Editörler : Pangaea

s3s4s5
Daire Başkanı
03 Haziran 2020 21:51

3 4 dakıkalık mulakatta mesleki bilgi mi ölçülüyor sence ? yani 80 90 95 alanlardan bulamadılar 80 altına indiler.Peki bu mantıkla devam et sen.Süpersin

Tornacı44
Aday Memur
03 Haziran 2020 21:59

Kardeşim bir şey soracağım merak ettim sen araştırıyorsun sanırım belli şimdi diyelim birisi 95 aldı tercihini yaptı mülakat ta bu adama verdikleri puan +5 -5 diye biliyorum öyle duydum sadece hani bir bilgin var mı ?
s3s4s5, 4 yıl önce
3 4 dakıkalık mulakatta mesleki bilgi mi ölçülüyor sence ? yani 80 90 95 alanlardan bulamadılar 80 altına indiler.Peki bu mantıkla devam et sen.Süpersin

eyazici86
Aday Memur
03 Haziran 2020 23:52

Herkese iyi akşamlar 11.03.1986 doğumluyum makine mühendisiyim arkadaşlar. Haliyle 2021 mart 11 de 35 yaşını doldurmuş oluyorum sınava girmeyi düşünüyorum ama yaş sınırına takılma durumum nedir bilgisi fikri olan paylaşırsa sevinirim

Tornacı44
Aday Memur
03 Haziran 2020 23:57

https://www.devletdestekli.com/memur-olma-yas-siniri/ Burayı bi inceleyin isterseniz bende pek anlamadım bi 35 diyor bi 40 diyor ama bende 40 diye biliyordum hatırımda öyle kalmış
eyazici86, 4 yıl önce

Herkese iyi akşamlar 11.03.1986 doğumluyum makine mühendisiyim arkadaşlar. Haliyle 2021 mart 11 de 35 yaşını doldurmuş oluyorum sınava girmeyi düşünüyorum ama yaş sınırına takılma durumum nedir bilgisi fikri olan paylaşırsa sevinirim

eyazici86
Aday Memur
04 Haziran 2020 00:00

Bakıcam teşekkürler

metal026
Kapalı
04 Haziran 2020 05:19

yaptığım senin gibi insanlara hakaret etmekten daha iyidir.
s3s4s5, 4 yıl önce

metal026
Kapalı
04 Haziran 2020 07:29

benim msb mühendis alımı mülakatım 15 dakika sürmüştü
s3s4s5, 4 yıl önce

muhendisimbenya
Yasaklı
04 Haziran 2020 10:32

mülakata girebilmek için bile belirli sıralama yapmak gerekiyor. o kadar torpil dönmez hocam. 5 kişilik kadroya 80 üzeri alan 20 kişi başvurabilir diyor, sen 93 üzeri 20 makinacı başvuru yaptın mı diğer torpil müptelaları zaten o sıralamaya giremiyor.

s3s4s5, 4 yıl önce

muhendisimbenya
Yasaklı
04 Haziran 2020 10:34

msb uzman yardımcılığına başvurdum bu sene, 2019 puanım 88, belki çağırırlar bilmiyorum ama ocak ayında başvuru yaptık hala sözlüye çağrılacakların listesi yayınlanmadı.

sizde de aynı süreç olmuş muydu? yoksa corona yüzünden mi ertelediler bu kadar. normalde nisan ayında sözlüye çağrılacaklar açıklanacaktı.

metal026, 4 yıl önce
benim msb mühendis alımı mülakatım 15 dakika sürmüştü

Tornacı44
Aday Memur
04 Haziran 2020 10:37

Kardeşim başvurduğun pozisyon ek olarak bir şey istiyor mu atıyorum yds bilgisayar programları vb ?
muhendisimbenya, 4 yıl önce

msb uzman yardımcılığına başvurdum bu sene, 2019 puanım 88, belki çağırırlar bilmiyorum ama ocak ayında başvuru yaptık hala sözlüye çağrılacakların listesi yayınlanmadı.

sizde de aynı süreç olmuş muydu? yoksa corona yüzünden mi ertelediler bu kadar. normalde nisan ayında sözlüye çağrılacaklar açıklanacaktı.

Tornacı44
Aday Memur
04 Haziran 2020 10:38

Bende öyle düşünüyorum ama 77 ile atanan olmuş arkadaş bi liste atmıştı ordan baktığımda öyleydi . İnanmak istemiyorum eğer durum böyleyse emeklerimiz boşa gidebilir

mülakata girebilmek için bile belirli sıralama yapmak gerekiyor. o kadar torpil dönmez hocam. 5 kişilik kadroya 80 üzeri alan 20 kişi başvurabilir diyor, sen 93 üzeri 20 makinacı başvuru yaptın mı diğer torpil müptelaları zaten o sıralamaya giremiyor.

kolsarkackol
Aday Memur
04 Haziran 2020 10:51

Kardeşim bak ne diyorum, başvuru için taban puan şartı 60tı ve 7 katı aday çağırdılar böylelikle düşük puanılar da mülakata çağrıldı. 7 değil de 3-4 katı çağırsa bi nebze sıkıntı olmazdı

muhendisimbenya
Yasaklı
04 Haziran 2020 11:33

yds d istiyordu o kadar.

Tornacı44, 4 yıl önce
Kardeşim başvurduğun pozisyon ek olarak bir şey istiyor mu atıyorum yds bilgisayar programları vb ?

Tornacı44
Aday Memur
04 Haziran 2020 11:41

Hocam yds yok hiçbirşey yok bende yeni mezunum bir diplomam var adı makine mühendisi işte bakalım ne olacak :)

yds d istiyordu o kadar.

present85
Memur
04 Haziran 2020 14:11

yazdıklarında haklı olmanı çok isterdim ama yaşadık malesef mülakatlara gittik kadroları bizden 15 20 puan düşük alan insanlara kaptırdık geldik belediyeleri kast etmiyorum bakanlıkların diğer kurumların yaptığı mülakatlardan bahsediyorum msb örneğini zaten anlatmış arkadaşlar. mülakatların toptan kaldırılıp bütün alımların merkezi atamadan olması lazım ki senin dediğin doğru olsun

Tornacı44, 4 yıl önce
Yok kardeşim inanmayın öyle iş mi olur yok mülakat torpili yok şu yok bu eskide kaldı onlar merkezi atama bu belediye alımı değil ki puan belli açık şeffaf 90 üstü almış adam dururken 80 alan adam ikisi aynı yere başvursun merkezi atamada gidemez 80 alan kişi e tabi adi terör olayları başka . Siz o ben 95 aldım atanamadım diyen kesime de bakmayın tamam o puanı almış ama soruşturmada felan elenmiştir

cezmi sarı
Aday Memur
04 Haziran 2020 14:17

resmi bi liste mi bu ben yokum da o yüzden soruyorum?

kolsarkackol, 4 yıl önce

Msb siteden kaldırmış o alımı ya da hiç yayınlanmamış ama şöyle bi tablomuz var 2018 kpss puanlarına dair. Bi kontrol edersen kim nereye kaç puanla atanmış anlarsın https://docs.google.com/spreadsheets/d/17JCcjpXjeMVgCrBMO0EdCDwF16Y78YpHu_0dMa1eCaY/edit?fbclid=IwAR3C0E5u_UBhnFrdlI6jeWktqu_5jUjLNIJRi-cWHPft_LZEVqjKytSPEs4#gid=0](https://docs.google.com/spreadsheets/d/17JCcjpXjeMVgCrBMO0EdCDwF16Y78YpHu_0dMa1eCaY/edit?fbclid=IwAR3C0E5u_UBhnFrdlI6jeWktqu_5jUjLNIJRi-cWHPft_LZEVqjKytSPEs4#gid=0)

Tornacı44
Aday Memur
04 Haziran 2020 14:20

Peki hukuki bir süreç izledin mi dava açtığında karşı taraf bunun kaşı gözü daha güzeldi ondan aldık diyemezler elbette geçerli bir sebep sunmak zorundalar . Allah kimsenin başına vermesin zor durum insanın acayip zoruna gider
present85, 4 yıl önce

yazdıklarında haklı olmanı çok isterdim ama yaşadık malesef mülakatlara gittik kadroları bizden 15 20 puan düşük alan insanlara kaptırdık geldik belediyeleri kast etmiyorum bakanlıkların diğer kurumların yaptığı mülakatlardan bahsediyorum msb örneğini zaten anlatmış arkadaşlar. mülakatların toptan kaldırılıp bütün alımların merkezi atamadan olması lazım ki senin dediğin doğru olsun

muhendisimbenya
Yasaklı
04 Haziran 2020 15:11

keşke ben de yeni mezunken girseydim kpssye. aptallık ettik işte özelde para kazanalım dedim, parası batsın. hem ekonomi çok kötüye gitti, inşaat sektörüne geçeyim bari dedim, 2018 haziranında inşaat sektörüne geçtim benim şanssızlığıma sektör battı.

şu sıralar mühendisler memur mühendisler kadar alıyor ya da daha az. memurların özlük hakları v.s. özel sektörün çok çok üstünde ve zin süreleri ile mesai saatlerini de katınca özel sektör cehennem gibi geliyor.

korkudan işi de bırakamıyorum, bir aksilik olur da kpss ile atanamazsam diye. sonuçlar açıklansın kasım gibi bırakacağım işi de.

sen sen ol bu ülkede özel sektörde çalışma. olur da kendi iş yerini açarsan orası ayrı. tostçu aç daha şerefli ve düzgün bir kazancın olur. bana kalırsa 3 ay gibi bir süre kaldı. geceleri uyuma gerekirse , ders çalış. görmediğin soru kalmasın. sınavda çalışmadığından değil de diğer rakiplerin senden iyi diye kazanama. yoksa kafanı çok taşlara vurursun.

Tornacı44, 4 yıl önce
Hocam yds yok hiçbirşey yok bende yeni mezunum bir diplomam var adı makine mühendisi işte bakalım ne olacak :)

Tornacı44
Aday Memur
04 Haziran 2020 15:16

Vallahi mezun olduktan sonra ki iki aylık süreçte iş aradığımda içimden geçenleri yazmışsınız ustam . hemşirelik okumadığıma çok pişmanım anlatamam deli gibi hemşire alıyorlar ayrıca dediğiniz gibi özel sektör insanın kanını emiyor kabaca . ilk hedefim KPSS Allah yüzüme bakarsa kaderimizde varsa da gideriz inşallah

keşke ben de yeni mezunken girseydim kpssye. aptallık ettik işte özelde para kazanalım dedim, parası batsın. hem ekonomi çok kötüye gitti, inşaat sektörüne geçeyim bari dedim, 2018 haziranında inşaat sektörüne geçtim benim şanssızlığıma sektör battı.

şu sıralar mühendisler memur mühendisler kadar alıyor ya da daha az. memurların özlük hakları v.s. özel sektörün çok çok üstünde ve zin süreleri ile mesai saatlerini de katınca özel sektör cehennem gibi geliyor.

korkudan işi de bırakamıyorum, bir aksilik olur da kpss ile atanamazsam diye. sonuçlar açıklansın kasım gibi bırakacağım işi de.

sen sen ol bu ülkede özel sektörde çalışma. olur da kendi iş yerini açarsan orası ayrı. tostçu aç daha şerefli ve düzgün bir kazancın olur. bana kalırsa 3 ay gibi bir süre kaldı. geceleri uyuma gerekirse , ders çalış. görmediğin soru kalmasın. sınavda çalışmadığından değil de diğer rakiplerin senden iyi diye kazanama. yoksa kafanı çok taşlara vurursun.

present85
Memur
04 Haziran 2020 15:18

dava açmaman için önlemi alıyorlar yani alakalı alakasız bilmediğin soru çıkana kadar soruyorlar mülakat için dava açıp da kazanan olduğunu sanmıyorum kazansan da dava açtığın kurumda çalışmak hiç hoş olmaz herhalde, sınavı yapanlar oranın üst yönetim çalışanları sonuçta. kimsenin ümidi kırılmasın tabi olmayacak bir şey değil belki mülakatlar kaldırılır

Tornacı44, 4 yıl önce
Peki hukuki bir süreç izledin mi dava açtığında karşı taraf bunun kaşı gözü daha güzeldi ondan aldık diyemezler elbette geçerli bir sebep sunmak zorundalar . Allah kimsenin başına vermesin zor durum insanın acayip zoruna gider
Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi