Editörler : ayşegül bgm
23 Haziran 2020 18:12

ATT mi paramedik mi?

Merhabalar ben ATT mezunuyum PARAMEDİK son sınıf öğrencisiyim 1 aya mezun olurum muhtemelen. 2020 kpss ye hazırlanıyorum ancak aklımda mezun olmasam ve sınava ortaöğretimden girip ATT olarak mı tercih versem diye düşünüyorum. Malum paramedik bölümünden dünya kadar işsiz mezun var ve bir o kadarda öğrencisi olan bir bölüm. Atamalarda ise hak ettiği değeri bulamayan bir bölüm. Konu hakkındaki düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim . TEŞEKKÜRLER.

tkc16
Memur
23 Haziran 2020 23:01

İkisininde alım sayılarını ve kaç puanla kapattığını incelemen senin için faydalı olacaktır

Hanifi akbay
Aday Memur
24 Haziran 2020 09:45

dostum bnde senin gibi att mezunuyum ama maalesef paramedik de bitti şu an 80 bin ile 100 bin arası paramedik mezunu var( haberlere bile çıktı) zamn ne getirir bilinmez ama bnce ortaöğretimden sınava gir tabi iyi hazırlan zaten mezun sayısı çok azalmış bir bölüm 3 senedir de kapanmış yani tüm rakiplerin ya mezun olmuş paramedik üzeri sınava girersen 85+ almalısın bu da yeter mi bilinmez paramedik in son hali ortada
tkc16, 4 yıl önce

İkisininde alım sayılarını ve kaç puanla kapattığını incelemen senin için faydalı olacaktır

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi