Editörler : **sude**
05 Haziran 2020 19:10   


Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mıdır?

Bu Sorunun Çok Basit bir cevabı Var Aslında, Evet Sağlıklıdır! Fakat;

Asıl

İş Bu Fakat Kelimesinden Sonra Başlıyor maalesef, Bu Yazımızı okuduktan

Sonra Su Arıtma Cihazları hakkında Genel bir bilgiye sahip

olabileceksiniz, ve aslında bir çok yerde 400 500 tlye satılan sağlıksız

ürünlere 1500 ? 2000 ? gibi tutarlar ödemeyeceksiniz.

Fakat

Kullandığınız Su Arıtma Cihazının ya da Alacağınız Su Arıtma Cİhazının,

Filtrelerine, Herhangi bir Onaylı Sağlık kurumundan Alınmış Su Analiz

Raporlarına, Servisine, ulaşma Şansınız Var ise, bir Sıfır öndesiniz

demektir, Ama Sadece Dış Görünümüne Bakarak " Ayyy bu çok güzel duruyor,

mutfağıma da çok yakışır " mantığıyla alacağınız bir üründen sağlıklı

su almayı beklemeyin, 'İstisnalar olabilir' tabii ki.

Su Arıtma

Cihazları Piyasası Bir hayli Karışık, Özellikle de Türkiye'de bulunan

büyük illerde. Bir çok Yasal olmayan firma ve sağlıksız parçalar,

Satılmakta, Tüketicilerde Ne yApacaklarını Şaşırmış bir durumda, Hangi

Ürünü Alırsak Mağdur olmayız diye düünüyorlar. İşte Sizlere İşinizi

Kolaylaştıracak Bir Kaç İpucu.

- Satın alacağınız Ürünün Kullandığı Sistem Reverse Osmosis System Olmalı

- Cihazın Kullandığı Filtreler NSF onaylı Olmalı.

- Cihazın Su Analiz Raporları Güncel Olmalı

- Satın Alacağınız Markanın Türkiye Geneli Servis Kapsamı Geniş olmalı.

-

En Son Olarak Ürünü Kullanan Kişilerin İnternet Üzerinde Forumlarda ya

da Satış kanallarında, Yapmış oldukları yorumlara dikkate alarak,

Sağlıklı ve Güvenilir Bir Su Arıtma Cihazına Sahip Olabilirsiniz.

Hem de Çok Yüksek, ücretler ödemeden.

Normal

Şartlarda herhangi bir marka, paylaşmayı düşünmüyordum fakat, Sadece

yardımcı olmak açısından, İhlas, Aosimith, Spring Water, ve Ege Life Su

Arıtma Sistemlerinden Birini Değerlendirebilirsiniz.

05 Haziran 2020 21:43

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
Ben Royal Green kullanıyorum, memnunum.
08 Haziran 2020 18:30

Hülya Yılmazer
Aday Memur

Biz 2 Sene Kadar Royal Green Kullandık, Suyun Tadından Hiç memnun kalmadık. Servis Ayrı Bir Problem.Dışarıda 15 tl ye satılan filtreleri getrip takıp 200 tl para isteyince yeter dedik en sonunda. Ben Hiç B ulaşmayın derim. Garantisi olan Prooblem Çıktığında Servisi Arkasında Duran, Bilindik Bir Ürün Almanızı Tavsiye Ederim ben. Markası Önemli Değil. Ama Royal Green Almayın Toplama Ürün nE olduğu bellii değil. Sayelerinde Öğrendik bunu....

08 Haziran 2020 18:33

Sevgide
Aday Memur

Ben Size Bir kaç Ürün Önerebilirim. İhlas, Biraz Daha İyisini Ararsanız Aosimith, Kaliteli Fakat Makul Fiyatlı olsun Derseniz. Spring Water, Waterlife, Egelife.... Bu Firmalar, Cihazla İlgili Tüm Üretimlerini Kendileri Yapıyorlar. Dışarıdan Ordan Filtre Burdan Çeşme Almıyorlar. O yüzden Servis Kapsamlarıda Geniş Memnun Kalırsınız. Diye Düşünüyorumi Hem Direkt Sağlığa etki eden bir ürün alacaksınız. Ona Göre Karar Verin Derim Ben....

08 Haziran 2020 18:37

Aşkındenizsel
Aday Memur

Arkadaş Güzel Bir Makale Yazmış Bilgilendirici ve Çok Kafa Bulandırmayan. Ben Springwater kullanıyorum.memnunum öncesinde ihlas kullandık yıllarca, fakat çok eskidi diye değiştirdik. ihlasın eski modeline nazaran springwaterın suyu muazzam yeni modellerini kıyaslayamam tabii ki. dikkate alın derim ben....

08 Haziran 2020 18:39

Murat GAZİ
Aday Memur

Su Arıtma Cİhazı Bende Almayı Düşünüyorum. Uzun Zamandır. Fakat bir aralar kulağıma çalınan su arıtma cihazları sağlıksız vs. gibi haberler vardı bu durum devam ediyormu bilgisi olan varmı?

08 Haziran 2020 18:42

Semih Güler1
Aday Memur

Ben Size Şu Cihazı Alın Bu Cihazı Alın Demem Fakat Cihaz Alacağınız Zaman Şikayet var gibi siteleri o makranın şikayeti olup olmadığına bakın. kullanıcı yorumlarına bakın. sadece Satıcı firmayya güvenmeyin derim. ha belli başlı isim yapmış firmalar var, bunları zaten herkes biliyor.

içlerinden bütçenize uygun olanı seçin bu kadar basit....

09 Haziran 2020 18:26

sertacaylin
Aday Memur

Biz İşyerimizde waterlife kullanıyoruz yıllardır. evdede ihlasın aura diye bir modelini kullanıyorduk.... Kardeşim annemlere spring water almış hediye, cihaz yeni olduğu içinmidir nedendir bilemedim ama, suyunu içinde hem işyerinde hem bizim evde kullandığımız arıtmalar böyle su vermiyor diye düşündüm. sonra bizim filtreler bitniştir diye filtreleri değiştirdik. ama sonuç aynı olunca, bizde aldık, hem diğer ürünlere nazaran daha uygun hemde daha iyi su veriyor. hikmeti nedir bilmiyorum ama, alırken bütün cihazları tek tek deperlendirin derim ben...

12 Haziran 2020 18:31

Kumsalögretmen
Aday Memur

Selam; Biz Bu Su Arıtma Cihazlarından Çok Çektik ailecek şimdiye kadar, Hem Türkiye'de hem Yurtdışında kullandığımız ürünlerde Çoğunlukla hayal kırıklığına uğradık SÜrekli.

Şimdi Tamamen Türkiye'ye geri dönüş sağladık, Satın aldığımız evde eski bir model su arıtma cihazı vardı. Sanırım Aura yazıyordu üstünde, Doğal olarak kullanmadık çünkü kullanılacak durumda görünmüyordu.

Biz Ülkeye kesin dönüş yapmadan önce, küçücük bir cihaz kullanıyorduk, böyle kocaman filtreleri olmayan el mikseri kadar bişeydi. ışıkla arıtma yapıyor diye biliyorum, Türkiye de bu şekilde bir cihaz bulabilirmiyim bana önerebileceğiniz var mıdır bir tane. iletişime geçerseniz sevinirim.

13 Haziran 2020 16:36

Zenna35
Aday Memur

Merhabalar;

Ben Sizin Söylediğiniz Ürünü Biliyorum Kumsal Hanım, Fakat Söylediğiniz Ürün Maalesef Artık Üretllmemekte, Ben Size Günümüzde üretilmiş en iyi Ürünlerden Birini Tavsiye edebilirim.

UV Filitrasyon sistemi kullanan bu ürün, Ülkemizde Buluna En İyi Ürünlerden bir tanesi Spring Water UV Filtreli Tezgah Altı su arıtma Cihazı.

Üzünün Filtre Özellikleri ve Teknik Özellikleri Şu Şekildedir.

Ürün Toplamda 7 adet filtreden oluşmaktadır.

1) Spring 5 Mikron Sediment Filtre

Şebeke suyunun girdiği ilk filtredir. 5 mikronluk gözenekleri sayesinde sudaki tortu, pas, yosun, gibi suyun içinde askıda bulunan 5 mikron ölçeğindeki her türlü toz, çamur, asbest (demir su borularında kullanılan kanserojen madde) gibi kaba malzemeleri filtre eder.

2) Spring Granül Aktif Karbon Filtre:

Kaba malzemelerden ayrılıp bu filtreye gelen su, içindeki klor suya kötü koku ve tad veren gazlar kist ağır metallerin bir kısmı ve diğer kimyasal maddelerden ayrıştırılır ve bu sayede suyun tadı, rengi ve kokusu düzenlenir. Bu filtre hindistan cevizi kabuğunun 800 °C ? de oksijensiz ortamda yakılmasıyla elde edilmiş toz halindeki karbon filtredir. Bir susam büyüklüğündeki aktif karbon taneciği futbol sahasını kaplayacak kadar moneküler yüzeye sahiptir. Bu sayede 0,5 kg?lık aktif karbon 1 ton suyu arıtmaya yetecek kadar yoğun bir malzemedir.

3) Spring Blok Karbon Filtre:

Bu aşamada diğer aşamalardan kurtulan 5 mikron ölçeğindeki partiküller blok karbon filtrede tutulur. Hindistan cevizi kabuğu ile kağıdın hamur haline getirilip sıkıştırılmasıyla elde edilir.

4) Spring Ters Ozmoz Membran Filtre:

İlk 3 aşamada kaba tortu ve partiküllerden ayrıştırılan su detaylı arıtmaya hazır haldedir, ilk 3 filtrenin asıl amacı PENTEK membran filtresinin işini kolaylaştırmak, ömrünü uzatmaktır ancak özel bir yapım mebran filtre olan PENTEK Membran filtresi suyun alkali derecesinde neredeyse hiçbir değişiklik yapmaz. Arıtmanın en önemli aşamasıdır ve cihazımızın ?ana? filtresi konumunda olan membran yarı geçirgen bir zar gibi hareket eder, bitkilerin topraktan suyu emdiği gibi suyun içerisinden sadece yararlı maddelerin geçmesine izin verir. Tamamen doğaldır. Yüksek basınçla içinden sadece suyu geçirirken, mikron boyutunda suda var olan zararlı bakterileri, kireci, tortuyu, pası, asbesti, partikülleri ve ağır metalleri tamamen oranında arıtır.Membran, reverse osmosis su arıtma sisteminin beynidir. Membran hücre zarına benzer. Ters osmoz hücresel emilim sırasında görülür. Az yoğunluktan , çok yoğunluğa sıvı geçişine verilen adtır. Bu işlem bitki kökleri ile suyun emilmesinin taklit edilmesi ile Membran gözenekleri 8 ? 10 angstrom?dur. Angstrom bir ölçü birimidir ve milimetrenin tam 10 milyonda biridir. Bu kadar küçük gözeneklerden yalnızca moleküler bir geçiş olabilir. Bu moleküllerinde 8 ? 10 angstrom?dan küçük olması gerekir. Su molekülleri 5 ? 6 angstrom arasındadır ve bu gözeneklerden kolayca geçerler. Ancak suyun içinde bulunan kaba kirler, erimiş mineraller ve diğer olumsuz unsurlar bu gözeneklerden büyüktürler ve asla suyla beraber geçemezler.

5) Spring Post Karbon Filtre:

Blok karbon filtreden gelen temiz su Hindistan cevizi kabuğu bazlı karbon filtreden geçerek daha lezzetli ekstra mineralli ve yumuşak bir hale gelir. Yüzde yüz organik filtredir. Bu filtre sayesinde içtiğiniz suyun kalitesi yükselecektir.

6) Spring 4?lü Özel Filtre:

Suyu mineral ve alkali yönünden zenginleştirmek ve insan vücuduna uygun pH düzeyine kavuşturmak için son aşamadır. Bu filtrede sırayla mineral, alkalin, detoks ve bio seramik kısımlardan geçen suyumuz son halini alır.

7) Spring UV - Ultraviyole Filtre

Güneş ıınlarının yaymış olduğu ultraviyole ışınlarından esinlenerek üretilmiştir. Yazın güneşte kurutulan sebzelerde hiçbir çürüme olmadan kurudukları ve aylarca tazeliğini koruduğu tespit edilmiştir.. Bunun nedeni Uv ışınlarının bitkilerin içerisindeki bakteri ve mikropları yok etmesidir. Aynı mantıkla su arıtma cihazında kullanılan UV filtre suyun içerisinde bulunabilecek bakteri ve virüsleri tamamen etkisi hale getirmesidir. Biyolojik arıtma konusunda kullanılacak en etkili arıtma sistemi Spring Ultra Viyole Arıtma cihazıdır.

Teknik Özellikler

Saatte 10, günde 240 litre üretim kapasitesi,

1 Ad. 5 Micron Sediment Filtre

1 Ad. Granül Aktif Karbon Filtre

1 Ad. Blok Karbon Filtre

1 Ad. 80 Gpd LG Chem Membran Filtre

1 Ad. Coconatlı Tatlandırıcı Filtre

1 Ad. 4 lü Mineral Filtre (Mineral ve Alkalı Özel Filtre) olmak üzere toplam 9

filtreden oluşmaktadır. 9 aşamalı su arıtma cihazıdır.

Boyutlar:

Yükseklik: 44 cm

Genişlik: 26 cm

Derinlik: 45 cm

Diğer Parçalar:

Shoot of Valf

8 Litrelik Rezerv Tankı

Tank Musluğu - LÜKS MUSLUK

Atık Su Kısıcısı

Kaliteli Aç Kapa Metal Paslanmaz Musluk

Tesisat Bağlantı Elemanları

5 Metre Pnomatik Hortum

Su Kaçağı Sensörlü

BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ

15 Haziran 2020 18:06

Hülya Yılmazer
Aday Memur

İşim Gereği Su Arıtma Cihazları ile ilgili olarak Sizlere bir kaç bilgi vermek isterim. İşim Su Arıtma Değil Yanlış anlaşılmasın. Laboratuvarlarımızda saf su, alkali su, vb sularla çalıştığımız kullandığımız için yardımcı olmak istedim.

Öncelikle Su Arıtma Cihazının Çalışma Sistemi Olarak bakıldığında basit ve anlaşılır bir çalışma sistemi vardır.

devletin bize evlerimize gönderdiği suyun içerisinde bol miktarda Klor bulunmasından dolayı, İnsalar alternatif çözümler ararlar bu çözüm çoğunlukla en basit ev kısa vadede ucuz olan damacana sudur .

Damaca Su Firmaları ve Dağıttıkları suyun ne kadar kullanılabilir olduğu ise bambaşka bir konu, Ama Bunada Değinmeden Geçmek İstemiyorum, Bütün Damacana dolum firmalarında, endüstriyel arıtma sistemleri mevcuttur. yani su kaynaktan çıktığı gibi şişelenmez, şişelenirse birkaç gün içerisinde YOSUNLANIR.

Bu Endüstriyel Arıtma sistemleri firmadan firmaya değişiklik gösterebilir bi firma 3 aşamada arıtır ve suya tatlandırıcı filtreden geçirerek şişeler, bir diğer firma 6 aşamada artı ve tatlandırıcı koymadan şişeler, Son kullanıcılar, suyun tadına, içimine ve fiyatına bakarak seçim yaptıkları için, 6 Aşamadan Geçen Suyu Tercih etmezler. Suyun Tadı Biraz Daha Sert olur çünkü tatlandırıcıdan geçmediği için,

Dünya Genelinde Su Arıtma Ürünleri, zaman içerisinde hem çalışma biçimi olarak hem kullanım alanı olarak, hem de boyut olarak sürekli değişmiştir. Günümüzde Ters Ozmos Teknolojisi ile çalışan, 12 aşamalı evsel ürünler kullanmaktayız, oysaki bu ürünler SU Arıtma Dendiği zaman 3 demir tüplü yumuşatma cihazları kullanılırdı evlerde bunda 20 sene öncesine kadar.

Şuan Evlerimizde Endüstriyel bir su arıtma tesisinin ürettiği sudan daha kaliteli sular üretebiliyoruz. Fakat Maalesef her su arıtma cihazı aynı verimi vermiyor, kimi sağlığımıza iyi yönde etki ederken kimi ise bizi adım adım sağlığımızı geri dönülmeyecek konumlara kadar, sürüklüyor.

Bunu Nasıl Ayırt Edeceğiz peki?

Su Arıtma Cihazları Filtrelerden ve bir depodan oluşan basit sistemlerdir.

Suyla Direkt temas eden kısımlar hayati önem taşırlar, bu kısımların herhangi bir sağlık denetiminden geçmiş olması ve insan sağlığına yararlı olduğunu kanıtlaması gerekmekte.

Tam Da bu konuda önümüze, NSF Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir dizi sağlık testine tutulduktan sonra, sağlıklı olduğunu kanıtlayan ürünlere parçalar verilen bir belgedir. NSF Onay Belgesi,

Ülkemizde NSF onayından bir öok insanın maalesef ki haberi yok, Çin Malı 250 tl lik hiçbir sağlık önlemi almadan üretilmiş olan, ürünlere 1500 2000 ₺ gibi paralar ödeyerek almalarına sebep oluyor.

Oysaki Biraz araştırma yapıldıktan sonra, Bir kaç markanın bir kaç ürünü karşımıza çıkıyor, bu markalar zaten gögüşlerini gere gere ürünlerinin tüm belgelerini internet sitelerinde yayınlayabiliyor, ve istenirse müşteriye sunabiliyorlar, siz de bu şekilde almış olduğunuz bir ürünü uzun yıllar boyunca kullanabiliyorsunuz.

Nasıl Araştırma Yapıcam ne olarak Aratıcam gibi yorumlar yapmadan önce yazıyı baştan okursanız eğer zaten nasıl aratacağınızı anlıyorsunuz. Burada bilerek herhangi bir marka model söylemiyorum. çünkü daha önce bir defa söyledim... neler neler satıcı oldum reklamcı oldum. vs...

en azından o şekilde insanların hakaret etmesinin önüne geçebilmek adına bir marka model yazmıyorum ama en iyi su arıtma cihazı diye aratarak çıkan ilk siteden alışveriş te yapın demiyorum.

özelden yazan olursa bu konuyla ilgili deneyimlerim ışığında yardımcı olmaya çalışısırım. pnun haricinde kendiniz araştırın bulun arkadaşım...

16 Haziran 2020 17:55

Semih Güler1
Aday Memur

Hülya Hanımın Söylediği Her Kelimeye Sonnuna Kadar katılıyorum. Değerli Yorumunuz için Çok Teşekkür ederim Hülya hanım. Eklemek istediğim Bir kaç Şey Var aslında bakarsanız.

Bunların en başında filitrasyon sisteminin işleyişi. ve inline filtrenin öneminin bahsetmek istiyorum.

Su Arıtma Cihazlarında eski sistem diye tabir edilen açık kasa su arıtma cihazları bir de estettik olarak daha güzel görünen kapalı kasa su arıtma sistemleri mevcut.

Açık Kasa Su Arıtma Sistemi İle Kapalı Kasa Su Arıtma Sistemi arasında ne gibi farklar var öncelikle ondan bahsetmek isterim.

Açık kasa Su Arıtma Sistemlerinin ön üç filtresi açık filtredir. Yani ( etrafında herhangi bir kabu bulunmayan daha çabuk kirlenebilen, ve 6 ayda bir muhakkak değiştirikmesi gereken filtrelerdir.

Neden 6 Ayda Bir değiştirilmesi gerektiğine gelince. bu 3 filtrenin arıtma sistemi içerisinde maliyet ve sağlık açısından hayati önemi vardır.

Ürünlerin İçerisinde kullananılan ana filtre olarak adlandırılan Membran filtrenin Çoğunda NSF Onayı bulunmakta.

Ön Üç Filtrenin Ürünün Çalışması Açısından Görevi Şebeke Suyunu aşama aşama incelterek Membran Filtrenin Görevini Tam Anlamıyla yapmasını Sağlaması ve Ömrünü Uzatması.

Yani Satın Alacağınız ön 3 Filtre Takımınız Ne kadar kaliteliyse, Membran Filtrenizin Arıtacağı Su o kadar Daha İyi olacaktır. ve Daha Uzun Süre Kullanım Sağlayarak size tasarruf ettirecektir.

Ülkemizde Ürünlerinin içerisinde Tüm Filtreleri NSF onaylı Olarak Kullanan Bir kaç Firma var. Bunlar bir elin 5 parmağını geçmez maalesef. Bunun Dışında Baktığınız zaman Bir çok Firmanın İnternet Sitesinde Ürünleri ile ilgili açıklamalarda bir çok Şey Yazmakta. fakat, çoğu tabii ki doğru değil, Bu Bilgileri ve ürün özelliklerini anlayabilmek tabii ki son kullanıcı için oldukça zor. Satıcı firmanın söyledikerine güvenmek zorundalar.

Benim Size Nacizane Bir kaç önerim olacak başta da söylediğim gibi. Bilindik resmi tescilli firmalardan şaşmayın, her sene ülke bazında onlarca su arıtma satış firması kuruluyor ve onlarcasıda batıyor. uzun yıllar boyunca güvenle sağlıklı su kullanmak için, göz önünde bulunduracağınız markalar sunlar olmalı bence. İhlas, Aosimith, Spring Water, ve Ege Life Su Arıtma Sistemlerinden Birini Değerlendirebilirsiniz. Belki Aklıma gelmeyen bir iki tane daha olabilir. ama bunlar işin hakkını veren ve uzun yıllardır sektör liderliklerini sürdüren firmalar.

Bana Özelden Soru Sorabilirsiniz.

Yorumlarınızı esirgemeyin ....

18 Haziran 2020 17:39

mehmetçetiner
Aday Memur

Söylenilen Her Bilgiyi kabul edebilmek için, o konu hakkında bilginizin olmaması ve, araştırmayı sevmiyor olmanız gerekiyor. Teknoloji bu kadar hayatımızın içerisindeyken maalesef hala uzmanların söylediği bir konu ya da açıklamaya güvenmektense, her zaman Komşumuzun ya da arkadaşımızın söylediği kelimeler, Bu tür ürünleri satın alırken büyük rol oynuyor.

Bariz Belli Standardı olan bilgilere inanmayan bir toplumda yaşayınca, İşin içerisinde olan insanlar, Yıllarını vermiş insanlar, Uzmanı Oldukları konularda altın niteliğinde olan bilgileri, sundukları zaman bunları umursamayan bir toplum gördükleri zaman karşılarında maalesef, Söylemeyi bırakıyorlar.

Ülkemizde bir standardı olmayan konulardan biri Su Arıtma konusu, Su Arıtma konusuna çevre ve şehircilik bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortak bir çalışma yürüterek, Standartlarını belirlemesi,ve bu standartlara göre kurumsal firmalara denetim yapması gerektiğini düşünüyorum.

Maalesef böyle bir çalışma olmamasından kaynaklı olarak, Dünya Sağlık Örgütünün konu üzerinde olan çalışmaları ve verdikleri belgeler üzerinde Su Arıtma Sistemleri içerisinde, kullanılan parçaların insan sağlığına yararlı olup olmadığına karar veriyoruz. ve Ülkemizde bu açığı bilip kullanan bir çok firma var iken, aralarından son kullanıcının sağlıklı ve kaliteli ürünü seçmesi zorlanıyor.

Hangi Öncelikleri göz önünde bulundurmalıyız, Bu ürünün fiyatı neye göre 1500 tlyken diğerinin fiyatı 400 ya da 500 tl sınırında geziyor. 1500 tl ye satan firma daha fazla mı kar ediyor sizce ?

Tam Tersi aslında, Şöylede bir kıstas var maalesef, Pahalı Olan Her zaman Daha İyi Olamayabiliyor. Bu Konularda bir uzmandan ihtiyacınıza yönelik olan ürünü öğrenmeniz ve aralarından seçim yapmanızı önerebilirim.

Peki. Bu Uzmanı Nereden bulacaksınız. Ben Elimden Geldiği Süre zarfında. Gelen Özel Mesajlara vakit buldukça zaman ayırmayı düşünüyorum. yani, Konu üzerinde hiçbir bilgisi olmayan bir satıcıdan, konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir alıcının arasında geçen diyalog emin olun içler acısı durumlarda.

Bu Sebepler Ülkemizde Açıklığı bulunan, sanırım yasa boşluğu deniyor , yanlışta biliyor olabilirim kusura bakmayın. denetlenmeyen ürünler üzerinde toplumu bilinçlendirmek adına bazı uzmanların bu şekilde yazılar videolar yayınlayarak ya da direk günde yarım saatini ayırarak , en azından araştıran insanlara yardımcı olmalı, Bazı konular toplumun çabası ile düzelebilir bu konuda onlardan biri bence.

Endüstriyel ya da evsel arıtma sistemlerinde, ihtiyacınız olan konularda sizlere yardımcı olabiliriz. herhangi bir markanın satıcısı değilim emin olabiilirsiniz. hatta sadece mesleğimle alakalı olduğu için, yazma gereği duydum. çünkü bir kaç konu okudum, o kadar fazla bilgi kirliliği var ki internet üzerinde.....

18 Haziran 2020 18:44

TeknikEkip
Aday Memur

Su Arıtma Sistemleri Sektörü içerisinde yıllardır çalışan biri olarak söylüyorum, Su Arıtma Ürünlerinin Bazı markalar dışında, Pİyasada Suyu Hakkıyla İyi Bir seviyede, Arıtan pek Fazla ürün olmadığını düşünüyorum, İyi Kötü Hepsi Arıtıyor düşüncesiyle bakılabilecek bir ürün olmadığını düşünüyorum.

Mutfağımıza alınabilecek herhangi bir ürün olmadığı, insan vücudunun büyük bir bölümünü oluşturan su, ne kadar sağlıklı tüketilirse tüm organlarımızın, metabolizmamızın çalışmasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilecek, bir üründen bahsediyoruz, mutfağımızda bulunan herhangi bir küçük alet değil, Bir çoğu olmasa yaratacağı eksiklik ya da risk ile su arıtma cihazının yaratacağı arasındaki farkı düşünmeniz bile yeterli, anlatmama gerek yok.

Cihazla ilgili standartları ülkemizde bulunan yetkili kurumların, Bu ürünler üzerinde bulunan denetimsizliğinden kaynaklı olarak ülkemize yurt dışından özellikle uzak doğudan, çok fazla parça ve ürünün gelmesiyle birlikte, ülkemizde bir su arıtma ürünleri pazarı oluştu ve toplum bilinci tam olarak oluşmadığından dolayı, "Su Arıtma Cihazı Alacağız Ama Hangisi?" tarzında soruyu, ve benzeri soruları kendilerine ya da satıcılara sorarak net bir bilgiye ulaşamaya çalışıyorlar, ve bu işi bilenin de bilmeyenin de yapmasından kaynaklı olarak piyasada dönen o kadar fazla, yanlış bilgi mevcut ki, hangisini düzelteceğini şaşırıyorsunuz. iyi bir su arıtma cihazı şu şekilde olmalı, gibi bir cümle kurmayacağım. ama sormak isteyen öğrenmek isteyen olursa, memnuniyetle yardımcı olabilirim.

Bir Marka ya da modele takılı kalmadan, istediğinize yönelik ürünleri sunabilen, bir kaç firma mevcut ve zaten uzun süredir de, sektör içerisinde var olmayı, sürdürüyorlar.

20 Haziran 2020 16:32

Emel Gürkan
Aday Memur

Ya hocam güzel bilgiler vermişsiniz fakat, ben bu gilileri nasıl aratıcam bir çok su arıtma cihazının açıklamasında bu bilgileri verilmiyor. bana direkt marka söyleseniz de hiç bu kadar uğraştırmasanız incelesek alsak....

20 Haziran 2020 16:48

TeknikEkip
Aday Memur

Hocam Direkt Marka vermek bazen sıkıntılı olabiliyor. biz bilgilerimizi paylaşalım insanlar karar versin diye yazdık çizdik. tabi son kullanıcıların hangi ürün olduğunu anlaması ya da araştırması biraz problemli bir konu.

Ben Bir kaç marka yazacağım sizin için siz arasından, inceleyerek bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.

- Ao smith

- İhlas

- Spring Water

- Ege Life

- Water Life

Bu markaların, birini satın alabilrisiniz.

şimdi bu yorumumun altına bazı markalar bizim ürünlerimiz kötümü diye yazacaklar. fakat ülkemizde çok ürün yok kaliteli olarak satın alabileceğiniz. sağlıklı su veren.

unuttuğum bir iki marka daha varsa vardır. ama daha fazla bir seçeneğiniz yok maalesef.

bu ürünlerin içerisinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

24 Haziran 2020 16:35

dr.hanim88
Aday Memur

çok teşekkür ederim. çok bilgilendirici bir içerik

26 Haziran 2020 09:43

kare kod
Memur

BMS Öneririm iyi bir cihaz

26 Haziran 2020 10:39

XwYz1
Yasaklı

Conax'tan şaşmayın

28 Haziran 2020 13:11

lions
Aday Memur
Merhabalar 5-6 ay önce ciddi anlamda su arıtma cihazı almaya niyetlendim ama araştırınca yorumlardan dolayı vazgeçtim.. Vazgeçme nedenim yorumlarda şöyle birşey okumam oldu.. Su arıtma cihazları ile arıtılan sulardaki minerallerde arıtılıyor ama vücudun bunlara ihtiyacı var, eğer su arıtma cihazı kullanıyorsanız bu mineralleri vücuda almak için hergün maden suyu içmeniz lazım.. Birde bu cihazlar su arıtma işlemi sırasında örneğin 10 litre su arıtmak için 17-18 litre su harcıyor, kalan 7-8 litre suyu gider olarak atıyor. Parasından değil ama bu kadar kullanılabilir suyu israf etmek doğru gelmedi bana.. Çaydanlık, kettle ve kahve makinalarında temizlendikten 1 hafta sonra oluşan kireci görüncede insan bu suyu nasıl içiyoruz ki diyor. Bu arada evde 3 yıldır britanın sürahisini kullanıyorum
29 Haziran 2020 01:08

derya1979hakan
Aday Memur

Selam; Biz Bu Su Arıtma Cihazlarından Çok Çektik ailecek şimdiye kadar, Hem Türkiye'de hem Yurtdışında kullandığımız ürünlerde Çoğunlukla hayal kırıklığına uğradık SÜrekli.

Şimdi Tamamen Türkiye'ye geri dönüş sağladık, Satın aldığımız evde eski bir model su arıtma cihazı vardı. Sanırım Aura yazıyordu üstünde, Doğal olarak kullanmadık çünkü kullanılacak durumda görünmüyordu.

Biz Ülkeye kesin dönüş yapmadan önce, küçücük bir cihaz kullanıyorduk, böyle kocaman filtreleri olmayan el mikseri kadar bişeydi. ışıkla arıtma yapıyor diye biliyorum, Türkiye de bu şekilde bir cihaz bulabilirmiyim bana önerebileceğiniz var mıdır bir tane. iletişime geçerseniz sevinirim.


Kumsalögretmen, 2 yıl önce - Alıntıya git
Hocam bu yurtdisindaki cihazdan bulursanız haber ediniz benim tezgahın altını kaplayan ariticim var da
Toplam 39 mesaj