Editörler :
02 Haziran 2020 01:53   

Yeni eğitim-öğretim yılında sınıflar en fazla kaçar kişilik olur?

2020-2021 eğitim- öğretim yılı için devlet tekli sıralar ihalesine girmiş kalabalık sınıflar azaltılırsa okullarda sınıf yeterli gelmezse ikili eğitimime mi geçilir sizce. Bir de bu durumda öğretmen ihtiyacı da doğacaktır.

02 Haziran 2020 02:19

windows7
Şef
bence rn fazla 15 olmalı fakat bu ciddi bir mekan sorunu oluşturur. öyle kolay. şöyle de bir durum var ki sınıflar az kişi de olsa teneffüs olunca öğrenciler yine bir arada. o nedenle teknik olarak bir değişiklik beklemiyorum
02 Haziran 2020 02:22

merofen
Memur
benim de aklıma geldi bu tekli sıralara geçilse de teneffüste öğrenciler yine bi arada olacağı için amacına çok da hizmet edemeyecek belki de yeni döneme yetişmeyecek
02 Haziran 2020 15:51

4DMC5
Aday Memur

İstanbul'da bizim okulda zaten normalde 42 kişilik sınıflar var. Mecbur ikili eğitime geçilecek. Orası kesin de. İkili eğitime geçilse bile sınıf mevcutlarının 25 in altına düşeceğini sanmıyorum Anadolu Liseleri'nde. Öğrenci sayısı az olan İmam Hatip Liseleri ile Anadolu Liseleri bina değiştirirse belki. Bir de önümüzdeki Eylül'de her sene olduğundan daha fazla öğrenci 9. sınıfa başlayacak. Belki 3 lü eğitim bile gerekebilir.

02 Haziran 2020 19:13

nemrutdağı
Daire Başkanı

Bakanlık 2021 ve sonrasını çalışmaya başlamıştır. 2021 öğretim yılı tüm okullar ilk, orta, lise ve meslek okullarının normu ,öğrenci sayıları ,sınıf ve şube mevcutları, okul mevcutları ivedilikle bakanlık , il ve ilçe meb 'ler sayıları toplamaya ve üzerinde çalışmaya başlamıştır.sınıf ve şube mevcutları yarı yarıya azalacak.tüm okulların kapasiteleri ve mevcut öğrenci sayıları masada. İkili eğitim ve yarı yarıya sınıf üzerinde çalışmalar yapılıyor.Haftalık tüm eğitim kademelerinin ders toplam saatleri 20 ve 25 saate düşürülecektir. İlk ve orta kademede haftalık ders yükü 25 saate inmesi süpriz olmayacak. Dersin 25 - 35 dakikaya inmesi mümkündür.Tüm okulların yazım alanları , öğrenci sayıları , ortaokul türleri kesinlikle yeniden öğrenci sayılarına göre dengeli ve eşit dağılımı yapılacaktır. Kimi ortaokullar derslik sayısına göre yarı yarıya öğrenci ile eğitim yaparken kimi ortaokullar derslik sayısının üzerinde 2 veya 3 katı öğrenciye eğitim yapıyor. Bakanlık önce bunu çözmelidir. 2021 ve sonrası kesin aşı ve etkili ilaç bulunmassa bu yazdıklarım %90 uygulanacak. Çocuk öğrenci öğretmen veli sağlığı herşeyin üstünde tutulacak.Gerisi teferruat tır.

Toplam 4 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;