Editörler : Mehmet Balci
20 Eylül 2020 13:00

Elektrikser
Aday Memur

Kitap okuyan biriyim, güncel gelişmeleri de yakından takip ederim, ama bu seneki sınavda

sorulan türkçe soruları ancak bu kadar saçma ve kalitesiz olabilirdi. Hadi birkaç tane sor ama

hepsi niye böyle sorulur ki soruların? Bir de sınav anı stresi ile o türkçe sorularını okuyup

anlamak başka bir sorun, Sorular çok çelişkili ayrıca cevaplar ile de uyuşmuyor. Bu kadar

kasmanın hiçbir anlamı yoktu, ösym bu türkçe sorularını hazırlayan kişiyi komisyondan çıkarması

gerekir. Herkesin ciddi emek verdiği bir sınavda kimse bir kaç tane müptezelin kurbanı olmak

zorunda değil, ayrıca o terimleri de bilmek zorunda değil !

pozitif06, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam yazdığın cümleleri daha dikkatli seçmeni tavsiye ederi. Müptezel kelimesi hakarete giriyor ve suç teşkil ediyor. Görevini yapan bir bürokrata hakaret ediyorsunuz. Sırf bir sınavdan dolayı gaza gelip ceza yemenizi istemem. Eleştiri bu değil.

20 Eylül 2020 13:09

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Hocam yazdığın cümleleri daha dikkatli seçmeni tavsiye ederi. Müptezel kelimesi hakarete giriyor ve suç teşkil ediyor. Görevini yapan bir bürokrata hakaret ediyorsunuz. Sırf bir sınavdan dolayı gaza gelip ceza yemenizi istemem. Eleştiri bu değil.

Elektrikser, 1 ay önce - Alıntıya git

Doğru söylüyorsunuz görevlerini çok güzel yapıyorlar !! Bu kadar insan bu sınava emek veriyor,

bu insanlar sınava girenlerin emeği ile dalga geçiyor, insanlar ne şartlarda bu sınava hazırlanıyor

ve giriyor bu komisyon farkında mı ya da daha doğrusu umrunda mı? Onlar şimdi kıs kıs

gülüyorlar nasıl sorduk ama gibisine .. onların tuzları kuru tabi ama sınava girenlerin emekleri

ile kimsenin bu şekilde alay etmeye hakkı yok, bu kişilerin komisyondan derhal alınması gerekir.

Müptezel saygınlığı olmayan demek, bence bu komisyonun benim gözümde bir saygınlığı yok.

İnsanları bu kadar mağdur etmeye de hakları yok, umarım anlatabildim.

20 Eylül 2020 13:16

Elektrikser
Aday Memur

Doğru söylüyorsunuz görevlerini çok güzel yapıyorlar !! Bu kadar insan bu sınava emek veriyor,

bu insanlar sınava girenlerin emeği ile dalga geçiyor, insanlar ne şartlarda bu sınava hazırlanıyor

ve giriyor bu komisyon farkında mı ya da daha doğrusu umrunda mı? Onlar şimdi kıs kıs

gülüyorlar nasıl sorduk ama gibisine .. onların tuzları kuru tabi ama sınava girenlerin emekleri

ile kimsenin bu şekilde alay etmeye hakkı yok, bu kişilerin komisyondan derhal alınması gerekir.

Müptezel saygınlığı olmayan demek, bence bu komisyonun benim gözümde bir saygınlığı yok.

İnsanları bu kadar mağdur etmeye de hakları yok, umarım anlatabildim.

Siz bilirsiniz hocam ben sadece doğru kelimeler seçmenin size faydası olacağını düşünüyorum. Ben sıkıntı olduğunu düşünmüyorum derseniz diyecek bir şeyim yok.

20 Eylül 2020 13:24

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Siz bilirsiniz hocam ben sadece doğru kelimeler seçmenin size faydası olacağını düşünüyorum. Ben sıkıntı olduğunu düşünmüyorum derseniz diyecek bir şeyim yok.

Hocam şu sınavdan sonra insanların psikolojisi bozuldu, şurdaki yorumlara ve internetteki

videoları izlersen dediğimi daha iyi anlarsın, sen aylarca yıllarca emek veriyorsun, birileri

bununla dalga geçiyor ve sen de nedense bunu savunuyorsun? Bu komisyonu savunduğuna

göre ya sen o komisyondaydın ya da o komisyondakilerin yakınısın, kusura bakma aklıma

böyle geldi, çünkü sosyal medyada öyle hakaret ediyorlar ki sen benim müptezel lafıma

takılmışsın, neyse .. !

20 Eylül 2020 13:26

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Ha bir de ceza alırsın diye beni tehdit etmen işin cabası oldu !!

20 Eylül 2020 13:31

Elektrikser
Aday Memur

Ha bir de ceza alırsın diye beni tehdit etmen işin cabası oldu !!

Bu cümlelerimin neresinde tehdit algıladın anlamadım. Gayet kibarca bence yazdıklarına dikkat edersen senin için daha faydalı olur dedim. Eğer aksi olsa sana hiçbir şey demeden egm veya cimere şikayet ederdim. Resmen senin için yazdım bir de üstüne laf yedik. Üstelik diğer yerlerde hakaret ediliyorsa onları bağlar. Ben buradakini gördüm ve sizin için uyarmak istedim. İstediğini yap hocam beni ilgilendirmez.

20 Eylül 2020 13:45

furkangs
Memur
Çomarlık görüyorum . Bekçi başlığında da vardı
20 Eylül 2020 13:52

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Bu cümlelerimin neresinde tehdit algıladın anlamadım. Gayet kibarca bence yazdıklarına dikkat edersen senin için daha faydalı olur dedim. Eğer aksi olsa sana hiçbir şey demeden egm veya cimere şikayet ederdim. Resmen senin için yazdım bir de üstüne laf yedik. Üstelik diğer yerlerde hakaret ediliyorsa onları bağlar. Ben buradakini gördüm ve sizin için uyarmak istedim. İstediğini yap hocam beni ilgilendirmez.

Hocam seni ilgilendirmiyorsa niye celallendin birden? yok lafına dikkat et yok ceza alırsın vs vs

komisyondakilerle bir bağın olduğun açık, şurada binlerce kişi var, kimse şu komisyonu

savunmuyor, bu kadar milletin emeği ile dalga geçildi resmen, neyse hocam sen işine bak ,

uzatmayalım artık !

20 Eylül 2020 17:45

anamurlu333
Kapalı

Yeter uzatmayın alooo

20 Eylül 2020 18:42

mrcsrdr
Aday Memur

Sınava 4 ay önce başladım çalışmaya.Matematik temelim vardı bunun baya etkisi oldu bana.2 ayda tarih coğrafya konularını ramazan yetgin ve bayram meralden izleyerek bitirdim.Son 1 ay da vatandaşlık çalıştım esra hocadan.Denemelerde 90 95 yapıyordum ortalama sınavda da hatırlamadığım soruları da yanlış saydım ve 87 net gibi bir sonuç gelecek en kötü.Şunu söylemek istiyorum.Bu sınavda şans faktörü en çok türkçe dersini etkiliyor.Yani istediğinizi yapmanız biraz türkçeye bağlı.Bu yüzden diğerlerini çok iyi yapmak lazım ki işi şansa bırakmamak için.

20 Eylül 2020 20:50

Burak Sk
Aday Memur

Konu dışi olucak ama PTT nin 55 bin memur alımının başvuru şartları netleşti ancak alım ne zaman olur. Basvuru tarihi ve sinav tarihi hakkinda bilgisi ongorüsü olan biri varsa yanitlar yada başlık açarsa çok sevinirim

05 Ekim 2020 23:29

Muhan55
Aday Memur
ben okuduğumu da yazdigimi da anlıyorum merak etmeyin. insanlarla bu kadar uslupsuz konuşacak kadar ne yaşadınız çok merak ediyorum. Insanlar mağdur olduk diyorlar gelmiş dalga geçiyorsunuz katılmiyorsaniz insan gibi katılmadım demek yeterli bir yorum olacaktır ama burda insanlarla dalga geçmeye kimsenin hakkı yok. hayır belki moral olsun diye açmış başlığı birileri aydınlatsın bi nebze ici rahatlasın istemiş. her seyi biliyormuscasina gelip insanların yazdıkları veya düşünceleriyle dalga geçmek hangi etik değere sığıyor onu da sorgulamak lazım tabi.
Leyla021, 1 ay önce - Alıntıya git

Konuyu açma sebebimi tek anlayan sizsiniz galiba üzücü bir durum moral olarak kendimi yüksek tutmak istemiştim bu yüzden bu sürecin negatif yönlerini önceden bilip kendimi ona göre hazırlamak istediğimden dolayı bu konuyu açmıştım. Diğer verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim bende sonuç bekliyorum sınavım Allaha şükür iyi geçti. Bu konu da diğer çalışacak arkadaşlara yardımcı olur işallah. Söyleyeceğim tek şey diğer arkadaşlarada '' Burda olumsuz konuşup ahkam kesenler insanlara yukardan bakanlar Ösym sınavından geçse bile insanlık sınavından kalanlardır. O yüzden onlara kulak asmasanız sizler için iyi olacaktır''. Buda diğer konuyu ziyaret edecek arkadaşlara burdan notum olsun.Herkesin gönlünce olsun.

06 Ekim 2020 01:01

2Ohy
Şube Müdürü

guler75'in komşusunun dahil olmadığı katogori bu

06 Ekim 2020 10:23

guler75
Aday Memur

guler75'in komşusunun dahil olmadığı katogori bu

2Ohy, 2 hafta önce - Alıntıya git
:) Bu sınavda bilgi onemli tabi ama baska seylerde onemli.Benim gibi gelecek kaygisi yasarsaniz sinavdada stres kaygi vs ile kapasitenizin altinda net yaparsınız. Bizim mert ( komsu)gibi 2 yillik calisma sonucunda olusan bilgi arti maddi durum arti olmasa ne olacak babanin kurulu tezgahinda devam ederim dusuncesi eklenince sinava rahat girer bildigin herseyi yapar derece alirsin.
06 Ekim 2020 10:30

2Ohy
Şube Müdürü
:) Bu sınavda bilgi onemli tabi ama baska seylerde onemli.Benim gibi gelecek kaygisi yasarsaniz sinavdada stres kaygi vs ile kapasitenizin altinda net yaparsınız. Bizim mert ( komsu)gibi 2 yillik calisma sonucunda olusan bilgi arti maddi durum arti olmasa ne olacak babanin kurulu tezgahinda devam ederim dusuncesi eklenince sinava rahat girer bildigin herseyi yapar derece alirsin.
guler75, 2 hafta önce - Alıntıya git

Mert Beyin (komşu) bölümü nedir?

06 Ekim 2020 10:34

guler75
Aday Memur

Mert Beyin (komşu) bölümü nedir?

2Ohy, 2 hafta önce - Alıntıya git
Mühendis. 22 ekimde belli olur hersey. insanlar gecmis yillara gore ayni netlere yuksek puan bekliyor ama insallah hayal kırıklığına ugramazlar. ben dahil:))
06 Ekim 2020 10:37

2Ohy
Şube Müdürü
Mühendis. 22 ekimde belli olur hersey. insanlar gecmis yillara gore ayni netlere yuksek puan bekliyor ama insallah hayal kırıklığına ugramazlar. ben dahil:))
guler75, 2 hafta önce - Alıntıya git

İnşallahu teala elektrik mühendisi değildir.

06 Ekim 2020 20:51

Muhan55
Aday Memur

Eğer benden bahsediyorsanız şöyle anlatayım buraya konuyu açmadan çok önce başlamıştım insanların durumlarını bilmeden gelip baba tezgahı falan demişsiniz. Babam işsiz. Orta sınıf altında bir yaşamımız var. Yani sizin gibi gelip burda dedikodu yerine oturup kendi hayatımı kendi emeklerimle kurmak için gece gündüz mücadele verdim. Hasretlik mücadelesi değil yani siz kendiniz gibi karıştırmayın dersle mücadelem dershaneye falanda gitmedim altyapım da vardı şehrimin 3. Başarılı lisesinden mezunum ordan da makine mühendisliği kazanıp bitirdim. Burda millete sallayacağınıza biraz kendinizi verseniz bence sizde alırdınız. Ama daha öncede dediğim gibi kpss sınavından daha önemli olan insanlık sınavı. Burda kaç kişinin moralini bozarsam kardır diye düşünüp birbirinizi alkışlayıp durursunuz yoksa. Neyse bunu okuyanlar büyük ihtimal görür kimin ne olduğunu hayırlı akşamlar

Toplam 58 mesaj