Editörler : Pangaea
26 Mayıs 2020 18:40

Askerlik ve Atama

Arkadaşlar merhaba, ek atamada muhtemelen askerde olacağım. İşlemleri nasıl halledebilirim? Kılavuzda sorun olmayacağı belirtilmiş ancak nasıl bir yol izleyeceğim resmi olarak?

Bilgisi olanlara danışmak istiyorum.

ÇağatayD
Şube Müdürü
26 Mayıs 2020 19:24

Hocam ben geçen atamada babama vekalet bırakmıştım. Tüm işlemlerimi o halletmişti ve hiç bir sorun olmamıştı. Hatta 18 mart atamasının mülakatına girdiyseniz ona da gerek yok her şey online yapılacak sizin e devlet şifrenizle aileniz başvurunuzu yapsın mülakat vs de yok 1 eylül olunca da askeriyeden kağıt alır atandığın meme yollarsınız olur biter.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
27 Mayıs 2020 03:00

hiç sorun olmaz çarşı izinleriyle halledersin zaten bir ilçe mem'e gitme olayı oluyor diğerleri internetten yapılıyor hatta bolca çarşı izni kullanırsın.

braveheart1234
Daire Başkanı
27 Mayıs 2020 03:12

Teşekkürler cevabınız için, ancak acemi dönemime denk gelebilir. Yine çarşı ya da İnternet izni alabilir miyim?
dundarbeyguneribey, 4 yıl önce

hiç sorun olmaz çarşı izinleriyle halledersin zaten bir ilçe mem'e gitme olayı oluyor diğerleri internetten yapılıyor hatta bolca çarşı izni kullanırsın.

OnAd
Kapalı
27 Mayıs 2020 11:07

Sayın hocam, hangi döneme denk geldiği önemli değil. Şahsi olarak başvuru yapman bile gerekse böyle bir durumda özel izin alabilirsin. Zaten şahsi bir başvuru durumu olmadığı için işin çok daha basit şekilde halledilebilecek durumda. Gönlünü ferah tut. Kesinlikle mağdur olmazsın.

braveheart1234, 4 yıl önce
Teşekkürler cevabınız için, ancak acemi dönemime denk gelebilir. Yine çarşı ya da İnternet izni alabilir miyim?

braveheart1234
Daire Başkanı
27 Mayıs 2020 11:22

Acemisi olduğumuz için tedirginim o yüzden %100 emin olmak istiyorum. Cevabınız için teşekkürler sn Hocam.
OnAd, 4 yıl önce

Sayın hocam, hangi döneme denk geldiği önemli değil. Şahsi olarak başvuru yapman bile gerekse böyle bir durumda özel izin alabilirsin. Zaten şahsi bir başvuru durumu olmadığı için işin çok daha basit şekilde halledilebilecek durumda. Gönlünü ferah tut. Kesinlikle mağdur olmazsın.

Ferir Nrgz
Aday Memur
29 Mayıs 2020 02:21

Merhaba arkadaşlar, bende ek atamada atanıyorum ve bu süreçte askerde olabilir tercih işlemlerini yapmak için ciddi araştırmalar yapmak gerekiyor ve askerdeyken bunun için eğitim ve ya acemilikte komutanlar izin verir mi sizce? Mülakat vs derdim yok 18 Mart'ta girmiştim zaten

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi