Editörler : M00NB0W
10 Kasım 2021 02:30

techie officer
Genel Müdür

öncelikle cevap için teşekkür ederim. meslek yüksek okulu müdürü ile konuştum pek sıcak bakmadı. şimdi dediğiniz gibi personel daire başkanı ile konuşmayı düşünüyorum. burada bir sorum daha olacak ola ki idare uygun bulmadı ve isteğimiz kabul edilmedi. dilekçeye de olumsuz cevap verildi. burada dava açtığımızda bir mesafe sınırı var mıdır? eşimin çalıştığı ilçe merkeze 150 km mahkeme bu mesafeyi makul görüp olumsuz karar verebilir mi.


ksauskua, 7 ay önce - Alıntıya git

mesele mesafe değilde aynı il içinde olduğu için dava açarsanız yüksek ihtimal kaybedersiniz. benim acizane tavsiyem dava açma işi en son çareniz olsun, derim.

ilçe MYO müdürü yardımcı olmuyorsa, il merkezinde eşinizin kadrosuna ihtiyaç olan bir birim mutlaka vardır. olmaması mümkün değil. öncelikle üniversitenin il merkezinde eşinizin kadrosuna ihtiyaç duyulan bir yer araştırın. yeni açılan myo, fakülte, lab. veya daire başkanlıklarında mutlaka vardır. personel daire başkanıyla görüşmeye giderseniz hem bunu da sorun.

ondan sonra ihtiyaç olan yerin amiri ile görüşün. gelmek isteyen personele, ekstrem bir durum yoksa hiç bir birim amiri hayır demez. o birim amiri (dekan, myo md.daire başk.) rektörle arası iyiyse eşinizi mutlaka aldırır. velevki ihtiyaç olan birim amiri sizi almak istiyor ama rektöre sözünü geçiremesse, dilekçenizi verirken "xx fakültesinde/myo da/daire başk.da/merkezinde, görev yapmak istiyorum" şeklinde yazarsınız.

10 Kasım 2021 12:04

burdurspor
Memur

Arkadaşlar son durum ne ? Çalışma var mı ? İller arası isteğe bağlı tayin hakkı geldi mi ?

17 Kasım 2021 14:08

burdurspor
Memur

GÜNCEL

12 Mayıs 2022 14:39

ksauskua
Aday Memur

Merhabalar. Üniversite idari personeli olup eş durumundan tayin için dava açıp kazanan var mıdır? Emsal karar bulabilir miyim? veya nereden bulurum?

27 Mayıs 2022 08:59

dock
Aday Memur

Merhabalar. Üniversite idari personeli olup eş durumundan tayin için dava açıp kazanan var mıdır? Emsal karar bulabilir miyim? veya nereden bulurum?


ksauskua, 2 hafta önce - Alıntıya git

emsal davalar var geçenleri de duydum ancak her bölge idare mahkemesi aynı sonucu vermeyebiliyormuş.

Toplam 105 mesaj