Editörler : ecoekonomist
12 Ağustos 2020 16:02

temptreloaded
Memur

470'ten alanların elinde kaldı diyebilir miyiz?

Joe Dalton, 2 yıl önce - Alıntıya git

Evet çok rahat diyebiliriz, hatta ellerinde patladı diyebiliriz

12 Ağustos 2020 19:36

dermess
Şube Müdürü

Evet çok rahat diyebiliriz, hatta ellerinde patladı diyebiliriz

temptreloaded, 2 yıl önce - Alıntıya git

Yani Altının yükselmesini Aşıyla mı bağlıyorsun

13 Ağustos 2020 14:50

lord.d
Kapalı

çok büyük düşecek altın. güvenip alanlar vay haline.

13 Ağustos 2020 14:51

lord.d
Kapalı

devletimiz çok yakında sağlık alanında başarısını açıklayacak. işte o zaman görün siz bu altıncıları

13 Ağustos 2020 20:50

Serhat_ps3
Aday Memur

Altın değilde dolar çıkacak gibi duruyor merkez bankası tahminleri 7 nin çok üstü

14 Ağustos 2020 00:32

sinooD
Aday Memur
Keriz silkeleme düşüşü yapıyor,, Sonbaharın sonunda 550 hedef gerçekleşir, ytd
14 Ağustos 2020 01:53

se2424
Daire Başkanı

çok büyük düşecek altın. güvenip alanlar vay haline.

lord.d, 2 yıl önce - Alıntıya git
Daha öncede yazdım 550 lirayı rahat görecek ons 2300 dolar 7.80 en geç 2 ay içinde
14 Ağustos 2020 18:57

Sefas2f2
Şef
sanmam kitle psikolojisi den dolayı çıkıyor biraz degeri uluslararası piyasalarla eş degil alıp satmanın etkisinde var inip çıktıkça zengin kasayı dolduruyor milyonluk alım satım ticaretini yapanlar elinde 50 100 çeyrek olan gariban halk da seviniyor oysa alım gücü zayıflıyor diger ihtiyaclar pahalanıyor ortada kazanç yok aslında kaybeden hepimiz yani ekonomimiz
14 Ağustos 2020 19:08

bozoklu19
Aday Memur

Ben fiziki altın alıyorum,bankadan gram altın almam..Gram altın bankada olmayan altındır,olmayan şeyi satın alarak bankaya paramı kaptırmam.Yarın harp olur ihtilal olur,olmaz demeyin yakın zamanda oldu:))

javelin48, 2 yıl önce - Alıntıya git
Kimin parasını aldılar
14 Ağustos 2020 23:14

javelin48
Aday Memur
Kimin parasını aldılar
bozoklu19, 2 yıl önce - Alıntıya git

döviz ve altın alımına, bankadan çekmeye ek komisyon ve vergiler geldi.Bu aba altından sopa göstermek değil de nedir? Altına,dövize bulaşma,kârından alırım deniyor bizlere.fiziki çeyrek alıyorum.Neyin ne olacağı belli olmaz, halk banka 24 temmuzda 0,64 ten konut kredisi için başvurdum,her şey tamam eksper geldi raporu yazdı.imzaya gittim bugün, hoop 0,87 oldu oran diyorlar.nerde kaldı devlet ciddiyeti,devamlılık ticaret ahlakı!! neye göre iptal ettin ,dayanağın ne diyoruz,kredi tahsis bölümü dondurmuş...keyfi!! ben yaptım oldu!!! bu ülkede her şey olur ve olabilir.Yarın bir gün bankadaki birikime el konabilir,kısıtlamalar gelebilir ki devletin böyle bir hakkı var.yeri ve zamanı gelince neden kullanmakta tereddüt etsin ki.o günler için fiziki altın alırım,koyarım kasaya!! kafam rahat..YTD

15 Ağustos 2020 18:46

iosen2644
Aday Memur

altının ons fiyatının en geç 5 yıl içerisinde 5000 dolara çıkacağını tahmin ediyorum.

17 Ağustos 2020 03:14

Sevdaaa06
Aday Memur

altının ons fiyatının en geç 5 yıl içerisinde 5000 dolara çıkacağını tahmin ediyorum.

iosen2644, 2 yıl önce - Alıntıya git

Yazdığınız yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilirse spkdan yüklü ceza yiyebilirsiniz. Bence net hedef falan vermeyin.

21 Ağustos 2020 16:45

BorsaSTock
Genel Müdür

şuan Altın: 450-455 seviyelerinde..

25 Ağustos 2020 12:41

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
şuan altın 457.5 tl
24 Eylül 2020 21:51

Gakgooo23
Aday Memur
450 den dönüp yıl 1 - 2 aya 500 olur mu acana
29 Eylül 2020 20:11

Kamilc1
Yasaklı

Gram altını izlerken TR/ALTIN fiyatlarından takip edecek kadar acemi iseniz fiziki alım dışında büyük al satlar yapmayın üzülürsünüz.

bassistburak, 2 yıl önce - Alıntıya git
neden aciklarmisnz??
01 Ekim 2020 08:11

bassistburak
Daire Başkanı
neden aciklarmisnz??
Kamilc1, 2 yıl önce - Alıntıya git

altının fiyatını ONS belirler. 1 ons 31.10 gr altın demektir. Ancaaak dolar cinsinten. Yanı altının onsunu 31.10'a bölüp güncel dolar kuruyla çarparsanız TL bazındaki fiyatını bulursunuz. Bu yüz

dendir ki dolar/ons fiyatı piyasayı belirler. Aynı zamanda da kur fiyatlamada etkilidir. Altın fiyat takiplemesi yapmak için dolar/ons fiyatlarını incelemeniz yararınıza olur. Ytd.

01 Ekim 2020 12:16

Kamilc1
Yasaklı

altının fiyatını ONS belirler. 1 ons 31.10 gr altın demektir. Ancaaak dolar cinsinten. Yanı altının onsunu 31.10'a bölüp güncel dolar kuruyla çarparsanız TL bazındaki fiyatını bulursunuz. Bu yüz

dendir ki dolar/ons fiyatı piyasayı belirler. Aynı zamanda da kur fiyatlamada etkilidir. Altın fiyat takiplemesi yapmak için dolar/ons fiyatlarını incelemeniz yararınıza olur. Ytd.

bassistburak, 2 yıl önce - Alıntıya git
yani altın çıkacak mı??
02 Ekim 2020 02:42

CanVorgun
Aday Memur

her zaman söylerim önce bilmek gerekiyor yoksa söylenen her şeye inanıyor insan hem elimdekini koruyayım hem de para kazanayım diye ama hiçbirşeyin kolay yolu yok artık

02 Ekim 2020 08:33

bassistburak
Daire Başkanı
yani altın çıkacak mı??
Kamilc1, 2 yıl önce - Alıntıya git

kimsenin herhangi bir emtia ya da para birimi çıkacak inecek lafına inanmayın. Profesyonel bir danışman değil ise. Onlar da bu tahminleri karşısı riske girip bedelini ödüyor zaten. O sebeple böyle profesyonel bir hizmet almıyorsanız piyasada ki bazı kavramları bilmeniz gerekir. Destek noktası nedir direnç noktası nedir. Para birimlerinin birbiriyle ilişkileri, borsa ile ilişkileri altın ve dolar arasındaki bağlantı vsvsvs. Böyle genel konuları içeren bir çok yazı mevcut.

Toplam 226 mesaj