Editörler : yaralı-bir-öykü
30 Haziran 2020 19:59

Semih Güler1
Aday Memur

Öncelikle Konu Üzerine Yazılmış Her yorum Değerlidir. Fakat Bu konu Bilgilendirme Amaçlı açılmıştır. Tek ürün Önerilmesini Tavsiye etmiyoruz. Zaten Tek Ürün Öneren Arkadaşların Hemen Hemen Hepsi Su Arıtma Cihazı Satışı Yapan Arkadaşlar.

Yorumlarınızın Kaldırmayhacağım. olduğu gibi kalsın. Fakat Burada Amaç SOn kullaınızıyı bilgilendirmektir.

Şunu Alın Bunu Alın Demekten Ziyade Neden O ürün tercih edilmeli diğer ürünlerden farkı nedir bu konu üzerine yorum atmanızı rica Ediyorum.

Konuyu açmadaki amaç. Satış Değildir. Sadece Yanlış Bilinen Bilgileri Düzeltmektir.

Bir Başka Konu İse.

Su Arıtma Cİhazının Suyun İçerisinde bulunan Mineralleri öldürmesi konusu, Bu Tüm Su Arıtma Cihazları için Geçerli Bir tabu değildir.

Bir çok Şekilde Su Arıtma İşlemi yapan Ürün var. Hangi ürünün Bunu yaptığını sorarsanız. asıl konuya değinmiş olursunuz

5 filtreli ya da 4 filtreli açık kasa su arıtma cihazlarında. Reverse Osmosis System Kullanıyorsa. Su Membran Filtreden Geçerken, İçindeki Minerallerin Çoğunu Kaybetmektedir.

Yeni Nesil Kapalı Kasa Su Arıtma Sistemlerinde, 11 Aşamalı Ürünler MEvcut. İnline Fİltre sistemi kullanan, Bu Ürünlerde Su Membrandan Geçtikten sonra, Kaybettiği Mineralleri Ekstra Mineral filtrelerden geçerek telafi eder. ve Size Sağlıklı Mineralli Su Sunar.

Bir Diğer konu ise Damacana Su konusu, Damacana su kullanın yazmış bir arkadaşımız. Ülkemizde bilinen Tüm Damacana Firmalarının Dolum Tesislerinde, Endüstriyel Arıtma Sistemi Mevcuttur. Su Kaynağından çıktığı gibi asla depolanmaz, depolanırsa bir kaç gün içerisinde yosun tutmaya başlar.

Yani Sonuç olarak Yıllardır evlerinizde kullandığınız damacana suları da arıtma işleminden sonra size ulaşmış oluyor. ve bugüne kadar. insan vücudunda bu konuyla ilgili sıkıntı yaşanmış bir vakha söz konusu değil. buna rağmen. Nano Teknolojik su Arıtma Sasırma Sistemleri Size O suların içerisinde bulunmayan mineralli su sunabiliyor.

Sonuç olarak Evinizdeki Yeni Nesil bir Su Arıtma Cihazından Daha Sağlıklı Su Kullanabiliyorsunuz.

01 Temmuz 2020 22:29

lions
Aday Memur
Çok kafa karıştırıcı bir konu.. Öneri olarak verilen markalarda 1500 lirayada cihaz var 3500 liraya.. Karar vermek çok zor
02 Temmuz 2020 17:43

Semih Güler1
Aday Memur

Detaylı incelediğiniz zaman ürünlerim filitrelerinin aynı kalitede olduğunu görürsünüz. burda farklılık yaratan konu. Firma dır.

Buna bir örnek vermek gerekirse, Ülkemizde satılan otomobil piyasasından örnek verebiliriz. oudi seat ve bmw'den verebiliriz. bu üç firmanın motorunu aynı firma üretir. Fakat Aralarında fiyat farkı vardır.

Ao smith, ihlas ve Spring Water olarak düşündüğünüzde Aosmith'in pahalı olmasının sebebi size ekstra birsey sunması değil. Firmanın Yurtdışında olmasında ve franchise olarak hizmet vermesinden dolayı.

Spring water ve İhlas ülkemizde üretildiğinden dolayı, Fiyatı Aosmithe göre daha düşüktür. ülkemizde üretilmesinden kasıt tüm parçaları ülkemizde üretilmiyor, malum ülkede artık doğru düzgün yatırım yapan olmadığı için, Ana Filtre başta olmak üzere bir kaç parça yurtdışından geliyor. Buna rağmen. alman malı ya da amerikan malı ürünlerden ucuzdur.

3 cihazın da su analilz raporlarına bakınca. arlarında pek fazla fark olmadığını görebilirsiniz.

02 Temmuz 2020 22:53

lions
Aday Memur
Bu gidişle spring Water alıcam galiba.. Sadece marka aldı için fazla ödemeye gerek yok sanırım
02 Temmuz 2020 22:55

lions
Aday Memur
Bu gidişle spring Water alıcam galiba.. Sadece marka aldı için fazla ödemeye gerek yok sanırım
lions, 10 ay önce - Alıntıya git
*Marka adı için
09 Temmuz 2020 12:45

Semih Güler1
Aday Memur

Tabii ki Karar size ait, Ben Markalarla ilgili bir yorum yapmak istemiyorum fakat, durum apaçık ortada, kullanıcı yorumlarına bakıldığında iyi bir marka olduğu görünüyor. Hangi Marka alırsanız alın, Ürünü satın alıp bir süre kullandıktan sonra, ilk izlenimlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.

İyi Günler

10 Temmuz 2020 18:32

TeknikEkip
Aday Memur

Su Arıtma Cihazlarında dikkat etmeniz gereken bir kaç konudan hızlıca bahsetmek istiyorum. Yorumları okuyunca anladığım kadarıyla bir çok kişinin aklı karışmış bir şekilkde, hangi ürünü alacağını düşünühyor. Hemen Bir Yol haritası çizmek isterim size. öncelikle satıın alacağınız ürünün fiyatı bence 2 bin tlyi geçmemeli ama 500 tl de olmamalı yani ortalama kalitede bir su arıtma cihazının fiyatı 1000 ile 2000 tl arasındadır.

2. olarak. satın aldığınız üründe muhakkak basınç düşürücü olup olmadığını sorunuz.

3. Satın alacağınız üründe, Kaçak Sensörü olup olmadığını sorunuz

4 Ürünle Beraber Size Gelen Çeşmenin Kalitesini Sorunuz.

5 Eğer Kalabalık bir Aileniz var ise Ürünün Su Depolama kapsitesini sorunuz.

( benim Size Tavsiyem 12 lt Tanklı satın almanız olacaktır. )

5. ve önemli bir başka konu Servis kapsamı ve yaşadığınız şehirde servisi olup olmadığı.

bunların hepsini sordunuz ve öğrendiniz ve tatmin edici cevaplar aldıysanız o Ürünü Gönül Rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Satın alacağınız ürünün filtrelerinin ne kadar sağlıklı olduğu bambaşka bir konu, bu konuyla ilgili yeteri kadar bilgi mevcut internette, bu yazdığım bilgileri kolay kolay bulamazsınız.

12 lt Tanklı, Kaçak Sensörlü, Basınç Düşürücülü, 6 ya da 8 filtreli bir kaç ürün önerisinde bulunabilirim. en azından inceleyebilirsiniz.

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/ihlas-aura-cebilon-platinium-su-aritma-P427560482?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwo6D4BRDgARIsAA6uN18Us6eC3MT0loX6ulDnPWJ7KiNzeT3EWmDyCcbdEd5S4Gy91q77fhEaAntbEALw_wcB

https://springaritma.com.tr/index.php?route=product/product&product_id=204

bu ürünleri inceleyebilirsiniz.

14 Temmuz 2020 19:34

Semih Güler1
Aday Memur

Selam Arkadaşlar bir kaç arkadaşımız Arıtmalı Su Sürahileri ile ilgili özelden yazmış oldukları sorulara istinaden buradan da yazmak istedim. Arıtmalı su sürahileri. Su Arıtma İşlemi Yapmaz. Suyun içerisinde bulunan klor ve kireç komple kalır. sadece suyu yumuşatma işlemi gerçekleştirir. suyun sertliği düşmez. yani içimi öyle reklamlarda gördüğünüz gibi değil sert olur birazcık. ölçüm değerlerini daha önce başka bir konuda paylaşmıştım. bulabilirsem buradanda sizlerle paylaşıcam. suyun arıtma işlemine girmesi membran filtreden geçerek olur. membran filtreden geçmeyen su tam arıtma işlemine tabii değildir. membran Filtrenin içerisinde bulunduğu bir Arıtma Sistemi Ters Ozmos Sistemine tabidir.

bilginize sunulur.

20 Temmuz 2020 19:07

CumhurÖzenc
Aday Memur

Merhabalar

Burada Yazılanların çoğunu okudum, başka forumlarda da, su arıtma cihazları ile bir kaç yazı okudum, Fakat Hnagi Ürün Ailem için En iyisi bilmiyorum. Ucuz bir üründe değil yani 1500-2000 tl ile 4500 tl arasında, bir çok ürün var, ve detaylarından hiçbişey anlamadım desem yeridir.

bana yardımcı olursanız sevinirim.

25 Temmuz 2020 19:51

Emel Gürkan
Aday Memur

Ben Su Arıtma Cihazı Almayı Düşünüyorum, Fakat Konu Hakkında pek bir bilgim yok, Konu Önerebileceğiniz bir, marka model varmıdır. çok fazla anlamıyorum.

şimdiden çok teşekkür ederim.

27 Temmuz 2020 19:16

Semih Güler1
Aday Memur

Daha Önce Alınabilecek, Bir kaç ürün daha önce yazmıştım. Konuyu Açarken...

İhlas, Spring Water, Aosmith gibi bir kaç ürün mevcut. bütçenize uygun olanı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

29 Temmuz 2020 18:57

Semih Güler1
Aday Memur

Biraz Önce Bakınırken Gördüm ve Su Arıtma Cihazı Alacaklara Yardımcı olabilmesi açısından. söylüyorum. Donanım Haberde Sıcak Fırsatlar bölümünde, Su Arıtma Cihazları için İndirim yayınlayan firmalar mevcut... Su Arıtma Cihazı Sıcak Fırsatlar yazdığınızda , Firmaların yaptığı indirimleri görebilirsiniz. En Son Gözüme Çarpan spring water firmasının %10 İnidirimiydi. Değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.

05 Ağustos 2020 14:21

Hanım kahya
Aday Memur

ben milliyetçi biri olduğum icin su arıtma cihazı olarak Türksu Arıtma firmasından delux Elite Plus modelini aldım internette arastırdım herkes memnun bence ne alacaksanız alın ama kesinlikle o modele bakmadan karar vermeyin derim.

https://turksuaritma.com/delux-organik-kapali-kasa-su-aritma-cihazi/

06 Ağustos 2020 19:08

Semih Güler1
Aday Memur

ben milliyetçi biri olduğum icin su arıtma cihazı olarak Türksu Arıtma firmasından delux Elite Plus modelini aldım internette arastırdım herkes memnun bence ne alacaksanız alın ama kesinlikle o modele bakmadan karar vermeyin derim.

https://turksuaritma.com/delux-organik-kapali-kasa-su-aritma-cihazi/


Hanım kahya, 9 ay önce - Alıntıya git

heheheh , Hocam İyi Yapmışsınız fakat Türksu Arıtma Cihazları da Türkiye'de satılan diğer su arıtma cihazları gibi. filtreleri ve diğer parçaları yurtdışında üretilip ülkemize geliyor. burada birleştiriliyor ve satılıyor.

Yani Üzgünüm Ama Siz Sadece Türksu ismine para ödemişsiniz gibi geldi bana. ama memnunsanız sıkıntı yok.. sadece bilin istedim...

Toplam 34 mesaj
 
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?