Editörler : Lanet
01 Haziran 2020 23:40

Astsubaylıktan atılan, memur olabilir mi?

Lütfen biri cevaplayabılırmı Allah rizası ıcın ben suanda askeri personelım (1 yıllık deneme sürem bitti istifa hakkım yok) sorunlarım vardı disiplın sucu işleyerek ceza puanlarımı 18 e cıkartım kendımı attırdım . Askeriyeden ilişkim kesildi, bir nevi kendımı attırmış oldum bundan dolayı tazminat ödeyecem sorum şu ben burdan cıkartıldıgım için devlet memuru olabılıyormuyum lütfen acilen cevap bekliyorum lütfen . 657 sayılı devlet memuru kanununda memur olmanın genel sartlarında şu yazıyor ''kamu haklarından mahrum bulunmamak'' acaba bu madde tsk dan cıkartıldım dıye engel olurmu bilgisi olan söylesin

guranbey
Aday Memur
02 Haziran 2020 11:54

657 kanun madde,yönetmenlik memurun istifa etmesi ve tekrar memuriyete geçiş süreci bellidir .

02 Haziran 2020 12:01

zaten bilsem sormam senın verdıgın sekılde cevap olurmu

guranbey, 4 yıl önce

657 kanun madde,yönetmenlik memurun istifa etmesi ve tekrar memuriyete geçiş süreci bellidir .

kchkn
Aday Memur
02 Haziran 2020 22:18

Mesaiye 10 gün ard arda katılmayan personel meslekten çekilmiş sayılır ikişiğikesilir devamında ilişiği kesildikten sonra kadrolu statülerde bekleme süre şartı aranmaksızın açıktan atanabilir ama sözleşmeli kadrolara atanabilmek için 6 ay beklemesi gerekir.

pajarzit
Yasaklı
02 Haziran 2020 23:53

Atılma şeklin meslekten ihraç mı,yoksa memuriyetten ihraç mı.ikisi arasında çok fark var.memuriyetten ihraçsan tekrar memur olmazsın,meslekten ihraçsan tekrar memur olma şansın var.

02 Haziran 2020 23:58

TCK 3 kamu haklarından yoksun bırakılma sadece hapis cezasının sonucudur memur olabilirsin sıkıntı olmaz
02 Haziran 2020 23:59

Pardon TCK 53
Süleyman Yalçın34, 4 yıl önce
TCK 3 kamu haklarından yoksun bırakılma sadece hapis cezasının sonucudur memur olabilirsin sıkıntı olmaz

Mmak10
Aday Memur
03 Haziran 2020 11:41

Devlet memurluğundan mı atıldın ? Meslekten mi çıkarıldın ? Ne yazıyor tebliğ kağıdında ona göre:.

sbkykamucu41
Aday Memur
03 Haziran 2020 11:51

657 e göre aday memurluk döneminde başarısız olanlar 3 yıl süreyle kamuda istihdam edilmezler. eğer senin olayı da baz alırsak başarısız olduğunu düşünürsek 3 yıl kamuda istihdam edilmezsin.

kchkn
Aday Memur
03 Haziran 2020 14:25

Sözleşmeli statüde görev yapan askeri personel aday memur değildir. Statüsü sözleşmeli olduğu için doğrudan memur statüsünde görene başlar
sbkykamucu41, 4 yıl önce
657 e göre aday memurluk döneminde başarısız olanlar 3 yıl süreyle kamuda istihdam edilmezler. eğer senin olayı da baz alırsak başarısız olduğunu düşünürsek 3 yıl kamuda istihdam edilmezsin.

kchkn
Aday Memur
03 Haziran 2020 14:26

Tabi arkadaş sözleşmeli ise

tukayf
Şube Müdürü
04 Haziran 2020 22:34

tamamen bilmediğimden soruyorum TSK mensuplarının 657 ile alakası var mı ki yeni memur olmak için 657 hükümlerinden örnek veriyorsunuz. ya da 657 de TSK dan ayrılma ile ilgili de hüküm var mı?

dsm1
Aday Memur
05 Haziran 2020 01:30

05535953301 ararsanız beni

drafting_designer
Aday Memur
05 Haziran 2020 02:06

"14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun "Memurluktan çekilenlerin yeniden atanmaları" başlıklı 92 nci maddesinin 2 nci fıkrasında? "657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar, boş kadro bulunmakve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler." hükmü yer almakta olup? 27/07/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanuna tabi olarak çalışanların, kendi istekleri dışında ilişiklerinin kesilmesi halinde, 657 sayılı Kanunun 92 nci maddesi kapsamında memur kadrolarına atanabilmeleri mümkün bulunmamaktadır."

brkklgs
Şef
05 Haziran 2020 14:49

Güzellim astsubaylığı bırak ondan sonra üfürakten memur olabilir miyim diye sor

Ümitli0606
Memur
06 Haziran 2020 20:39

Yalnızca TSK da bir daha istihdam edilmezsin o kadar. Memur olmana engel değil astsubaylıktan atılan. TSK disiplin hukukunda meslekten çıkarma ve memuriyetten çıkarma ayrımı yoktur. Tüm ayırmalar meslekten çıkarma şeklindedir. Sonuç. Memur olabilirsin ama tekrar hiçbir statüde TSK da çalışmazsın.

sosyorezalet
Memur
09 Haziran 2020 12:43

Bende memuriyetten atıldım ama KHK ile değil , amire fiili hareketten dolayı ihraç edildim, 4.9.2014 onbeş yıllık memurdum kamu bizi hantalliga alistirmisti pazarcılık, manavcilik, pastane ılık, market kreş, okul, hali mobilya, otel işlerine girdim bu yedi yılda Allah çok şükür yedi yılda kazandığını on bes yıllık memurluğu inbese katlar keşkek daha evvel atiksaydim diyordum kimse memurluğa ozenmesin

Serkan2004
Kapalı
11 Haziran 2020 21:15

sınıfın nedir bilmiyorum.Jandarma isen atıldığında memuriyetten atılmış olursun.Tsk personeli isen disiplinsizlikten atılırsın ve Tsk nde görev yapamaz yazar evsafında.Tsk da görev yapamaman memur olamayacaksın değildir.Memur olabilirsin.

Myekaya950
Kapalı
11 Haziran 2020 23:25

7 yıl çalışma şartı var yeni kanunda ve kendi isteğine değil atılmışın hiç bir şekilde olmaz. Kpss ile belki... Atanamazsın

22 Haziran 2020 06:07

sizin dedıgınıze göre ben ilişkim kesildikden sonra kamu kurum kuruluşlara başvuru yapıp acıktan atanabılırmıyım?

kchkn, 4 yıl önce
Mesaiye 10 gün ard arda katılmayan personel meslekten çekilmiş sayılır ikişiğikesilir devamında ilişiği kesildikten sonra kadrolu statülerde bekleme süre şartı aranmaksızın açıktan atanabilir ama sözleşmeli kadrolara atanabilmek için 6 ay beklemesi gerekir.
Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi