Editörler : E.Kayı Han
10 Haziran 2020 20:44

Meslekten çıkarma

hepinize iyi günler bir konu hakkinda bilgilerinize ihtiyacım var 2018 yılinda calistigim kurumdan ihrac edildim akabinde dava açtım ve idari mahkemesi usulden ihracimi iptal etti yani iptal etmesinin sebebi son savunmam alınmadıgi icin daha sonra meslege basladim kurum temyize gitti bolge idari mahkemesi temyizde idari mahkemesinin kararını bozdu ve tekrar ihrac edildim ve simdi danıstaya gittik danıştay nasıl bir karar verir yurutmeyi durdurma gelirmi simdiden cevaplarınız icin cok tesekkur ederim

soruunlu01
Kapalı
10 Haziran 2020 22:01

iade olunca ihrac surecindeki maaslari aldiniz mi?adliniz var miydi?adli varsa ona gore karar vercektir danistay veya isnat edilen fiili isleyip islemediginize bakilir diye dusunuyorum

immosmi
Aday Memur
10 Haziran 2020 22:07

iade edildigimde geriye donuk maasi

immosmi
Aday Memur
10 Haziran 2020 22:10

gecmise dönük maaslaŕimi aldım adli olay degil disiplin suçu

immosmi, 4 yıl önce

iade edildigimde geriye donuk maasi

soruunlu01
Kapalı
10 Haziran 2020 22:19

danistay genelde bozuyor son savunma alinmafan ihrac kararlarini.umarim geri donersiniz bununla ilgili danistay kararlari arastirin hatta bikac karar okudum ama atamiyorum buraya.tekrar igrac ederken son savunma aldilar mi?

immosmi
Aday Memur
10 Haziran 2020 22:21

kusura bakma cvp atmaya calisiyorum ama sistemi daha çözemedim yarım yarım cvp oldu evet iade oldugumda geriye dönük maaşlarımı aldım ve disiplin suçundan meslekten atıldım

immosmi
Aday Memur
10 Haziran 2020 22:24

yok tekrar ihraç ederken savunma almadılar sadece bölge mahkemesi idare mahkemesinin kararını usule uygundur die bozdu yani esasa bile daha girilmedi

soruunlu01
Kapalı
10 Haziran 2020 22:26

meslekten cikarma agir bi ceza oldugu icin danistay genelde son savunma alinmadan verilen ihrac kararlarini bozuyor.ben bozulacagini dusunuyorum

immosmi
Aday Memur
10 Haziran 2020 22:29

görüşünüz icin cok tesekkur ederim hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur
11 Haziran 2020 09:03

son savunma alınmadan ihraç yapmaları esasında usulsüz fakat düşünsene iki mahkeme ve iki ayrı karar ne diyebilirsin umarım danıştaydan döner yoksa aldığınız ücretleride geri ister kurum

Yd karar
Aday Memur
11 Haziran 2020 09:19

Geri dönüş olsa dahi usulde düzenleme yapıp son savunmanı alıp tekrardan çıkartabilirler

immosmi
Aday Memur
11 Haziran 2020 21:40

şuan benim bütün mahkemelerim hep usulden gitti esesa bir baksalar zaten ben gereken evrakları sundum sucsuzlugumu ispatlicak evrakları sundum lakin suana kadar hic esasa girilmedi ve usulden dahi bozup son savunmamı alsalar bile mobing ve baskı altında verdigim savunmamı kesinlikle kabul etmice zaten bakalım hakkımızda hayırlısı en azından bir yd bile gelse teselli olur

12 Haziran 2020 14:24

Savunma verirken keşke avukat yardımıyla verseydin. Savunmada ikrar etmek disiplin şuçunu kabul etmek anlamını taşır.. Red etseydin iddiaları keşke.. Danıştay kararı yerinde görüp onarsa, anayasa mahkemesi ve son adım Avrupa İnsan haklarına başvur ihmal etme.. Dosyanın içerşğini bilmediğim için kesin bir netice söyleyemem ama önceki yorumda arkadaşın dediği gibi danıştayın emsal kararlarını bul... Dosyaya eklettir iyi bir avukat bul kendi kardeşinin dosyası ile ilgilenir gibi ilgilensin bu işler ihmale gelmez.. Geçmiş olsun

immosmi
Aday Memur
12 Haziran 2020 16:56

süleyman abi size ozelden bir mesaj attım

hancer_06
Şube Müdürü
13 Haziran 2020 16:48

gecmis olsun kardesim. rabbim hayirlisi ile vazifene donmeyi nasip etsin. hangi disiplin sucundan dolayi ihrac edildin acaba ? hangi kurum
immosmi, 4 yıl önce

kusura bakma cvp atmaya calisiyorum ama sistemi daha çözemedim yarım yarım cvp oldu evet iade oldugumda geriye dönük maaşlarımı aldım ve disiplin suçundan meslekten atıldım

immosmi
Aday Memur
13 Haziran 2020 22:10

hancer_06 ozelden mesaj attım

14 Haziran 2020 16:09

Suçun ne? Madem özelden mesaj yazacaksın. Buraya niye konu açıyorsun.

immosmi
Aday Memur
14 Haziran 2020 22:18

sayın sağlık memur disiplin suçu (mesleğin onur ve saygınlığını zedeleyici amir ve ustlerinin yaptıklarinı elestirici beyanda bulunmak bunu sosyal medya aracılığıyla paylasmak)

suç bu lakin sadece suctaki sadece ses benim paylasan yada sosyal medyaya atan ben degilim ve haberim olmadan yapılan bir cekim

revenge01
Aday Memur
15 Haziran 2020 17:35

Savunma alınmadan ceza verilemez demek sizin savunmanızden imtina ettiğiniz halleri kapsamıyor. Eksik bilgi veriyorsunuz. Size savunma yapmanız için tebligat yapılmıştır. Mahkemelerin farklı karar vermesinin sebebi size yapılan tebligatı ilk derece mahkemesinin farklı bölge idare mahkemesinin farklı değerlendirmesi sebebiyle olduğunu tahmin ediyorum.

revenge01
Aday Memur
15 Haziran 2020 17:39

İdare yeniden karar veremez (vermemeli) o yeniden karar verme yanlış maddeden ceza verilince oluyo usul hatalarında değil.
Yd karar, 4 yıl önce
Geri dönüş olsa dahi usulde düzenleme yapıp son savunmanı alıp tekrardan çıkartabilirler

Yd karar
Aday Memur
15 Haziran 2020 23:33

Verdi valla ben kendim yaşadım yd kararı aldım usulden dolayı savunmam alınmadığından işe başlattılar beni 20 gün çalıştık sözde usulde düzenleme yapıp son savunma istediler verdim savunmamı okumadılar bile savunmamda deliller le beraber haklı olduğumu ıspatlamıştım sözleşmem fesh edildi sonra o mahkemenin esas kararı lehime sonuçlando tekrar beni işe başlattılar 13.03.2020 de sonradan tekrar usulde düzenleme yapıyoruz deyip son savunmamı aldılar yine savunmamı dikkate almadan sözleşmemi 07.05.202 de fesh ettiler ve de sağlık bakanlığının yayınladığı pandemi için işten çıkarma istifa kesinlikle yapılmayacaktır şeklindeki genelgeye rağmen 12.05.202 tarihli tebliğle hemşireler gününde çok güzel bir hediye ile işime son verdiler demekli yapılıyormuş bu ve şuanda özele girdim çalışıyorum işte adalet
Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi