Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Haziran 2020 15:13   

600bin yeni öğrenci gelecek,sizce Lise branşlarına ek atama yapılmalı mı?
*sosyal mesafeli sınıflar *+600 bin yeni öğrenci *500bin atama bekleyen öğretmen adayı *20bin atamada 3bin lise, 17bin diğer branşlara ayrılması. SİZCE ADİL Mİ?

Bu ankete 23 gün 18 saatte, 28 kişi oy kullandı

*sosyal mesafeli sınıflar *+600 bin yeni öğrenci *500bin atama bekleyen öğretmen adayı *20bin atamada 3bin lise, 17bin diğer branşlara ayrılması. SİZCE ADİL Mİ?
16 Haziran 2020 23:03

burakpasa22
Aday Memur

yapılacak olsa bu ek atamada yapılırdı gerek yokmuş demek ki

17 Haziran 2020 03:17

tarafsızımki
Aday Memur
yapılmayacak sınıflar 25-30 kişiydi olur 35-40 kişi ne değişecek ki .. bizim zamanimizda sınıf İzmir'in göbeğinde 38 kisiydi
17 Haziran 2020 09:57

oinomaos
Aday Memur

Ek atama olmaz. Zaten sinif mevcutlari %50 arttirildi. Hatta bazi yerlerde idarecilerin odalarinin alinarak sinifa katildigi falan soyleniyordu. Yani yeni sinif olmadikca yeni ogretmene ihtiyac varmis gibi davranmazlar. 30 kisilik siniflar artik 45 civari olacak. Bir de bu sene lise 1 ler hic kalmadan direkt ust sinifa gectiler mis gibi lise 2 ler patladi. 1ler de patlayacak hayirlisi

17 Haziran 2020 15:33

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Gerekirse sınıf mevcutları arttırılır, ücretli köle pardon öğretmen sayısı arttırılır ama her yıl 20 binden fazla sözleşmeli öğretmen ataması yapılmaz.Neden mi?Cevabı çok basit:

Ülke ekonomisi adım adım çöküşe gidiyor gençler.Aklı başında ekonomistler yıllardır bu konuda herkesi uyarıyordu ama bu virüs belası da tuz biber oldu ve çöküş birk aç yıl içinde kaçınılmaz hale geldi.

Birkaç yıl sonra ülkenin neredeyse yarısı işsiz hale gelecek ve hayat pahalılığı şimdinin 2-3 misli olacak.İnsanlar çocuklarının karınlarını bile doyuramayacaklar.Bırakın öğretmen atamasını mevcut öğretmenlerin bile maaşlarını ödemekte zorlanacak bu hükümet.

Uzun seneler sürecek ekonomik buhrana hazır olun gençler.Aynı zamanda iktisat bölümünü bitirmiş ve ekonomi üzerine onlarca kitap okuyup dünya ekonomisini günlük olarak takip eden biri olarak söylüyorum bunları.

17 Haziran 2020 16:50

MoonFighter
Şef

Keşke olsa ama malesef atamalar meb den önce maliye den geçiyor. Bu sene ücretli öğretmen patlaması olabilir

Toplam 5 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?