Editörler : E.Kayı Han
23 Mayıs 2020 19:57

Nöbet katip

savcılık nöbetinde mevcutlu geldiğinde neler olur anlatırmısınız uzun uzun

laedriwashere
Kapalı
23 Mayıs 2020 20:04

Savcının dosyayı inceleyip havale yapmasını beklersiniz. Havaleyi yaptıktan sonra dosya numarası alıp (bilmediğinizi varsayarak dosya numarasını dosyanın üzerine yazmayı unutmayın) şüphelinin suçu ile birlikte dosyaya kayıt yaparsınız. Savcının söylediği koruma tedbirini yani savcı serbest, adli kontrol veya tutuklama talebini bir örneğiyle beraber yazıp nöbetçi sulh cezaya gönderirsiniz. Yazdığınız evrakı onay işlemlerinden onaylamayı unutmayın. Yoksa mahkeme ekranına düşmez.

Mrvcrg
Aday Memur
23 Mayıs 2020 21:04

peki ya bu mevcutlular adına bir dosya numarası varsa önceden
laedriwashere, 4 yıl önce

Savcının dosyayı inceleyip havale yapmasını beklersiniz. Havaleyi yaptıktan sonra dosya numarası alıp (bilmediğinizi varsayarak dosya numarasını dosyanın üzerine yazmayı unutmayın) şüphelinin suçu ile birlikte dosyaya kayıt yaparsınız. Savcının söylediği koruma tedbirini yani savcı serbest, adli kontrol veya tutuklama talebini bir örneğiyle beraber yazıp nöbetçi sulh cezaya gönderirsiniz. Yazdığınız evrakı onay işlemlerinden onaylamayı unutmayın. Yoksa mahkeme ekranına düşmez.

laedriwashere
Kapalı
23 Mayıs 2020 21:06

Daha önceki dosyalarıyla alakalı olarak mı soruyorsunuz yoksa size getirilme sebebi ile alakalı olarak mı anlayamadım.

Mrvcrg
Aday Memur
23 Mayıs 2020 23:54

getirilme sebebiyle alakalı olarak

Daha önceki dosyalarıyla alakalı olarak mı soruyorsunuz yoksa size getirilme sebebi ile alakalı olarak mı anlayamadım.

laedriwashere
Kapalı
23 Mayıs 2020 23:56

Size yeni getirilen birinin "mevcut" suçtan daha önce nasıl bir dosyası olabilir ki? İlk kez size gelmiyor mu? :)

Mrvcrg, 4 yıl önce
getirilme sebebiyle alakalı olarak

Mrvcrg
Aday Memur
24 Mayıs 2020 00:09

işte benim aradığım cevap da tam da buymuş şimdi düştü jeton

Size yeni getirilen birinin "mevcut" suçtan daha önce nasıl bir dosyası olabilir ki? İlk kez size gelmiyor mu? :)

laedriwashere
Kapalı
24 Mayıs 2020 00:12

Polislerin kendi ceraim numarası olur fezlekelerde ancak sizin aldığınız numara soruşturma numarasıdır. Ha şöyle olabilir. Aynı dosyaya unutup 2 kere numara alabilirsiniz ki benim almışlığım vardır :) Bu durumu savcınıza bildirin, dosyalara birleştirilmesi üzere not düşsün. Dosyaya bakacak savcı birleştirir o dosyaları.

Mrvcrg, 4 yıl önce
işte benim aradığım cevap da tam da buymuş şimdi düştü jeton

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
24 Mayıs 2020 17:10

Mevcutlular hakkında dosya numarasının olması için; ya ilamattan ya da hakkında farklı birimlerden yakalama kararının olması gerekiyor. Bu durum daha basittir.

Mrvcrg, 4 yıl önce
peki ya bu mevcutlular adına bir dosya numarası varsa önceden

benkatip
Şef
26 Mayıs 2020 02:08

arkadaşlar sizce işi öğrenmek için nöbet almalı mı yoksa hiç bulaşma mı dersiniz.

Yener73
Şef
26 Mayıs 2020 03:29

işi öğrenmek için nöbet almalısın. elbet bir gün o nöbet gelecek, kaçamazsın sonuçta.ne kadar erken öğrensen senin için o kadar iyi.

benkatip, 4 yıl önce

arkadaşlar sizce işi öğrenmek için nöbet almalı mı yoksa hiç bulaşma mı dersiniz.

benkatip
Şef
26 Mayıs 2020 03:31

Bır çok meslektaşım, sat gitsin diyor. asliye hukukta ne nöbeti falan deniyor.. Ama biraz idealistim ilk nöbeti tutmak istiyorum :)

Yener73, 4 yıl önce

işi öğrenmek için nöbet almalısın. elbet bir gün o nöbet gelecek, kaçamazsın sonuçta.ne kadar erken öğrensen senin için o kadar iyi.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
26 Mayıs 2020 07:19

Nöbetlerin zor tarafı yok;ama mevcutlu sayısı çok olursa işte o zaman nöbet insana kabus oluyor. Özellikle örgütlü suçlardan 50-80 kişinin sevk edildiğini düşünün. Bir savcı ifade almaya çalıştığında insanın canı çıkar.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi