Editörler : Mehmet Balci
19 Haziran 2020 18:33

memur2020
Aday Memur

Bu kaçıncı hedef konusu be +95 puan +100 net +105 net +110 net...

Geliyor, yakında bende açacağım bir konu, hedefi +125 net olanlar içeri :D

19 Haziran 2020 19:36

hankpss
Aday Memur

fikir alışverişi yardımlaşmaya neden bu kadar karşısınız ki

22 Haziran 2020 14:23

Palabıyık Raki
Memur

her ne olursa olsun. bu sene 110 üzerinde 20-30 kişi olacaktır buna eminim. hatta ösym corona yüzünden kolay soru hazırlayabilir. bundan dolayı da 120-130 kişiye çıkabilir. benim esas çekincem 100 net alanın anca 90 puan alması. 2018-2016 yıllarında durum nasıldı bilmiyorum ama artık youtube ve internette aktif gruplar sayesinde herkes tonlarca kaynağa erişim sağlıyor. malum herkes evde, işsizlik almış yürümüş.

bu sınavda işimiz çok zor olacak gibi geliyor. gayret etmeyen başaramaycak bu sne. normalde 3 ay çalıştım 90 aldımlar olurdu eski yıllarda. 2018 sınavında mesela 3 ay çalışan birisi (matematikle vakit kaybetmeyen

muhendisimbenya, 1 ay önce - Alıntıya git

Korona ile sınavın zorluğu arasındaki bağlantıyı anlayamadım ama sınav kolay olursa çalışanın aleyhine olur. Zor olsun ki çalışanla çalışmayan belli olsun.

22 Haziran 2020 16:26

Palabıyık Raki
Memur

Korona ile sınavın zorluğu arasındaki bağlantıyı anlayamadım ama sınav kolay olursa çalışanın aleyhine olur. Zor olsun ki çalışanla çalışmayan belli olsun.

Palabıyık Raki, 3 hafta önce - Alıntıya git

Ki bende zor olarak kabul edilen, Tarih sorularının Edebiyat sorularını aratmadığı KPSS 2014 ile atanmıştım.

22 Haziran 2020 16:46

muhendisimbenya
Şef

Palabıyık Raki, 3 hafta önce - Alıntıya git

dershanelerin kapatılmasından dolayı zor bir sınav olacağını düşünmüyorum.

2014 sınavına gelince cidden zor sınavmış. evde çözdüm, 99 anca yapabildim. normal sınav stresiyle girsem 95 falan olurdu galiba. ama 2016 ve sonrası sınavlar 2014 yanında çocuk oyuncağı gibi.

o kadar zorlamazlar diye tahmin ediyorum.

ayrıca sınavın kolay olması çalışana olumlu olarak yansıyacaktır. özellikle gy kısmında zorlanan kişi kolay olsa da zorlanıyor. kitap okumayan, matematik bilmeyenler zorlanır.

22 Haziran 2020 18:45

sdsss
Şef

Dershaneye göre sınav mı yapılır :)

22 Haziran 2020 19:12

immune12
Aday Memur

Bence sınava başvuran kişi sayısı ne kadar fazla olursa soruların zorluğunu ona göre ayarlarlar. Sınava giren kişi sayısı 2018?le aynı kalırsa benzer zorlukta olabilir. 2020?ye katılım daha fazla olursa daha zor sorarlar ki bence daha fazla kişi katılacak. 1.1m kişi katılmış 2018?de.

22 Haziran 2020 19:30

present85
Memur

sınava katılan sayısı her yıl artıyor bu yıl koronadan dolayı daha da artmış olacak işini kaybedenler, öncekinden yüksek aldığı halde kadro açılmadığı için atanamayanlar, atandığı yeri beğenmeyip memurlar esnek çalışmaya geçince tekrar çalışmaya başlayanlar vs. o yüzden 100 netler havada uçuşabilir. yalnız şöyle de bir şey var 15 temmuz olayında çok memur ihraç oldu diye çok alım olacak diye düşünüp herkes kpssye başvurmuştu ama aldıkları puan boştu öyleleri de çok olacaktır

Toplam 128 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;