Editörler :
30 Mayıs 2020 13:36   

Bolu'da görev yapan öğretmenler

Değerli arkadaşlar, malum il dışı tayin dönemine az kaldı. Az çok araştırma yapılıyor tabi ama bizzat Bolu'da çalışan meslektaşlarımızın yorumlarını da almak isterim. Bolu'da yaşam, ev, sağlık olanakları,eğitim durumları nasıldır. İlçelerde görev yapan arkadaşlarda yorum yaparlarsa,sevinirim. Göynük,Mudurnu, Gerede, Mengen..

01 Haziran 2020 14:31

vio5
Aday Memur
Hocam merhabalar. Bolu bizim de düşündüğümüz yerler arasında.Ayrıca bu bilgilere bizim de çok ihtiyacımız var..branşınız neydi?
01 Haziran 2020 15:42

yakındoğulu
Aday Memur
merhabalar hocam.bizde kismet olursa boluya gidecegiz.eşmin tayini cikti.agustos ayinda ben tercih yapacagim
01 Haziran 2020 18:59

legolas1414
Aday Memur
6 yıl görev yaptım merkezde. Doğa mükemmel, dağ taş yemyeşil, iklim mükemmel. Ağustos'ta akşam balkona çıkınca sırtınıza bir hırka ister. Çok pahalı bir il değil. Ankara İstanbul otobanında Highway ve şehir merkezinde 14 Burda olmak üzere iki büyük Avm var. Ama insanları da kışı gibi çok soğuk. İklimi insanlarına da yansımış. Başka bir avantajı da Ankara'ya 2, İstanbula 3 saat. Yerel bir yemeği yok. Erişte ve Patatesli ekmeği yerel yiyecek diye yutturmaya çalışıyorlar. Seben Domatesi harika mutlaka tavsiye ederim. En sevdiğim başka bir yönü dağ taş böğürtlen. Kürkçüler mevkiinde kiralar uygun. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
01 Haziran 2020 21:26

öshnçr
Aday Memur
Yazmamışsınız bile ama 2 yıl Kıbrıscıkta görev yaptım. Toki belediye lojmanı öğretmen lojmanı var. İlçenin tek okulu haliyle tek branşsanız ya da sınıf öğrt. İseniz yorar biraz. Diğer tören görevleri vb. Sağlık toplum sağlığı var sadece oda artık doktoruna bağlı şikayetinizi çözüme ulaştırma konusunda. Merkeze uzak dağ yolu kar kış geldiği zaman merkeze gitmek imkansız. Hatta okullar bile günlerce tatil olur. Gidecek bir yer yok kendi çapında eğlenceler düzenler. Benim zamanım da idare öğremtneni sever arkasında dururdu. Şuan bilemiyorum. Öğretmen profili genelde genç oranın yerli öğretmeni 1-2 tanedir. Gelende gitmenin peşinde çok zorda kalırsanız yazılabilir. İmkan olarak okulda iyi İnternet okula yardım fotokopi konusunda.
02 Haziran 2020 19:29

srkn24
Aday Memur

Legolas1414 teşekkür ederim, Ankara'ya yakınlık için düşünüyorum. Bolu'da yaşamı merak ettim sadece,sanırım genelde duyduğumuz kışın sert oluşu

02 Haziran 2020 19:31

srkn24
Aday Memur

Öshnçr hocam, teşekkür ederim bilgiler için. Başlığa bilgi almak için bile giren olduğunda faydalanmış olur

Toplam 6 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;