Editörler : supporters.
31 Mayıs 2020 16:10

Akademiden MEB'e Geçiş

Merhaba. Şu anda fiili olarak akademiden MEB'e geçiş söz konusu değil bildiğim kadarıyla. Yönetmelikte ise böyle bir hak olduğu açıkça belirtiliyor. Gene yönetmelikte açıkça %1 kontenjan açılması da uygulanmıyor. Bu geçiş mümkün olduğunda ise geçen kişinin sözleşmeli mi kadrolu mu değerlendirileceği havada kalıyor ve mevcut koşullara göre mümkün değil. Buna dönük bir düzenleme girişimi var mı bildiğiniz? Teşekkürler.

aaabbbxx
Şef
31 Mayıs 2020 17:04

Hocam geçilmiyor artık. KPSS şartı var. KPSSden puan alıp istifa edip mebde göreve başlanılıyor diye biliyorum

dlekk
Aday Memur
31 Mayıs 2020 17:14

Yanıtınız için teşekkürler ama yanlış biliyorsunuz bu kısmını. Yönetmelikte açıkça akademik personel için KPSS şartı aranmayacağı, tezli/tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon ya da 33 kredilik sınıf öğretmenliği sertifikası aranmayacağı belirtiliyor. Sorun anladığım kadarıyla kadrolu akademik personeli sözleşmeli mi kadrolu mu değerlendirip değerlendiremeyeceği çelişkisinde. Bir düzenleme var mı bununla ilgili bilenler paylaşırsa çok iyi olur.

hautenoir
Memur
31 Mayıs 2020 18:12

evet ben de bu konuyu merak ediyorum. yakın zamanda yaşamış olan var mı?

aaabbbxx
Şef
31 Mayıs 2020 19:42

https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/787638/meb-yeniden-veya-kurumlararasi-atama-sorununu-neden-cozemiyor.html%3famp=1

Hocam şöyle bir şey okudum. Evet %1 kontenjan ayrılması gerekiyor benim anladığım ama uygulamada böyle bir durum yok. En garanti şekilde kpss puanı alıp istifa edip atanmak. Son yıllarda çevremde mebe geçen herkes böyle yaparak geçti.

hautenoir
Memur
31 Mayıs 2020 23:57

evet hocam teşekkürler. anlaşılan kanunen bir engel yok sadece birilerinin bu durumu gündeme getirip meb'e hatırlatması gerekiyor. Veya KDK, danıştay gibi kurumlara başvuru ile ancak bir cevap alınabilir sanırım.

aaabbbxx, 4 yıl önce

https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/787638/meb-yeniden-veya-kurumlararasi-atama-sorununu-neden-cozemiyor.html%3famp=1

Hocam şöyle bir şey okudum. Evet %1 kontenjan ayrılması gerekiyor benim anladığım ama uygulamada böyle bir durum yok. En garanti şekilde kpss puanı alıp istifa edip atanmak. Son yıllarda çevremde mebe geçen herkes böyle yaparak geçti.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Haziran 2020 00:10

Sadece akademik personel değil, hiç bir kurumdan personel MEBe geçemiyor. Fiili olarak MEB kurumlararası naklen geçişi uygulamıyor. Akademik personelim kadrolu mu sözleşmeli mi olarak değerlendirikeceği konusunda bir sorun yok. Akademisyenler kadro karşılığı sözleşmelidir. Yani sözleşmeli olmakla birlikte kadrolu memurdur. Eski yıllarda tanıdığım akademik personelden kadrolu öğretmenliğe naklen geçiş yapanlar olmuştu. MEB 2012den itibaren naklen geçişi uygulamıyor.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Haziran 2020 00:12

KPSS ile atanırsanız kadrolu değil sözleşmeli atanacaksınız. Hak kaybına yol açar.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Haziran 2020 00:13

O konuda açılmış dava bile var memur öğretmenlerden.

hautenoir, 4 yıl önce

evet hocam teşekkürler. anlaşılan kanunen bir engel yok sadece birilerinin bu durumu gündeme getirip meb'e hatırlatması gerekiyor. Veya KDK, danıştay gibi kurumlara başvuru ile ancak bir cevap alınabilir sanırım.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi