Editörler : oto-danisman-expert
01 Haziran 2020 11:07   

Diş bozukluğu (Dış Kaynak Muvazzaf Astsubay Adayı 2019)

Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese merhaba.

Sizlere bir konu hakkında çıkmaza girdiğimden sorunumu anlatmak istiyorum umarım yetkili biri vardır yada bu konu hakkında bilgisi olan vardır aramızda.

5 yıla yakın kamuda çalışıyorum bakımcı olarak 2019 dış kaynak astsubaylık başvurumda var artık açıklanmasını bekliyorum eğer olur da kazanırsam görevimden istifa edip kayıt yaptırıcam fakat bi sorun var ki bende diş bozukluğu var öndeki bir dişim öne doğru eğri ve üst çenem yamuk kötü bir görüntü oluşturmuyor fakat standartlara da uymayabilir diş yapım. istifa ettikten sonrada kayıt yaptırmaya gideceğimden eğer olur da diş yapımdan dolayıda kabul görülmezsem daha sonrasında işsiz kalmak istemem hali hazırda zaten bir işim varken ama bu mesleği de çok istiyorum nasıl bir yol haritası izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

02 Haziran 2020 12:22

birazmuhendis
Şef
Sağlık muayenesinde bazı hastahaneler dişlerini de muayene ediyor.Sonuç beklediğine göre sağlık raporunu tamamlamışsın demektir. Tekrardan bir kontrole gireceğini sanmıyorum bu arada yamukluk eğrilikten ziyade üst ve alt dişlerin kesiciliğini tamamen kapanmasını kontrol ediyorlar.
03 Haziran 2020 09:39

HARBIYELIDERE
Aday Memur

Kardesim ben bu işlerde tecrubeliyim. Şimdi öncelikle astsb sağlıkta dış kontrolü yok. Özel kuvvetler secersen dış kontrolü olur onun haricinde olmaz. Subaylık istersen diş kontrolü oluyor. Sen yine ikisinide dene ama özel kuvvetler tercihi yapma. Başvururken hiç birşekilde başvurma. Diş kontrolü özellikle astsubaylık için söylüyorum yok.

03 Haziran 2020 10:46

japp
Aday Memur

tesekkurler cevaplariniz icin

03 Haziran 2020 12:03

m.emre00
Aday Memur

Sevgili Japp;

30. Dönem Sutasak Mezunu arkadaşımla bu konuyu konuşmuştum. FYT öncesi ön sağlık mülakatında, sözlü mülakat sonrası hastaneden alınan heyet raporu süresince ve intibak ve sutasak dönemlerinde diş kontrolü yapılmadığını söylemişti.

Kontrol yapıldığını belirten arkadaşlarımız acaba söylemi telakki midir yahut bilgi midir?

Şayet bilgiyse muayenenin tam teşekküllü yapılıp yapılmayacağı, ne zaman yapılacağı konusunda bilgilendirmelerini rica ederim.

03 Haziran 2020 12:09

baba10numara
Aday Memur

31.dönem subay adayıyım dişlere bakmıyorlar sağlık raporunda. Baksaydılar ben giremezdim

Toplam 5 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;