Editörler : oto-danisman-expert
26 Mayıs 2020 00:01   

Kapalı
Tayinde kim kime tabi ?

Arkadaslar tayin işlerinde herkes askeri personelemi tabi. Mesela eş hakim olsa durum nasıl oluyor. Hem mevzuat yönünden hemde uygulama yönünden nedir durum ?

27 Mayıs 2020 15:50

Kolluk kuvveti
Daire Başkanı
Gece korsanı sen bu işleri fazla düşünüyorsun.Kaç gündür cevap yazan olmamaış yazayım dedim.Askeri personel bütün kurumların üzerindedir.Sözleşmeli erbaş ile kaymakam evlenirse kaymakam erbaşa tabi olur :) hakim savcıyı bırak vali bile askere tabi olur.Bu böyledir bilmen :)
27 Mayıs 2020 19:34

gecekorsanı88
Kapalı
Gece korsanı sen bu işleri fazla düşünüyorsun.Kaç gündür cevap yazan olmamaış yazayım dedim.Askeri personel bütün kurumların üzerindedir.Sözleşmeli erbaş ile kaymakam evlenirse kaymakam erbaşa tabi olur :) hakim savcıyı bırak vali bile askere tabi olur.Bu böyledir bilmen :)
Kolluk kuvveti, 1 ay önce - Alıntıya git

Ya boşver sen kim kime tabi. Askeri personelmisin hakimmisin yorum yapiyosun :) sen niye astsubayların il emniyet müdürleriyle ek göstergesi aynı onu yaz her başlık altina. Hayir astsubaymisin il emniyet müdürümü onuda çözemedimki :)

27 Mayıs 2020 20:04

Kolluk kuvveti
Daire Başkanı

Ya boşver sen kim kime tabi. Askeri personelmisin hakimmisin yorum yapiyosun :) sen niye astsubayların il emniyet müdürleriyle ek göstergesi aynı onu yaz her başlık altina. Hayir astsubaymisin il emniyet müdürümü onuda çözemedimki :)

gecekorsanı88, 1 ay önce - Alıntıya git
Güldürdün yine :) Geceleri dışarı çıkma bak korsanlık morsanlık kötü işler.Baktım seni kimse umursamıyor dedim yazayım sevinsin.Sözleşmeli erbaşla kaymakam evlendi mi kaymakam erbaşa tabi olur. :)
27 Mayıs 2020 22:22

gecekorsanı88
Kapalı
Güldürdün yine :) Geceleri dışarı çıkma bak korsanlık morsanlık kötü işler.Baktım seni kimse umursamıyor dedim yazayım sevinsin.Sözleşmeli erbaşla kaymakam evlendi mi kaymakam erbaşa tabi olur. :)
Kolluk kuvveti, 1 ay önce - Alıntıya git

Valla o sözleşmeli erbaş arkadaşim azmederse kanunen yolu genelkurmay başkanligina kadar açik. Astsubaydan subay olanlardan kac tane general çıktı. Kimbilir 30 sene sonra olacaklari. En azindan silahli kuvvetlerde bu imkan azda olsa mevcut

28 Mayıs 2020 08:49

Kolluk kuvveti
Daire Başkanı

Valla o sözleşmeli erbaş arkadaşim azmederse kanunen yolu genelkurmay başkanligina kadar açik. Astsubaydan subay olanlardan kac tane general çıktı. Kimbilir 30 sene sonra olacaklari. En azindan silahli kuvvetlerde bu imkan azda olsa mevcut

gecekorsanı88, 1 ay önce - Alıntıya git
Bak şimdi konuyu yine başka yerlere kaydırdın .Genlkurmay başkanı vs vs :) sen bi başlık açmışsın cevap yazalım dedik.Boşver niyet okumayı :)
28 Mayıs 2020 10:17

saenes74
Daire Başkanı

tayin işi karışıktır. bazen 4 ayaklı 2 ayaklıya tabidir. :)

28 Mayıs 2020 16:15

ataalperen
Şef

Tüm ülkede bulunan teşkilatlar için eş bize tâbi ama kadrosu az olan işlerde eşe tâbi olabilirsiniz. Ancak bazen tayin daire hizmet ihtiyacı diye aile bütünlüğünü bozabilir.

30 Mayıs 2020 23:49

nadirtopal
Aday Memur

Cezaevinde kadrolu bilgisayar işletmeniyim. Eşim eğer olursa sözleşmeli ziraat mühendisi olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'na atanabilir. Şimdi kim kime tabi eş durumu tayinde ? :D

Toplam 8 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?