Editörler : E.Kayı Han
06 Haziran 2020 10:38

Sözleşmeli personelin eş durumundan tayini

Arkadaslar esim polis memuru.bende sözleşmeli nüfus memuruyum.tayimimiz karsa cikti.sozlesmelilerin es durumundan tayin isi nasil oluyor.benim gibi olan var mi.ilisik kesme tatihine kadar sozlesmeli personelin tayini olur mu.ne kadar surer.

Elazizz
Aday Memur
06 Haziran 2020 12:42

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu

karamut
Aday Memur
08 Haziran 2020 12:49

eşiniz kaç yıldır 4b li

Elazizz
Aday Memur
08 Haziran 2020 13:53

2018 atandi

ÖMÜR TÜRKMEN
Aday Memur
10 Haziran 2020 15:05

Öncelikle tayininizin hayırlı olmasını dilerim.Sözleşmeli Nüfus memurunun eş durumu tayini mümkündür.Eşiniz devlet memuru olması, Polis olması , zorunlu rotasyona tabi olması sözleşme personelin eş durumunun gerçekleşmesi için İdarenin takdir yetkisini ortadan kaldıran 3 önemli kriteri sağladığından eş durumu mümkündür.Sözleşmeli Personel çalıştırılması dair yönetmelikte tek sorun tayin istediğiniz İlde boş kadro olup olmaması durumudur.Ancak bu bahane ile önünüzü kesebilirler.Ama siz Kars İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüğüne tayin dilekçenizi, Eşinizin kurumundan aldığı çalışır belgesi ve rotasyona tabi olduğuna dair belgeleri gönderip süreci takip edin.Eğer ret cevabı gelirse mahkeme ile işiniz çözülür.Çünkü bu şekilde eş durumundan tayin alan personel var.Bu da mahkeme için yeterli kanıttır.Umarım tez zamanda işleriniz umduğunuz gibi olur.

Elazizz
Aday Memur
11 Haziran 2020 10:47

Gittigim yerde bos kadro var.ben ilcede calisiyorum ama personel olarak il genel müdürlüğüne bağlıyım.merak ettiğim ben dilekceyi verdikten sonra il muvafakat verdigini calistigim ilceye yaziyla mi bildirecek.ve ben ilisigimi ilceden mi kesecegim ilden mi

ÖMÜR TÜRKMEN
Aday Memur
11 Haziran 2020 14:05

Siz gideceğiniz İl Nüfus Müdürlüğüne dilekçe yazdıktan sonra gitmek istediğiniz İl Nüfus Müdürlüğü sizin bulunduğunuz İl Nüfus Müdürlüğüne yazı yazacak ve muvaffakatınızı isteyecek.Bulunduğunuz İl Nüfus Müdürlüğünde atamalara bakan personeller durumunuzu inceleyip İl Nüfus Müdürü ile paylaşacaklar.İl Nüfus Müdürü tamam derse tayin olup olamayacağınız konusunda İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne yazı yazacaklar.Personel Genel Müdürlüğünden gelen yazı olumlu olur ise bulunduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğüne Personel Genel Müdürlüğünün Oluru ve Valinin İzni ile atama yazınız yazılacak.Daha sonra siz bu gelen yazıdan sonra istediğiniz zaman bulunduğunuz İlçeden ilişiğinizi kesebilirsiniz. Her şey yolunda gider iş ilişik kesmeye geldiği zaman ayın 10'una kadar ayrılırsanız daha iyi olur.Çünkü gittiğiniz ilde maaş hesaplanır ve 1 ay beklemek zorunda kalmazsınız. Malmüdürlüğüne de 5 günlük maaş geri vermiş olursunuz.Ayın 15 inde de 1 tam maaş + 5 gün geriye ödediğiniz parayı alırsınız.

Elazizz
Aday Memur
11 Haziran 2020 14:14

Tüm bunlar ne kadar sürer acaba eşim ilisik kestikten sonra 15 gun içinde goreve baslamak zorunda.

ÖMÜR TÜRKMEN, 4 yıl önce

Siz gideceğiniz İl Nüfus Müdürlüğüne dilekçe yazdıktan sonra gitmek istediğiniz İl Nüfus Müdürlüğü sizin bulunduğunuz İl Nüfus Müdürlüğüne yazı yazacak ve muvaffakatınızı isteyecek.Bulunduğunuz İl Nüfus Müdürlüğünde atamalara bakan personeller durumunuzu inceleyip İl Nüfus Müdürü ile paylaşacaklar.İl Nüfus Müdürü tamam derse tayin olup olamayacağınız konusunda İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne yazı yazacaklar.Personel Genel Müdürlüğünden gelen yazı olumlu olur ise bulunduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğüne Personel Genel Müdürlüğünün Oluru ve Valinin İzni ile atama yazınız yazılacak.Daha sonra siz bu gelen yazıdan sonra istediğiniz zaman bulunduğunuz İlçeden ilişiğinizi kesebilirsiniz. Her şey yolunda gider iş ilişik kesmeye geldiği zaman ayın 10'una kadar ayrılırsanız daha iyi olur.Çünkü gittiğiniz ilde maaş hesaplanır ve 1 ay beklemek zorunda kalmazsınız. Malmüdürlüğüne de 5 günlük maaş geri vermiş olursunuz.Ayın 15 inde de 1 tam maaş + 5 gün geriye ödediğiniz parayı alırsınız.

Elazizz
Aday Memur
11 Haziran 2020 14:16

Birde atamam olduğu ilde ilisik kestikten ertesi gun. Goreve başlanıyor mus.dogru mu

gurbaaprenses
Aday Memur
11 Haziran 2020 22:47

eş asker ya da polisse tayin hızlı oluyor

gamzerayilmaz
Aday Memur
12 Haziran 2020 10:46

sözleşmeli büro personeli olarak atandım aile ve sosyal hizmetler bakanlığına. eşim özel sektörde çalışıyor. bana 6 ay sonra eş durumu isteyebilirsin denildi çalıştığım yerde. 170 i aradığımda ise 1 yıl fiilen çalışmış olmak şartı var dedi hangisi doğru ?

Elazizz
Aday Memur
12 Haziran 2020 14:25

1 yıl hocam bende sozlesmeliyim

vet338
Kapalı
13 Haziran 2020 19:27

Sözleşmeli memur ne yazık ki özel sektördeki eşin yanına tayin edilemez. Onun için bir bekleme süresi durumu yok, şimdiden hayatınızı buna göre planlayın veya sizde sözleşmeli memurlar hak taleplerine destek olun bu illetten hep beraber kurtulalım.

gamzerayilmaz, 4 yıl önce

sözleşmeli büro personeli olarak atandım aile ve sosyal hizmetler bakanlığına. eşim özel sektörde çalışıyor. bana 6 ay sonra eş durumu isteyebilirsin denildi çalıştığım yerde. 170 i aradığımda ise 1 yıl fiilen çalışmış olmak şartı var dedi hangisi doğru ?

Katip003
Aday Memur
16 Haziran 2020 14:02

ben sözleşmeli zabıt katibiyim eşim polis, benim tayinim yaklaşık 2 haftada çıktı. tayinimin çıktığına dair belgeyi tebliğ aldığım günün ertesi günü yeni yerimde başladım. bizde mehil müddeti yok malesef

Elazizz, 4 yıl önce

Birde atamam olduğu ilde ilisik kestikten ertesi gun. Goreve başlanıyor mus.dogru mu

Elazizz
Aday Memur
16 Haziran 2020 18:06

Ya birde sozlemelilerde bos kadro yoksa tayin olmuyormus.ama polis olmasi durumu degistirmezdi

Katip003, 4 yıl önce

ben sözleşmeli zabıt katibiyim eşim polis, benim tayinim yaklaşık 2 haftada çıktı. tayinimin çıktığına dair belgeyi tebliğ aldığım günün ertesi günü yeni yerimde başladım. bizde mehil müddeti yok malesef

Katip003
Aday Memur
17 Haziran 2020 10:12

eşin polis asker vb olunca boş kadro olayına bakılmıyor diye biliyorum

Elazizz, 4 yıl önce

Ya birde sozlemelilerde bos kadro yoksa tayin olmuyormus.ama polis olmasi durumu degistirmezdi

erdogan@zm
Şef
17 Haziran 2020 15:44

BU STRESTEN BİRAZ UZAKLAŞALIM

https://www.youtube.com/watch?v=uYI7RbsZpss

mustafaaltunbas
Kapalı
18 Haziran 2020 13:08

tayin durumunda yolluk alabiliyormuyuz?

vet338
Kapalı
18 Haziran 2020 13:23

Sözleşmeli personelin tayininde yolluk ve izin yok, teknik olarak sözleşme bittiğinde ertesi gün yeni atama yerinde ertesi gün işe başlamalısın, şayet gideceğin yerdeki amirin bir esneklik sağlamazsa.

mustafaaltunbas, 4 yıl önce

tayin durumunda yolluk alabiliyormuyuz?

Elif.9205
Aday Memur
18 Haziran 2020 14:46

ben de sözleşmeli büro personeliyim eşim polis tayini çıktı ben de sinopa dilekçe gönderdim fakat kendileri boş kadro olmadığı için olmayacağını söylediler sonra içişleri bakanlığına yazı yazdılar fakat orası da olumsuz cevap vermiş. Ne yapacağımı şaşırdım bir yılı geçti kadro yok deyip silip atıyorlar bu durumda karşılaşıp sonuca varan var mı ?

mustafaaltunbas
Kapalı
18 Haziran 2020 15:13

yani sonuç sıfır.

vet338, 4 yıl önce

Sözleşmeli personelin tayininde yolluk ve izin yok, teknik olarak sözleşme bittiğinde ertesi gün yeni atama yerinde ertesi gün işe başlamalısın, şayet gideceğin yerdeki amirin bir esneklik sağlamazsa.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi