Editörler : oto-danisman-expert
30 Mayıs 2020 18:15

mf44
Aday Memur
Bende aynı durumdayım İnan sahibinden sitesine girmek bile istemiyorum..param altında beklesin belki öyle değerlenir ...dolmuşa metroya devam
Erhan Güleryüz, 2 ay önce - Alıntıya git

Çoluk çocuk olmazsa hiç almam araba ama mecbur zor oluyor arabasız çocuklarla.

30 Mayıs 2020 18:20

fokyay
Aday Memur

Arkadaşlar 2006 clio var bende 1.5 dci 172 binde tek değişenli sol ön çamurluk(plastik). Düşünen olursa özelden mesaj atabilir.

30 Mayıs 2020 18:32

Erhan Güleryüz
Aday Memur

Çoluk çocuk olmazsa hiç almam araba ama mecbur zor oluyor arabasız çocuklarla.

mf44, 2 ay önce - Alıntıya git
Haklısın Üstad çocuk olayı işin içine girince mecbur alınıyor
30 Mayıs 2020 20:20

İdealaday
Aday Memur
Arkadaşlar size tavsiyem egea alın 0 Her memur alabilir. Biraz pesin gerisi faizissiz oluyor bayilere sorun. Ben aldım
31 Mayıs 2020 03:49

eg2013
Aday Memur
İKİNCİ EL OTOMOBİL PİYASASI DÜŞECEK! 2020 yılı Özel Tüketim Vergisi indirimi ile beraber hem sıfır kilometre araçların fiyatları düşecek hem de ikinci el araba piyasasındaki artış sonlanacak ve fiyatlar aşağıya çekilmek zorunda bırakılacak. Bundan böyle haksız kazanç elde eden tüm araba satıcıları, galericiler ve bireysel otomobil satıcıları fiyatlarını haksız kazanç elde edecek şekilde satamayacak. Değeri 30 bin TL olan aracı 50 bin TL'ye satanlara 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası 20 bin TL'den 80 bin TL'ye kadar ağır yaptırımlar gelecek. Bu sayede ikinci el araba piyasasındaki artış sonlanacak, devlet bu ağır yaptırımları en son durumda mecbur olarak yapacak. Eğer kişiler ve firmalar haksız kazanç elde etmeye devam ederse bireysel kullanıcılar trafikten men edilecek, otomobil satın alması ve otomobil satması yurt içinde yasaklanacak. Kuruluş yani bir oto galeri ise yine aynı şekilde yurt içinde faaliyetleri durdurulacak.
31 Mayıs 2020 09:56

Cnrart
Aday Memur
2. El piyasanın suyu çıkmadı malesef para değerimiz düştüğü için araç alamıyoruz Döviz almış başını gidiyor. İki yıl önce elli bine döviz almış olsaydık şuan istediğimiz araca biniyor olurduk
31 Mayıs 2020 12:26

mf44
Aday Memur
İKİNCİ EL OTOMOBİL PİYASASI DÜŞECEK! 2020 yılı Özel Tüketim Vergisi indirimi ile beraber hem sıfır kilometre araçların fiyatları düşecek hem de ikinci el araba piyasasındaki artış sonlanacak ve fiyatlar aşağıya çekilmek zorunda bırakılacak. Bundan böyle haksız kazanç elde eden tüm araba satıcıları, galericiler ve bireysel otomobil satıcıları fiyatlarını haksız kazanç elde edecek şekilde satamayacak. Değeri 30 bin TL olan aracı 50 bin TL'ye satanlara 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası 20 bin TL'den 80 bin TL'ye kadar ağır yaptırımlar gelecek. Bu sayede ikinci el araba piyasasındaki artış sonlanacak, devlet bu ağır yaptırımları en son durumda mecbur olarak yapacak. Eğer kişiler ve firmalar haksız kazanç elde etmeye devam ederse bireysel kullanıcılar trafikten men edilecek, otomobil satın alması ve otomobil satması yurt içinde yasaklanacak. Kuruluş yani bir oto galeri ise yine aynı şekilde yurt içinde faaliyetleri durdurulacak.
eg2013, 1 ay önce - Alıntıya git

Yasa tasarısını ne zaman gonderiyorsunuz meclise😀şaka bir yana tabi dediğiniz gibi ÖTV indirimi olursa piyasayı bir nebze rahatlatirdi ANCAK sayın maliye bakanin geçen hafta bir açıklaması oldu mobilya, beyaz eşya çeyiz vb sektörlerde destekler olacağını söyledi otomobil sektörü içinde yerli üretim olan araçlarda uygun kredi inkani sağlanacağını ifade etti. ÖTV indiriminden bahsetmedi şu an üretimler durmuş yada durma noktasında sıfır araç çoğu bayide yok yani elde satacak araba yok arz fazlası olsaydı yada tüketici araç olduğu halde sıfır araç almak istemedigi durumlarda ÖTV indirimi gibi seçenekler devreye sokulur. Yerli üretim uygun faizli araç satışı fiyatları artırır geçen sene gördük uygun faizli araçların fiyatlarında hemen artış olmuştu.

31 Mayıs 2020 14:57

İşsizgenç7616
Aday Memur
Arkadaşlar size tavsiyem egea alın 0 Her memur alabilir. Biraz pesin gerisi faizissiz oluyor bayilere sorun. Ben aldım
İdealaday, 2 ay önce - Alıntıya git
aylık 3.500 TL maaşla nasıl alayım.
31 Mayıs 2020 16:40

fd58
Aday Memur
saçmalık bunlar, sıfırı etmez.Sıfır reno fiat, pejo vs alın derim. ömrünü tamamlamaya yakın km si 200bine 300bine dayanmış honda ya dünya kadar para verilmez. takintidan öteye gitmez bu fiyatin yuksek olmasi.sadece motor da değil tüm akşamları zamanla yıpranıyor. para kolay kazanılmıyor. devletin bu gidişata bir dur demesi gerek. kontrol mekanizması gerekiyor. 30 bin tl lik araba 60, 60 binlik araba oldu 120 bin. gelirlerimiz 3binden 6, 5binden 10bine çikmadi sonucta. düzgün araba almak imkansız oldu. yazık yada birhayli insanlar bankaya borçlanmak zorunda kalacak.
31 Mayıs 2020 17:04

Conki ponki
Aday Memur

2020 Almanya askeri ücret aylık 2400 euro en az ve BMW araçları 25 bin euro gibi fiyatlarla satılıyor. Bakın youtubede gurbetçiler gösteriyor herşeyi burası türkiye şaşırmamak lazım.

01 Haziran 2020 21:38

Mnisa2017
Aday Memur

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-2008-otomatik-vites-818558296/detay

Bence haksız eleştirme yapıyorsunuz. Arkadaş ilana 2008 girmiş ama açıklamada 2016 yazıyor. Bir hata var gibi

02 Haziran 2020 14:59

oto-danisman-expert
Editor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-2008-otomatik-vites-818558296/detay

Bence haksız eleştirme yapıyorsunuz. Arkadaş ilana 2008 girmiş ama açıklamada 2016 yazıyor. Bir hata var gibi

Mnisa2017, 1 ay önce - Alıntıya git

Bi hata olduğunu sanmıyorum. Başka araba almış yeni ilan verme ücreti ödemediği için eski ilana başka ilan girmeye hazırlık yapıyor. Ya da harbi saçmalıyor.

02 Haziran 2020 18:27

Mnisa2017
Aday Memur

Sordum ilan sahibine verdiği cevap;

2016 model pejo 2008 SUV

Keşke buraya başlık açmadan bir araştırsanız

02 Haziran 2020 18:53

Mnisa2017
Aday Memur

İlan sshibinin de hatası var tabiki. İlanda Honda diyor açıklamada pejo 2016

02 Haziran 2020 19:42

MALATYA BATTALGAZİ
Şef

Faiz indiriminden sonra araçlara zam geldi, Corolla ve Civic Ağustos'a sıra veriyor, Clio'nun en baz paketi 130 bin lira olmuş, galericiler piyasaya 2. el araç yetiştiremiyormuş, malum sitede piyasa sürekli yükselişte maaşallah! Sıfırda yükseliş 2. ele de yansıyacak, fiyatların düşmesi hayal.

https://www.memurlar.net/haber/908708/ikinci-el-fiyatlari-tavan-yapti-galericiler-piyasaya-yetisemiyor.html

01 Temmuz 2020 16:51

xxrxexixsxx
Aday Memur

isteyen istediği fiyatı söyler.kimse de karışamaz.sanki zorla satıyorlar.almazsın olur biter

Radikal. ve Sertt., 2 ay önce - Alıntıya git
hacı sen bu sinirle fazla yaşamazsın:))) her yorumunda alma etme zorlami veriyolar diyip duruyosun :))) biraz relax relaxx :)))
03 Temmuz 2020 20:32

ahmet99
Daire Başkanı

Bütün yorumları üşenmeden okudum çok komik olanlarıda var güzel realiteyi anlatanda.

Öncelikle hiç kimse almasın fiyatlar düşer mantığı o zaman güzel kardeşim sen peynirde alma ayakkabıda alma evine eşya vb alma fiyatlar düşsün komik olmayın. 2 yıl önce 3,5 tl olan dolar 7 tl ye gelmiş. Çeyrek altın 650 tl olmuş her şey 2 katına çıkmış araba ev fiyatları öylemi kalacak kalmaz. Meselenin özeti alım gücümüz düştü fiyatların düşmesini beklemeyin.

Diğer mesele piyasada sıfır araçların fiyatı çok yükseldiğinden 2.elde yükseldi. Ayrıca piyasaya araç talebin istediği şekilde arz edilemiyor. ÖTV indirimi falan yapılmaz çünkü sıfır araba satmada sorun yok. Bayi araç eline gelmeden satılıyor. Devlet neden vergi gelirinden vazgeçsin. Ben 1 yıl önce ev almak için passat 2018 dizel otomatik 20 bin km de aracımı 142 ye sattım. Ama ben satarken sıfır fiyatı 250 bin tlidi. Bu makas kapanacaktı. Şimdi sıfırı 300 bin olmuş 2.eli 240-250 yi bulmuş.Ev fiyatlarında da köpük falan yok. Bugün bir evin arsa maliyeti b.şehirlerde 300 bine yaklaşıyor. Demir çimento vs yüzde 70 artmış tüm kalemler artmış düzgün bir evin amliyeti arsa dahil 450-470 bini buluyor ama hala 200-250 ye ev alma hayali kuranlar oluyor. İnş olur ama rüyadan uyanalım biz fakirleştik bunu kabul edelim

07 Temmuz 2020 15:55

toraman akhsunvar
Genel Müdür

Sıfır araç fiyatları arttığı için 2.el araç fiyatları artti, 2.el piyasasının suyunun çıktığı falan yok 2.el piyasasi gayet normal. 1 buçuk yıl önce 88 bin tlye aldiğim aracın sıfırı 170 bin tllere dayanmis. Ne yapayim şimdi ben de 90 bin tl mi yazayim aracima. 90 bin tlye satinca üzerine 80 bin tl daha eklemeliyim ki tekrar sıfır araba alayim

Toplam 38 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;