Editörler : cihan27E.Kayı Han
24 Mayıs 2020 18:45

Askere gidince maaş konusu

arkadaşlar, 20 Haziranda bedelli olarak 1 ay askere gideceğim. 2 hafta da karantina süresi olsa 5 Ağustos gibi iş başı yapıyorum, Ağustos 15 teki maaşım nasıl hesaplanacak? karantina süresi maaşımdan kesinti olur mu? sağlık bakanlığında çalışıyorum.

ceyranci35
Aday Memur
24 Mayıs 2020 19:22

+1

M.SAYİR
Aday Memur
24 Mayıs 2020 22:44

Haziran ayının 5 günü için ücret alırsın diğerini 25 günü senden geri tahsil ederler 5 ağustosta başlarsan da 11 günlük agustos maaşına ek temmuz maaşı ödenir. Memur iseniz geçerli bu durum

hsnd
Başbakan Müsteşarı
24 Mayıs 2020 22:44

14 gün karantinayı karar değişikliği ile ücretsiz izinli saydılar diye bir konu açmıştı forumda bir arkadaş. O da sağlık bakanlığında olması lazım ilk sayfalardadır konusu bulursunuz. Bir değişiklik yoksa Sağlık Bakanlığı karantinayı ücretsiz izinden sayıyor olabilir. Gitmeden önce personel ve maaş birimiyle görüşüp öyle gidin askere. Nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda bileği vereceklerdir. Eğer ki ücretsiz izinli sayılıp 5 ağustosta iş başı yaparsanız 5-14 Ağustos 10 günlük+ 15 Ağustos maaşı alırsınız.

furkan7
Aday Memur
25 Mayıs 2020 01:47

teşekkürler, o yazışmayı bulamadım ama..

hsnd, 4 yıl önce
14 gün karantinayı karar değişikliği ile ücretsiz izinli saydılar diye bir konu açmıştı forumda bir arkadaş. O da sağlık bakanlığında olması lazım ilk sayfalardadır konusu bulursunuz. Bir değişiklik yoksa Sağlık Bakanlığı karantinayı ücretsiz izinden sayıyor olabilir. Gitmeden önce personel ve maaş birimiyle görüşüp öyle gidin askere. Nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda bileği vereceklerdir. Eğer ki ücretsiz izinli sayılıp 5 ağustosta iş başı yaparsanız 5-14 Ağustos 10 günlük+ 15 Ağustos maaşı alırsınız.

furkan7
Aday Memur
25 Mayıs 2020 01:49

haziran 15 te aldığım maaştan iade yapacak mıyım peki. yukarıdaki arkadaş iadeden bahsetmiş de?

hsnd, 4 yıl önce

Elekteias
Aday Memur
25 Mayıs 2020 02:06

Askerlik durumunu gidip konuşursanız muhasebe ile size dilekçe vermenizi söylerler ve ona göre maaş yatırırlar. Yani sadece 5 günlük maaş alırsınız. Ama geçbildirirseniz size tam maaş yatırırlar. O yüzden 25 günlük maaşı iade etmeniz gerekir. Ben yaşadım bu durumu, biliyorum.

furkan7, 4 yıl önce

haziran 15 te aldığım maaştan iade yapacak mıyım peki. yukarıdaki arkadaş iadeden bahsetmiş de?

furkan7
Aday Memur
25 Mayıs 2020 12:44

teşekkür ederim, iade edilen kısım net maaş+sabit değil mi? ek ödemeyi tam alırım?

Elekteias, 4 yıl önce

Askerlik durumunu gidip konuşursanız muhasebe ile size dilekçe vermenizi söylerler ve ona göre maaş yatırırlar. Yani sadece 5 günlük maaş alırsınız. Ama geçbildirirseniz size tam maaş yatırırlar. O yüzden 25 günlük maaşı iade etmeniz gerekir. Ben yaşadım bu durumu, biliyorum.

Elekteias
Aday Memur
25 Mayıs 2020 14:04

Tahakkuk ile görüşün net bilgi verirler. O konuda bilgim yok.

furkan7, 4 yıl önce

teşekkür ederim, iade edilen kısım net maaş+sabit değil mi? ek ödemeyi tam alırım?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
25 Mayıs 2020 15:41

Hocam ben giderken hepsini almıştım sonra 21 günlük borç çıkardılar iade yaptım. Bazı kurumlar 9 günlük yatırıyor direk kesmiş oluyor. Sağlık Bakanlığı nasıl bir yol izliyor bilmiyorum. Onu maaş biriminize sorarak öğrenebilirsiniz.
furkan7, 4 yıl önce

mehmetakif.1
Kapalı
25 Mayıs 2020 16:32

Direkt*
hsnd, 4 yıl önce
Hocam ben giderken hepsini almıştım sonra 21 günlük borç çıkardılar iade yaptım. Bazı kurumlar 9 günlük yatırıyor direk kesmiş oluyor. Sağlık Bakanlığı nasıl bir yol izliyor bilmiyorum. Onu maaş biriminize sorarak öğrenebilirsiniz.
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi