Editörler : Mehmet Balci
14 Haziran 2020 14:03   

Kapalı
Kpss Sınav Yeri Tercihi ve İkametgah

İkametgahım İstanbulda ama ben şuan İstanbul dışındayım. İstanbul dışında girmek için İkametgahımı İstanbul dışına mı aldırmam lazım? Yoksa aldırmadan da bulunduğum yerde girebilir miyim

14 Haziran 2020 21:11

agirinsaatci
Aday Memur
Gerek yok. Kayıt sırasında bulunduğun şehri seçmen yeterli. Ben 2018 de farklı bir şehirde girmiştim mesela..
22 Haziran 2020 22:19

DargeçitJeo
Aday Memur
Bende bunun cevabını merak ediyorum acaba en doğru bilgiyi nereden öğrenebiliriz bu konu hakkında
23 Haziran 2020 01:51

agirinsaatci
Aday Memur
Bende bunun cevabını merak ediyorum acaba en doğru bilgiyi nereden öğrenebiliriz bu konu hakkında
DargeçitJeo, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam yazdım ya bizzat yaşadım ben bunu :)
23 Haziran 2020 08:09

ESM2017
Aday Memur
B
23 Haziran 2020 08:11

ESM2017
Aday Memur
Başvuru yaparken seçiyosunuz istediğiniz şehri başka bir şeyi yok diğer arkadaşın yazdığı gibi
23 Haziran 2020 10:32

Palabıyık Raki
Memur
Başvuru yaparken seçiyosunuz istediğiniz şehri başka bir şeyi yok diğer arkadaşın yazdığı gibi
ESM2017, 2 ay önce - Alıntıya git

Sistem önceden mernisten adresi çekiyordu. Buna göre bulunduğunuz il ve komşu illerden birini seçebiliyorduk. Dediğinize göre bu kalktı o zaman.

23 Haziran 2020 10:45

ESM2017
Aday Memur

Sistem önceden mernisten adresi çekiyordu. Buna göre bulunduğunuz il ve komşu illerden birini seçebiliyorduk. Dediğinize göre bu kalktı o zaman.

Palabıyık Raki, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam son girdiğimde ben il seçtim sadece zaten başvurulara az kaldı 1 hafta sonra net bir şekilde görürüz
23 Haziran 2020 10:57

Palabıyık Raki
Memur
Hocam son girdiğimde ben il seçtim sadece zaten başvurulara az kaldı 1 hafta sonra net bir şekilde görürüz
ESM2017, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ediyorum ilginize.

1,5-2 aya kadar taşınma işimiz olacak. Hatta dün eşimle bu konuyu konuşmuştuk ne yapacağız diye. :-)

23 Haziran 2020 12:43

ESM2017
Aday Memur

Teşekkür ediyorum ilginize.

1,5-2 aya kadar taşınma işimiz olacak. Hatta dün eşimle bu konuyu konuşmuştuk ne yapacağız diye. :-)

Allahtan başvurulara az kaldı mağduriyet yaşamadan başvurunuzu gerçekleştirirsiniz umarım
01 Temmuz 2020 11:35

Palabıyık Raki
Memur

Başvuru yapabilmek için adresinizin olduğu il ile komşu illerden birini seçme koşulu var. Şehir dışında olanlar adres ilinde girmek zorunda ne yazık ki.

01 Temmuz 2020 21:42

Ziraat04

Başvuru yapabilmek için adresinizin olduğu il ile komşu illerden birini seçme koşulu var. Şehir dışında olanlar adres ilinde girmek zorunda ne yazık ki.

Hocam bunun çözümü nasıl peki ikametgah aldırmak için ne yapmalıyım.
01 Temmuz 2020 23:20

DargeçitJeo
Aday Memur

Benim ikametim İstanbul olmasına rağmen başvuru formunda kendim elle adresimi şu an bulunduğum il olan Mardindeki adresi girdim ve sistem kabul etti.
02 Temmuz 2020 10:10

Palabıyık Raki
Memur
Benim ikametim İstanbul olmasına rağmen başvuru formunda kendim elle adresimi şu an bulunduğum il olan Mardindeki adresi girdim ve sistem kabul etti.
DargeçitJeo, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben de deneyeyim kardeşim. Teşekkürler.

02 Temmuz 2020 10:33

Palabıyık Raki
Memur
Hocam bunun çözümü nasıl peki ikametgah aldırmak için ne yapmalıyım.
Ziraat04, 2 ay önce - Alıntıya git

@DargeçitJeo arkadaşın dediği gibi yapınca oluyor hocam.

12 Ağustos 2020 17:07

havinia
Aday Memur

Sınava başvuru yaparken yazdığım ilden farklı bir ilr taşındım. Sınav yerimi nasıl değiştireceğim.

Toplam 15 mesaj