Editörler :
22 Haziran 2020 18:44   

2010 Öncesi Affa Uğrayanların Mağduriyetinden Dolayı Atama Yönetmeliğine Dava Açıldı

2010 öncesi affa uğrayanların arttırımlı hizmet puanindan faydalamamalarindan dolayı dava açıldı.

https://www.memurlar.net/haber/912441/ogretmen-hizmet-puanlarindaki-degisiklik-yargiya-tasindi.html

22 Haziran 2020 22:09

actual1985
Aday Memur
Kim açmış başkan , sendikaların talepleri vardı bu konuda ama yetersiz kaldı
23 Haziran 2020 09:53

korfezgunesi
Daire Başkanı

Tümüne dava açmışlar. Hepsi iptal edilmeli falanmış. Diğer kurumlarda ödüllendirme teşvik yok mu kardeşim...Ona bakarsan üniversitelerdeki teşvik yöntemi kabak gibi ortada...Sırf muhaliflik olsun diye açılmış bir dava. Bakanlığımız bu şekilde ödüllendirmeyi uygun bulmuş. gayet de yerinde bence. Ha eksikler olabilir. Düzenleme yapılabilir. Bunun da yolu bunun tümden iptalini dava açmak mıdır...Birşey çıkmaz bundan zaten.

03 Temmuz 2020 10:09

iambilisimci
Şef

Hem zorunlu hizmet affını al hem de mağduriyet de.Bu nasıl iş anlamadım 7 yıldır ZH bölgesinde çalışıyorum.2010 öncesi atanan arkadaşlarım zh muaf oldular ve ilk atamada gittikleri batı illerindeki en güzel yerlerde kaldılar.Bu mu şimdi mağduriyet?Biz de hala Zh bölgesinden çıkamıyoruz.

03 Temmuz 2020 11:01

mimikri
Memur

Hem zorunlu hizmet affını al hem de mağduriyet de.Bu nasıl iş anlamadım 7 yıldır ZH bölgesinde çalışıyorum.2010 öncesi atanan arkadaşlarım zh muaf oldular ve ilk atamada gittikleri batı illerindeki en güzel yerlerde kaldılar.Bu mu şimdi mağduriyet?Biz de hala Zh bölgesinden çıkamıyoruz.

iambilisimci, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam başlığı görünce sizin gibi tepki gösterdim ama başlığı okursanız öyle olmadığını göreceksiniz.

03 Temmuz 2020 11:52

mukankaan09
Aday Memur

İşte hocam ben de 12 yıldır Zorunlu hizmet olan, hatta "ilk görev yerim" olan okulumda çalışıyorum. Fakat bana Sıfır(0) ek puan verirken okuluma benden sonra atanan arkadaşlar şimdiye kadar 100 puana yakın aldılar. Yıılık bana 18, benden sonra okuluma atanana 36 puan veriliyor. 36 puanı allmaya da devam ediyorlar. Kendi tercihimle zorunlu hizmetimi yapmak için atandığım okulumda hiçbir zaman toplumun hiçbir alanında onaylamadığım ve bakanlığın kendisinin çıkardığı af saçmalığı yüzünden benim gibi 2010 öncesi zorunlu hizmet bölgesine atanan ve hala daha zorunluda, hatta benim gibi ilk görev yerinde görev yapan birçok meslektaşımız bu haksızlıkla karşı karşıya kalmaktadır. Arkadaşlardan tek farkım zorunlu hizmet olan okuluma ÖNCE atanmış olmam. Evet önce atanmak suç oldu. Ne kıdem kaldı ne puan. Norm fazlası; okula, ilk görev yerine önce atanan oldu. Nerede adalet?

03 Temmuz 2020 12:31

mukankaan09
Aday Memur

2010 öncesi atanmış ve hala daha zorunlu hizmette çalışıp zorunlu hizmet ek puanı alamayan arkadaşlar grubumuza katılabilirsiniz. https://t.me/joinchat/QABjGFKppNufzC4rrcbB8Q

03 Temmuz 2020 22:47

actual1985
Aday Memur

2010 öncesi atanmış ve hala daha zorunlu hizmette çalışıp zorunlu hizmet ek puanı alamayan arkadaşlar grubumuza katılabilirsiniz. https://t.me/joinchat/QABjGFKppNufzC4rrcbB8Q

mukankaan09, 1 ay önce - Alıntıya git
nerede gurup
03 Temmuz 2020 23:10

mukankaan09
Aday Memur
nerede gurup
actual1985, 1 ay önce - Alıntıya git

telegram da

04 Temmuz 2020 18:34

actual1985
Aday Memur

telegram da

İsmi ne
06 Temmuz 2020 11:50

mukankaan09
Aday Memur
İsmi ne
actual1985, 1 ay önce - Alıntıya git

https://t.me/joinchat/QABjGFKppNufzC4rrcbB8Q

Teegram'da

2010 Affı Mağdurları Grubu

14 Temmuz 2020 12:38

iambilisimci
Şef

İşte hocam ben de 12 yıldır Zorunlu hizmet olan, hatta "ilk görev yerim" olan okulumda çalışıyorum. Fakat bana Sıfır(0) ek puan verirken okuluma benden sonra atanan arkadaşlar şimdiye kadar 100 puana yakın aldılar. Yıılık bana 18, benden sonra okuluma atanana 36 puan veriliyor. 36 puanı allmaya da devam ediyorlar. Kendi tercihimle zorunlu hizmetimi yapmak için atandığım okulumda hiçbir zaman toplumun hiçbir alanında onaylamadığım ve bakanlığın kendisinin çıkardığı af saçmalığı yüzünden benim gibi 2010 öncesi zorunlu hizmet bölgesine atanan ve hala daha zorunluda, hatta benim gibi ilk görev yerinde görev yapan birçok meslektaşımız bu haksızlıkla karşı karşıya kalmaktadır. Arkadaşlardan tek farkım zorunlu hizmet olan okuluma ÖNCE atanmış olmam. Evet önce atanmak suç oldu. Ne kıdem kaldı ne puan. Norm fazlası; okula, ilk görev yerine önce atanan oldu. Nerede adalet?

Neden daha sonra zh olmayan bölgeye tayin istemediniz?

14 Temmuz 2020 15:09

mukankaan09
Aday Memur

Neden daha sonra zh olmayan bölgeye tayin istemediniz?

iambilisimci, 3 hafta önce - Alıntıya git

Geçen sene dahi istedim hocam. Sonuç hala aynı yerdeyim. Çünkü tayin sadece istemekle değil puanla oluyor. Malesef gidemiyorsun, üstüne de senden yıllar sonra senin okuluna atanana 2 katı puan verilirken sana sıfır ek puan veriliyor. Zaten puanımız yetmediği için gidemiyoruz şimdi hiç ama hiç şansımız kalmadı.

Tayin isteyip istememek de değil aslında olay. Sen aynı okulda, aynı şartlarda hatta ilk görev yeri olan 2 kişiden 2008'de atanana 20 puan verip 2012'de atanana 40 puan veremezsin. Verirsen bu adaletsiz bir uygulama olur. Bakanlık kendisi düzeltmezse bu haksızlığı mahkeme düzeltir. Birçok emsal dava da var zaten.

Tek üzüntüm bu davaların ücretleri bu yanlışı yapanlardan cebinden değil, bakanlığın bütçesinden yani milletin cebinden çıkmasıdır.

20 Temmuz 2020 12:30

iambilisimci
Şef

Geçen sene dahi istedim hocam. Sonuç hala aynı yerdeyim. Çünkü tayin sadece istemekle değil puanla oluyor. Malesef gidemiyorsun, üstüne de senden yıllar sonra senin okuluna atanana 2 katı puan verilirken sana sıfır ek puan veriliyor. Zaten puanımız yetmediği için gidemiyoruz şimdi hiç ama hiç şansımız kalmadı.

Tayin isteyip istememek de değil aslında olay. Sen aynı okulda, aynı şartlarda hatta ilk görev yeri olan 2 kişiden 2008'de atanana 20 puan verip 2012'de atanana 40 puan veremezsin. Verirsen bu adaletsiz bir uygulama olur. Bakanlık kendisi düzeltmezse bu haksızlığı mahkeme düzeltir. Birçok emsal dava da var zaten.

Tek üzüntüm bu davaların ücretleri bu yanlışı yapanlardan cebinden değil, bakanlığın bütçesinden yani milletin cebinden çıkmasıdır.

mukankaan09, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bakanlıkta Zh den muaf olan zaten istediği yerde çalışıyordur puan lazım olmaz diye düşünüyor herhalde :)

peki 12 yıl öncesinde şimdiye göre daha çok boşluk ve yer değiştirme imkanı vardır diye düşünüyorum o yıllarda tayin denemediniz mi hiç?

20 Temmuz 2020 12:40

hsnsylk
Daire Başkanı

yaklaşık 10 senedir zorunlu görev yapıyorum ve görevim yeni bitti, affa uğramışsın daha ne istiyorsun? O zaman affa uğradığında doğuda kalakcatın puan biriktirecektin, 20-40 puanla batıya gelmişler bir de puan istiyorlar. Bizim öğretmenler hemen batıya gideyim en iyi okulda çalışayım arsa,ev bakayım, kadınsa yazlık bakayım avm lerde dolaşayım, ek ders oldu mu hep ben hep ben diyeyim, bu kadar aç gözlülük olmaz,ama alın puanlarınızı güle güle kullanın.

20 Temmuz 2020 12:54

Evlenmek Gerek
Şube Müdürü

yaklaşık 10 senedir zorunlu görev yapıyorum ve görevim yeni bitti, affa uğramışsın daha ne istiyorsun? O zaman affa uğradığında doğuda kalakcatın puan biriktirecektin, 20-40 puanla batıya gelmişler bir de puan istiyorlar. Bizim öğretmenler hemen batıya gideyim en iyi okulda çalışayım arsa,ev bakayım, kadınsa yazlık bakayım avm lerde dolaşayım, ek ders oldu mu hep ben hep ben diyeyim, bu kadar aç gözlülük olmaz,ama alın puanlarınızı güle güle kullanın.

hsnsylk, 3 hafta önce - Alıntıya git

Masal anlatma. Affa uğradığı halde zorunlu hizmette görev yapanlar puan istiyor. Adam kendisi mi kendisini affetmiş?

20 Temmuz 2020 12:58

efe1979
Memur

"Öncelikle 2010 yılında muaf edildikleri için mağdur edilen öğretmenlerin..." cümlesinden sonrasını okumadım

20 Temmuz 2020 13:09

kagıtvekalem
Memur

valla ağzımdan aldınız lafı..ben paşa paşa gittim.5 sene yaptım.hem adaletsiz şekilde af al,hem de mağdurum de..oldu..başka ızdırapları var mıymış acaba?

20 Temmuz 2020 14:02

hemsinan
Aday Memur

valla ağzımdan aldınız lafı..ben paşa paşa gittim.5 sene yaptım.hem adaletsiz şekilde af al,hem de mağdurum de..oldu..başka ızdırapları var mıymış acaba?

kagıtvekalem, 3 hafta önce - Alıntıya git
Kardeşim ben afdan falan yararlanmadım ve 2010 yılında zorunlu hizmet görevini tamamladım ve 2017 yılına kadar aynı bölgede görev yaptım.Benim hakkım değil mi, artırımlı hizmet puanı?
Toplam 18 mesaj