Editörler :
05 Haziran 2020 20:55

supporters.
Müsteşar Yardımcısı

1996 yazı

Eşkel sahilde sabah yürüyorum, bir adamla tanıstım sabah yürürken, o zaman lise hazirlik yeni bitmiş... adam devlet hastanesinde hademe memur.sohbet ederken bana kitap okuyor musun dedi ; cok degil, ara ara dedim.sizin gibi genclerin okuması lazım , bak sana bir kitap söyleyecegim, oku onu, hayata bakışın degisecek dedi.

Sofi nin Dünyası ... Jostein Gaarder in meshur felsefe tarihi kitabi... Kitap zaten direk kimsin sorusuna cevapla baslayıp sarsıyor. O kitabı okudum ve daha nice felsefe kitabı...Lise bitti, direk felsefe bölümüne girdim, lisansta da felsefe okudum, her zaman da iyi ki felsefe mezunuyum dedim.

O adam mı ? Bir daha hiç görmedim.

07 Haziran 2020 07:58

supporters.
Müsteşar Yardımcısı

...makyajı akıyor farkının, herkesleşiyorsun... demiş üstad...nasıl bir cümleyle insanı anlatmış.

hep mi aynısın insan hep , söylemi farklı eylemi farklı baska canlı var mıdır ?

07 Haziran 2020 10:37

Ya.Huu
Aday Memur

Hepimiz aynı oyunun içindeyiz.Sadece farklı seviyelerdeyiz.Aynı cehennemle yüzleşiyoruz

Sadece şetanlarımız farklı.

Benzer acıları yaşıyoruz.Sadece acılarımız farklı.Benzer tepkileri veriyoruz.Sadece süreçleri farklı.

07 Haziran 2020 10:38

Hissya
Daire Başkanı

Ah siz, yüreğinde karanlık bir noktası olmayan

ve kafası hiç karışmayan insanlar,

çelişkisiz ve gölgesiz

hayatlarınızla ne kadar

sıkıcı ve ne kadar az sınız...

#

16 Haziran 2020 00:17

supporters.
Müsteşar Yardımcısı

gül duruken dikenleri verme güzel ne olursun

git diyemem, kal diyemem,

sen goncasın gül diyemem

çok severim söyleyemem

sorma güzel ne olursun ...

04 Temmuz 2020 14:07

supporters.
Müsteşar Yardımcısı

Bu hayatta herşey çekilir;

Acı çekilir, ızdırap çekilir, hasret çekilir, çile çekilir,yoksulluk çekilir,eziyet çekilir , çekilir de çekilir...

Kasaba gidilir kıyma çekilir, inşaatta amele olursun kum çekilir,topçu olursun şut çekilir, liste uzar gider.

Sadece bir şey çekilmez, çekilmemelidir de hatta, çekilen herşey sana bişey katarken bu sadece senden götürür.

Bu hayatta herşeyi çekin ama tribi çekmeyin dostlar, benden söylemesi ...

20 Temmuz 2020 09:16

gÜsSeElL
Aday Memur

Buraya ilk üye olduğum da 25 yaşında yeni asistan olmuş gencecik biriydim , takip ettiğim yerlerden biriydi tutunamayanlar 1 yıl takıldım , aklımın ucundan geçmezdi bir siteye yıllar sonra bu yaşta geri geleceğim, hayat süprizlerle dolu ...

Tutunamayanlardan biriyim galiba ki geri geldim ...

Toplam 27 mesaj

ANKET
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?