday olarak subay deilim egitimdeydim daha 10 gündür sadece tercihler ilgili Bakanlığı aradim bende bi bayan cikti net bisey soleyemecem dedi sizinle ilgili kanunda net belirtilmemis. dedi daire baskanina yonlendirdi o nada ulasamdim yarin tekrar aricam ulasabilirsem tercih Yapabiliormuyum tercih yapsam Sıkıntı Olurmu BilGisi Olan Varmi bilgi verebilecek Acaba

ziraatmuhh
Aday Memur
28 Mayıs 2020 10:22

Yani oralı olanlar ve zorunlu halde (eş gibi durumlardan bdolayı) bulunmak zorunda kalanlar dışında, batıda yaşayan kimse 80 üstü puanla ilk tecihlerini hakkari vs gibi yerleri yazmaz bence tabi. ancak son 5 son 10 tercihleri oralar olur. Ayrıca evet doğu ağırlıklı kontenjanlar var fakat batıda ve iç anadoluda batı sayarsak hiç yok değil ısparta burdur afyon kütahya niğde nevşehir kırıkkale yozgat çankırı amasya aklıma gelen iller gibi illerde neredeyse bütün ilçeleriyle açık buraları kim tercih edecek ozaman yüksekler etmeyecekse.. biraz pozitif olalım ve artık elimizden geleni yapıp akışına bırakıcaz olmazsa da vardır bir hayır diyerek bir sonrakine hazırlanırız umutsuzluğa kapılmayalım:)

Ziraatci-070, 4 yıl önce
Arkadaşlar benim 75.6 puanım var ve en ücra yerleri yazdım Hakkari Şırnak Iğdır gibi illerden oluşan tercihim var yüksek puanlı olanlar yazsa ya ne yazmış bilsek

maesahin
Genel Müdür
28 Mayıs 2020 10:47

eski alımların birisinde yanlış tercih sonucu yani kimsenin tercih etmemesi nedeniyle İZMİR'İN TİRE İLÇESİNE açılan kontenjan boş kalmıştı.

ziraatmuhh, 4 yıl önce

Yani oralı olanlar ve zorunlu halde (eş gibi durumlardan bdolayı) bulunmak zorunda kalanlar dışında, batıda yaşayan kimse 80 üstü puanla ilk tecihlerini hakkari vs gibi yerleri yazmaz bence tabi. ancak son 5 son 10 tercihleri oralar olur. Ayrıca evet doğu ağırlıklı kontenjanlar var fakat batıda ve iç anadoluda batı sayarsak hiç yok değil ısparta burdur afyon kütahya niğde nevşehir kırıkkale yozgat çankırı amasya aklıma gelen iller gibi illerde neredeyse bütün ilçeleriyle açık buraları kim tercih edecek ozaman yüksekler etmeyecekse.. biraz pozitif olalım ve artık elimizden geleni yapıp akışına bırakıcaz olmazsa da vardır bir hayır diyerek bir sonrakine hazırlanırız umutsuzluğa kapılmayalım:)

ziraatmuhh
Aday Memur
28 Mayıs 2020 11:09

istisnalar kaideyi bozmaz:)

maesahin, 4 yıl önce

eski alımların birisinde yanlış tercih sonucu yani kimsenin tercih etmemesi nedeniyle İZMİR'İN TİRE İLÇESİNE açılan kontenjan boş kalmıştı.

Ekinoksis
Kapalı
28 Mayıs 2020 11:30

hocam o alım çok yüklüydü şimdi ise çok fazla zm mezunu var ve alım az

maesahin, 4 yıl önce

Vet1238
Aday Memur
28 Mayıs 2020 18:30

Arkadaşlar ben veteriner hekimim. meslektaş olmasakta mesai arkadasi olacağız. Naçizane ben de yorum yapayım. ben 2017/7 de atandım. o zaman sadece kamudaki sözleşmeliler tercih veremiyordu sıralama azımsanamayacak kadar kaydi. Ama şimdi tüm devlet personelleri, kit personelleri, belediye personelleri, tercih veremeyecek. Buna bağlı olarak da sıralamalar bayağı kayacak gibi. Şahsi düşüncem ilan sayısının iki katını zorlar. Herşey gönlünüzce olsun. Umudunuzu kaybetmeyin.

hzcezzar
Aday Memur
31 Mayıs 2020 21:49

ya babalar bu hali hazirda kamu kurum ve kuruluslarinda calisan kavrami kimleri icine aliyor. pomem egitimi yada subay astsubay temel egitimi alan kursiyerler buna dahilmidir. bilen varsa rica ediyorum.

hzcezzar
Aday Memur
31 Mayıs 2020 21:52

bro bisey ogrenirsen banada bildir sana zahmet.
Kpiyade, 4 yıl önce

Memurati
Aday Memur
01 Haziran 2020 18:42

+

hzcezzar
Aday Memur
01 Haziran 2020 21:27

kardesim senin durumda bizimkiyle ayni mi .
Memurati, 4 yıl önce

+

Memurati
Aday Memur
02 Haziran 2020 19:35

hangi durumu söylediğini anlamadım atanmayı bekliyorum durumdan kastın buysa

Toplam 98 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi