Editörler : gubaz
«29303132333435363738394041
12 Temmuz 2021 13:46

skr_38
Aday Memur

İl dışı proje okulu bekleyenlerin %90 ı meslek öğretmeni ve kendi alanında Türkiye çapında az öğretmen var kimsenin bir çavuşa ihtiyacı yok merkezde olan meslek liseleri normal atamada il dışına proje-protokol olduğu için açılmıyor gitmenin doğal yolu proje ataması üşüştünüz lafı hiç

yakışmamış araştırmadan yazmışın

12 Temmuz 2021 14:47

materdals
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar, kendi durumumdan bahsedeyim ; kültür öğretmeni olarak il dışı proje okuluna başvurdum, adım da ilgili yerlere gitti , 3 gün önce müdürüm aradı , bakanlık ile görüştüğünü ve il dışı tüm kültür öğretmenlerinin atamasının red edildiğini, il dışı durumun meslek öğretmenleri için ise onaylandığını belirtti.

12 Temmuz 2021 15:02

murattkucukk
Genel Müdür

Hocam haklısınız bu atama şeklinde Ahbap Çavuş ilişkisi olanlarda vardır ancak , Fosillerin, istila ettiği, hiç bir çalışma yapmadan, her bölümde bir sürü norm fazlasının olduğu merkez okullarına da genç insanların gelmesi lazım.

ktef19, 2 ay önce - Alıntıya git

ben de gencim ben de merkez istiyorum ve bunun yolu iliçi ildışıdır herkesle aynı şartlara sahip olduğumuz dindar veya malum parti veya malum sendikadan olduğum için puanıma bakılmaksızın gittiğim bir atama değil!... Yanlışı yanlışla düzeltmek nedir ya...

12 Temmuz 2021 15:04

murattkucukk
Genel Müdür

İl dışı proje okulu bekleyenlerin %90 ı meslek öğretmeni ve kendi alanında Türkiye çapında az öğretmen var kimsenin bir çavuşa ihtiyacı yok merkezde olan meslek liseleri normal atamada il dışına proje-protokol olduğu için açılmıyor gitmenin doğal yolu proje ataması üşüştünüz lafı hiç

yakışmamış araştırmadan yazmışın

skr_38, 2 ay önce - Alıntıya git

gitmenin vip yolu proje ataması ohhh ne güzel değil mi iyi ki böyle bir sistem oldu sizler için değil mi?

12 Temmuz 2021 15:25

Yaman555
Aday Memur

gitmenin vip yolu proje ataması ohhh ne güzel değil mi iyi ki böyle bir sistem oldu sizler için değil mi?

murattkucukk, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam,proje okullarında öğretmen olmanın en önemli şartlarından biri alanında iyi olmak, öğrenciyle kontağının iyi olması, Pansiyonlu okula gidilecekse nöbet tutmak Vs. Dir. Siyasi görüş olarak kastediyorsanız kaç arkadaşım var farklı branşlarda ve sendikasız, siyasi görüşüne bakılmaksızın proje okullarına kadrolarıyla atanmışlardır. Belli ki bazı durumlar sizi bunaltmış. Proje okula giden her öğretmenin dediğiniz gibi arkası kuvvetli değil. Bazen proje okulunun müdürü öğretmeni ister, bazen de siz gider görüşürsünüz ihtiyaç varsa ona göre alım yapar. Proje okullarında görev yapma sorumluluğu ağırdır. Herkes görev yapmayı istemez. Oraya giden öğretmen çalışır. En önemlisi de bu yazdıklarımızın ya da eleştirdiklerimizin çözüm mercii burası değil. Ayrıca Proje okulları bana göre de yapısı ve atama sistemi tam oturmamış, okul müdürlerinin keyfine bırakılmış okullardır.
12 Temmuz 2021 15:25

pi40
Aday Memur

Bu gün kararnamesi gelen var mı?

12 Temmuz 2021 15:38

murattkucukk
Genel Müdür
Hocam,proje okullarında öğretmen olmanın en önemli şartlarından biri alanında iyi olmak, öğrenciyle kontağının iyi olması, Pansiyonlu okula gidilecekse nöbet tutmak Vs. Dir. Siyasi görüş olarak kastediyorsanız kaç arkadaşım var farklı branşlarda ve sendikasız, siyasi görüşüne bakılmaksızın proje okullarına kadrolarıyla atanmışlardır. Belli ki bazı durumlar sizi bunaltmış. Proje okula giden her öğretmenin dediğiniz gibi arkası kuvvetli değil. Bazen proje okulunun müdürü öğretmeni ister, bazen de siz gider görüşürsünüz ihtiyaç varsa ona göre alım yapar. Proje okullarında görev yapma sorumluluğu ağırdır. Herkes görev yapmayı istemez. Oraya giden öğretmen çalışır. En önemlisi de bu yazdıklarımızın ya da eleştirdiklerimizin çözüm mercii burası değil. Ayrıca Proje okulları bana göre de yapısı ve atama sistemi tam oturmamış, okul müdürlerinin keyfine bırakılmış okullardır.
Yaman555, 2 ay önce - Alıntıya git

Hiç bir vasfı olmayıp o okullara giden giderken de başta türlü o ilçeye ya da o ile gemezdim diyen gittiği ilçede açık olur olmaz bir şekilde oraya geçeceğini söyleyen tonla insan var hepimiz biliyoruz proje okulu eğitim aşkından öldükleri için yapılmadı neden yapıldığını biliyorsunuz proje okulları adı altında kendi görüşündeki insnaları yerleştiriyorlar bu ülkede bitmeyen din külütürü öğretmeni açığı da aynı sebepten,yani alanında iyi olan da gidiyordu ama bu olayı yapanların derdi üst seviye eğitim almak ve dertlerinin eğitim olduğunu düşünecek kadar saf değilsinizdir herhalde!.. Ayrıca ben neden devlet öğretmeni olarak kendimi birilerine beğendirme derdin olayım ki?Niye yani normal mi sizce bu yaaaa

12 Temmuz 2021 15:45

pi40
Aday Memur

Proje imamhatipler için kararnamesi gelen var mı

12 Temmuz 2021 16:14

grenkk
Aday Memur

Arkadaşlar, bugün saat 14 gibi personel daire başkanlığını aradım. İsmimi aldılar evragimi bulamadilar. Mesleki teknik eğitim genel müdürlüğünü arayın dediler. Oradan evraginiz gelmedi dediler. Mesleki eğitim genel müdürlüğünu aradım. Evrak yok dediler. İl Milli eğitimden evragimi mesleki eğitim genel müdürlüğüne gittigini biliyorum. Ya bulamadı evragimi geçiştirdi aya da gerçekten red yedim mesleki eğitimde. Okul ismini de istedi. Olumlu bir şey yok dedi.

12 Temmuz 2021 16:14

şubat87
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar, kendi durumumdan bahsedeyim ; kültür öğretmeni olarak il dışı proje okuluna başvurdum, adım da ilgili yerlere gitti , 3 gün önce müdürüm aradı , bakanlık ile görüştüğünü ve il dışı tüm kültür öğretmenlerinin atamasının red edildiğini, il dışı durumun meslek öğretmenleri için ise onaylandığını belirtti.

materdals, 2 ay önce - Alıntıya git

hocam bu bilgi kesin midir sizce? ya da diğer il dışına başvuran hocalarımdan böyle bir bilgi duyan var mı? Ümidimiz vardı hala. Üzüldüm şu an.

12 Temmuz 2021 16:15

grenkk
Aday Memur

Meslek öğretmeniyim İstanbul'dan Kocaeliye il dışı istemistim.

12 Temmuz 2021 17:00

murattkucukk
Genel Müdür

Arkadaşlar, bugün saat 14 gibi personel daire başkanlığını aradım. İsmimi aldılar evragimi bulamadilar. Mesleki teknik eğitim genel müdürlüğünü arayın dediler. Oradan evraginiz gelmedi dediler. Mesleki eğitim genel müdürlüğünu aradım. Evrak yok dediler. İl Milli eğitimden evragimi mesleki eğitim genel müdürlüğüne gittigini biliyorum. Ya bulamadı evragimi geçiştirdi aya da gerçekten red yedim mesleki eğitimde. Okul ismini de istedi. Olumlu bir şey yok dedi.

grenkk, 2 ay önce - Alıntıya git

Ne şekilde olduğu belli olmayan gizli kapalı bir atama sistemne neden bu kadar ısrarcısınız?

12 Temmuz 2021 18:04

grenkk
Aday Memur

Bizimkisi bir umut hocam. Ne yapalım basvurmayalim mi?

12 Temmuz 2021 18:06

grenkk
Aday Memur

7 yıldır aynı sehirdeyim. Puanım 150 fakat il dışı için yeterli bir puan değil. Eşim işten cikacak çocuğum doğmak üzere. İstanbul gibi bir şehirde 1800 kira. Gidemiyorum arkadaşım. Gitmek için her yolu deniyorum.

12 Temmuz 2021 22:19

CG55
Aday Memur
...
12 Temmuz 2021 22:42

aloss
Memur

Grennk hocam bugün bakanlık ile görüştüğünuzu belirtmişsiniz acaba hangi numara üzerinden bir muhatap bulabildiniz, eğer zahmet olmazsa aradıginiz numarayı paylaşabilir misiniz ?

12 Temmuz 2021 23:42

grenkk
Aday Memur

Hocam personel daire baskanligi ve mesleki teknik eğitim genel müdürlüğü inetrnet sayfalarında iletişim kısmına gel. Orada isim ve telefon lisiteleri var. Şube müdürü ve şeflerden birkaç tanesini aradım. Acan oluyor aralarından.

13 Temmuz 2021 09:12

serdar35xgh
Aday Memur

idareci atamaları ay sonuna yetişirmi bilgisi olan varmı

13 Temmuz 2021 10:10

serdar35xgh
Aday Memur

kimsenin bir bilgisi yok herhalde tam bilgi vermiyolar herhalde beklemeye devam

13 Temmuz 2021 12:29

CG55
Aday Memur
Yok yok yok. Bugün de birşey yok
Toplam 808 mesaj
«29303132333435363738394041

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?