Editörler :
01 Haziran 2020 00:52   


Eşi bağkurlu öğretmenin,bir garip çilesi

Eşi bağkurlu öğretmenin aile birliği mazereti ile yer değiştirebilmesi için bağkur prim borcu olmaması şartı getirildi.33 yıldır izmirde yasiyorum.Eşim muş a atandı 4+2 dediler,yer değiştiremez dediler eyvallah dedik işimizi bıraktık muş a geldik.Malum fabrika yok bişey yok.Esnaf olduk bağkurlu olduk mecburen .20000 lira bağkur borcum var ödemek zorundayım izmire dönmek icin.Anlamadığım şey izmirde doğmuşum 3750 gün sgk günüm var hepsi izmirde anam babam sülalem izmirde ben kime neyi ispatlamak zorundayim.Eşimde benimle aynı durumda memleketime gitmem için niye orda olduğumu ispat etmek zorundayım ya da bağkur borcum olsada ben esnaflık yapmadım mı yani?

01 Haziran 2020 00:59

Evlenmek Gerek
Şube Müdürü

Muş'ta çalışmak zorunda olanların canı can değil mi? Eşin istifa etsin o zaman.

01 Haziran 2020 01:15

Halburcel
Aday Memur

4 yıldır calisiyor.Niye burdayız demiyorum.Lafı nasıl anlamak istediyseniz.

01 Haziran 2020 01:20

Evlenmek Gerek
Şube Müdürü

4 yıldır calisiyor.Niye burdayız demiyorum.Lafı nasıl anlamak istediyseniz.


Halburcel, 1 ay önce - Alıntıya git

Millet mazeret tayinini başvuramadığı için en zor bölgelerde on yıldan fazla çalışırken mazeret hakkı olanlar sözleşmeli çıkmadan bir yılda ülkenin en güzide şehrine gidiyordu. Şimdi de dört yılda gidiyor. Mazeret tayini için devlet bir şart koymuş, uymak lazım. Kaldı ki yirmi bin lira bir öğretmenin (eşinizi kastediyorum) ödeyemeyeceği bir tutar değil. Bizim de yedi sülalemiz bir yerde yaşıyor ama maalesef üç günlük öğretmen kadar tayin hakkı elde edemiyoruz.

01 Haziran 2020 01:30

Halburcel
Aday Memur

Devletimiz bir şart kosmus.Sırf siz bu şartları taşımiyorsunuz diye başkalarının istifa etmesi gerek

01 Haziran 2020 16:46

sportif44
Şef

Hocam, 8 yıldır gitmek istediğim şehir olan Malatyaya gidemiyorum, etrafta 10-12 yıl olupta gitmek istediği(İzmir Antalya Muğla, vs.) halde gidemeyen birçok memur var, 20 bin borcu kapatıp bir şekilde halletmeniz lazım hocam, keşke gitmek için sadece parasal şartlar olsaydı, maalesef bazı şehirler tıkanmış ve yer yok, 40-45 yaşından önce gidemeyeceğimizide biliyoruz, ve bekliyoruz, sizden daha kötü olanlarda da var arama açısından yani.

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;