Editörler :
29 Mayıs 2020 20:27   

YKS Resen Sınav Görevi
Arkadaslar YKS de istemediğim halde sınav görevi çıkmış bana. ÖSYM sınavlarında sınav görevine gitmeme cezasının güncel hali nedir? 1500 km var memleket ile görev yeri arasında :(
29 Mayıs 2020 21:09

Sultanüş-Şuara
Şef

Normal şartlarda 1 yıl görev alamama. Anormal şartlarda verilen emir ve görevi kasten yerine getirmemekten kademe cezası. Bu ortamda disiplin soruşturması açarlar mı sanmıyorum.

29 Mayıs 2020 21:25

okulön
Aday Memur

Normal şartlarda 1 yıl görev alamama. Anormal şartlarda verilen emir ve görevi kasten yerine getirmemekten kademe cezası. Bu ortamda disiplin soruşturması açarlar mı sanmıyorum.

Sultanüş-Şuara, 1 ay önce - Alıntıya git
Kademe cezası nedir ya istenmeden verilen bir görev hem de sonucunda disiplin cezası.. Çok saçma..
29 Mayıs 2020 22:27

Sultanüş-Şuara
Şef

Görev rica minnetle verilmez devletin bir işi varsa bu iş yapılacaktır devlet şu işi yapın diye memuruna yalvaracak mı bu kısmı çok saçma. Belki sizi zorlayacağı için saçma geliyor ama diğer taraftan bakarsanız gayet normal.

30 Mayıs 2020 00:48

LaSTeR
Memur

Görev rica minnetle verilmez devletin bir işi varsa bu iş yapılacaktır devlet şu işi yapın diye memuruna yalvaracak mı bu kısmı çok saçma. Belki sizi zorlayacağı için saçma geliyor ama diğer taraftan bakarsanız gayet normal.

Sultanüş-Şuara, 1 ay önce - Alıntıya git
Elbette devletin işi yarım kalmaz. Bir şekilde yerine getirilir. Ama memurların, öğretmenlerin, araştırma görevlilerinin her meslek grubunun görev tanımları, çalışma saatleri vs. tanımlanmıştır. Anayasal hak olarak güvencemizdir. Bu tanımlamaların haricinde zorla verilen görev angarya olarak ayrıca tanımlanmıştır. Angarya da suçtur zaten. Bu bağlamda verilen hertürlü ceza da Danıştaydan döner zaten en kötü. Biz eşimle öğretmeniz ben verilen görevleri kabul ettim çünkü benim düşüncem ne olursa olsun bizim bu işi yapmamız gerek öğretmenler olarak. Yks, lgs, msü her sınavda görevim var. Tedbirlerimi alıp gideceğim( maske, eldiven vs.) Ama eşime çıkan görevleri redettik, resen tekrar verilirse de gitmeyecek. Çünkü 7 yaşındaki kızımızı bırakacak kimsemiz yok. Ve eşimde bağışıklık sistemi ile alakalı rahatsızlık var. O yüzden evet devlet rica etmez ama ona göre de öncesinden tedbirini alır, almalıdır. Her sene sınavlarda hatta her seçimde aynı terane. Aslında öğretmenler arasından bir grup seçilip eğitim, seminer aracılığı ile profesyonel bir sınav görevlileri grubu yada seçim görevlileri grubu oluşturup her koşulda onlarla bu sınav, seçim ne ise artık devletin işi yapılmalı.
30 Mayıs 2020 11:40

kim o?
Aday Memur
Bana birkaç yıldır başvuruda bulunmadığım halde hep çıkıyor siteye firip onaylamazsanız bir şey olmaz
30 Mayıs 2020 14:23

Deniz Kum Güneş
Şef

nerden öğrendiniz sınav göreviniz olduğunu? mebbiste mi yazıyor?

30 Mayıs 2020 15:25

LaSTeR
Memur

nerden öğrendiniz sınav göreviniz olduğunu? mebbiste mi yazıyor?

Deniz Kum Güneş, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam lgs sınavı için mebbis ten sınav işlemleri modülünden, yks için ÖSYM gis üzerinden bakabilirsiniz. İstanbul için söylüyorum henüz telaşa gerek yok resen atama yapılmadı. Sadece ÖSYM bütün mebbiste kişisel bildiler modülünde ÖSYM sınavlarında görev almak istiyorum bölümünde tik işareti olanlara görev verdi ama hiç girmezseniz yada onaylamazsanız sıkıntı yok. Şimdilik sadece zarf attılar. Sonra büyük ihtimal memurlara da açarlar en kötü üniversite öğrencilerine kadar gider bu iş ama yks sınavları için resen yapamazlar. Lgs sınavı için ne yapacaklar bilmiyorum şimdilik sadece isteyenlere verildi bizim ilçede.
30 Mayıs 2020 17:40

ömer42
Şef
30 Mayıs 2020 22:09

LaSTeR
Memur

Bu konuda Danıştay kararı var hocam.

https://www.memurlar.net/haber/240266/ogretmenler-sinavlarda-resen-gorevlendirilebilir-mi.html

ömer42, 1 ay önce - Alıntıya git
Bence burda haberi yapan kişi yorumunu (bence yanlış yorum) katmış. Haberde de olduğu üzere 40 saat çalışma süresinden bahsediyor. Ve görev tanımında olan bir işi amirinin haftalık mesai saati ayarlamasında haftasonuna denk getirmesinden kaynaklı bir durum bu. Memur arkadaşa angarya değildir bu durumda haftasonunda işine gelmek zorundadır. Bizim görev tanımımızda bu sınavları uygulamak olmadığı gibi 40 saatlik mesai saatine de tabi değiliz. Öğretmenlerin çalışma saatleri, izin hakları normal memurlara göre farklıdır. Hatta Önceki dönemki M. E. Bakanlarından birisi haftasonu yapılan seminerlere katılmak zorunda değilsiniz diye demeç vermişti.
Toplam 9 mesaj

ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?