Editörler : supporters.
31 Mayıs 2020 21:30

Muhasebeci arkadaşlar bir bakabilir mi?

Merhaba, ufak bir butik oluşturup bir site üzerinden satış yapmak istiyorum. Vergi konusunda şöyle bir mesaj attılar ancak cok anlayamadım. Yıllık 30 bin altında satış yaparsak fatura kesmediğimiz için vergiden muaf mı oluyoruz?

Gelen Mail:

Merhaba,Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Shopier sistemine bireysel olarak da üye olabilirsiniz. Shopier olarak siparişe dair bir aracılık hizmeti vermekteyiz, bu noktada sağlamış olduğumuz hizmet için satıcı üyelerimize sağlamış olduğumuz hizmet bedeli kadar faturalandırma yapmaktayız. Alıcılarınıza tarafımızdan fatura kesilmemektedir.Siz ise, çıkarılan son yasal düzenleme gereği yıllık 30.000 TL'ye kadar alacağınız ödemelerde müşterinize fatura kesmekten muafsınız.

Konu hakkında bilgili bir muhasebeci veya mali müşavire danışmanızı öneririz.İyi günler dileriz,

**sude**
Başbakan Müsteşarı
31 Mayıs 2020 21:52

Size verilen bilgilerin kanun maddesi önemli.

Firma kendisi size fatura keserek kendini garantiye alıyor ama siz kendinizi riske atıyorsunuz. Faturasız her işlemin hesabını vergi dairesi sorar. Ha şimdi sormaya bilir ama sormayacağının bir garantisi yok.

Bu sistem hakkında bilgi alabileceğiniz birilerine sorun, araştırın. Boşu boşuna kazanç elde edeyim derken yüklü cezalarla muhatap olmayın.

31 Mayıs 2020 22:42

Cevap için teşekkür ederim. Risk olabilecek bir konu bu tam bilmediğim için bir danışmak istedim.

**sude**, 4 yıl önce

Size verilen bilgilerin kanun maddesi önemli.

Firma kendisi size fatura keserek kendini garantiye alıyor ama siz kendinizi riske atıyorsunuz. Faturasız her işlemin hesabını vergi dairesi sorar. Ha şimdi sormaya bilir ama sormayacağının bir garantisi yok.

Bu sistem hakkında bilgi alabileceğiniz birilerine sorun, araştırın. Boşu boşuna kazanç elde edeyim derken yüklü cezalarla muhatap olmayın.

01 Haziran 2020 21:59

Bir sorum daha olacak Vergi Levhası çıkarmak için herhangi bir ücret ödememiz gerekiyor mu ?

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi