Editörler : supporters.
21 Haziran 2020 16:52

60.000TL Parayı Değerlendirmek

İyi günler arkadaşlar 60 bin tl kadar birikmiş param var. Param durdukça değer kaybediyor 6 ay önce 60 bine çok güzel arabalar alınırken şimdi eski arabalar alınabiilyor vs. Bu parayı nasıl değerlendiririm bu parayı nasıl artırabilirim. yorumlarınız için teşekkürler.

zalata
Memur
21 Haziran 2020 18:41

Merhbaba 60 in tl unutulanacak bir para ise örnegin 7-8 ay kesinlikle gram altın alın.

cadtas
Aday Memur
23 Haziran 2020 15:24

Altın mı Borsa mı ?

Elimde 10.000-TL var, ne yapacağıma karar veremedim.

Ya parayı borsaya koyacağım ya da Altın alacağım hangisi sizce?

Tabi bunun yanı sıra;

Borsa oynarsam hangi kağıt

Altın alırsam Gram mı Yarım mı vs bunlar da önemli...

https://forum.memurlar.net/konu/2389808/

Merhaba bu konu tam bir yıl önce açılmıştır. Bir bakın

Aslan1905
Daire Başkanı
24 Haziran 2020 11:06

takip etmek lazım bir yere not aldım

MARKAD
Kapalı
26 Haziran 2020 09:40

10 Bin tl'nin altında getirisi fazla olmaz..

Bin lot Tukaş hissesi alın, Şuan 9 tl hisse.

Bin lot alın 9 bin tl ederi..

Orta vadede 12 lira olunca yapıştırın gitsin.. 3 bin tl karı koyun cebe..

Sonra gelin yine tavsiye veririz size..

cadtas, 4 yıl önce

Altın mı Borsa mı ?

Elimde 10.000-TL var, ne yapacağıma karar veremedim.

Ya parayı borsaya koyacağım ya da Altın alacağım hangisi sizce?

Tabi bunun yanı sıra;

Borsa oynarsam hangi kağıt

Altın alırsam Gram mı Yarım mı vs bunlar da önemli...

https://forum.memurlar.net/konu/2389808/

Merhaba bu konu tam bir yıl önce açılmıştır. Bir bakın

irlandali7
Aday Memur
26 Haziran 2020 10:24

paranın yarısı ile altın bir diğer yarısı ile dolar sepeti yap hiçbir şey bilmiyorsan. Paranı korursun banka üzerinden yap al sat zararın çok olmaz. Kazanmak istiyorsan bilmiyorsan borsaya girme birileri hisse söylüyorsa spekülasyon vardır yanaşma. Ne yapayım diye düşünüyorsan bireysel emekliliğe yatır onların karma fonu olur onları seçebilirsin hangisi iyi olur dersen yabancı fonların girdiği karma fonlar oluyor onlar daha güvenli olur takasbank diye site var oradan fon karışımlarını görebilirsin resmi site. Yabancılar karma giriyor yıllık kazançları %30 oluyordu onların için hayatlarının karıydı. Sana getiriyi örnek olarak verdim onun üzerinde kazanç risk artar, kaybetme ihtimalin de artar. %30 kazanç ve yıllık %15 enflasyonun olduğunu düşünürsek 10 yılda paran yaklaşık 4 katına çıkabilir.

TREkonomist
Aday Memur
26 Haziran 2020 11:44

ben de borsayı bilmeyenlere ilk oralar dövize yada altına yatırım yapmalarını tavsiye ederdim

irlandali7, 4 yıl önce

paranın yarısı ile altın bir diğer yarısı ile dolar sepeti yap hiçbir şey bilmiyorsan. Paranı korursun banka üzerinden yap al sat zararın çok olmaz. Kazanmak istiyorsan bilmiyorsan borsaya girme birileri hisse söylüyorsa spekülasyon vardır yanaşma. Ne yapayım diye düşünüyorsan bireysel emekliliğe yatır onların karma fonu olur onları seçebilirsin hangisi iyi olur dersen yabancı fonların girdiği karma fonlar oluyor onlar daha güvenli olur takasbank diye site var oradan fon karışımlarını görebilirsin resmi site. Yabancılar karma giriyor yıllık kazançları %30 oluyordu onların için hayatlarının karıydı. Sana getiriyi örnek olarak verdim onun üzerinde kazanç risk artar, kaybetme ihtimalin de artar. %30 kazanç ve yıllık %15 enflasyonun olduğunu düşünürsek 10 yılda paran yaklaşık 4 katına çıkabilir.

dermess
Şube Müdürü
26 Haziran 2020 12:28

30 bin tl borsa

30 bin tl altın

ozkocak88
Aday Memur
27 Haziran 2020 15:25

Takip
28 Haziran 2020 02:49

60 bin tlnize ayda 400 tl yilda toplam 4.800 tl getiri verebilirim. Güven meselesidir.

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
28 Haziran 2020 07:38

0 eksik yazmadıysan komik olmuş :)
hkkirsanli, 4 yıl önce

60 bin tlnize ayda 400 tl yilda toplam 4.800 tl getiri verebilirim. Güven meselesidir.

memur2020
Kapalı
28 Haziran 2020 20:30

Amca Halkbank da aylık 400 veriyor. Güven konusunda tercihim Halkbank, darılmaca gücenmece yok ok? :)

hkkirsanli, 4 yıl önce

cadtas
Aday Memur
29 Haziran 2020 13:52

anlamadınız efendim. bu konu yani bunun gibi bir yazı daha önce de açılmıştı diye uyarmak istedim sadece

MARKAD, 4 yıl önce

10 Bin tl'nin altında getirisi fazla olmaz..

Bin lot Tukaş hissesi alın, Şuan 9 tl hisse.

Bin lot alın 9 bin tl ederi..

Orta vadede 12 lira olunca yapıştırın gitsin.. 3 bin tl karı koyun cebe..

Sonra gelin yine tavsiye veririz size..

dermess
Şube Müdürü
06 Ağustos 2020 12:51

önceden ne yorum yapmışım değil mi

bak dediğimi yaptıysan ohooo.:))

dermess, 4 yıl önce

30 bin tl borsa

30 bin tl altın

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük